Jump to content
Omnib

Zewnętrzna karta dźwiękowa czy DAC? (200-300 zł)

Recommended Posts

Cześć,

rozglądam się nieco za poprawieniem jakości dźwięku w moich słuchawkach ISK HD9999. Jako że w obudowie komputera ciasno i zamontowanie karty dźwiękowej jest praktycznie niemożliwe rozglądam się za innym rozwiązaniem. Szukam głównie wyjaśnienia, czym różni się pełna karta dźwiękowa od DACa, co będzie lepsze w moim wypadku i jaki konkretnie produkt będzie sensowny w tym przedziale cenowym. 

Co to zastosowań. Z gier gram głównie w moby i rpg, chociaż niedawno zacząłęm pykać w Rainbow Six Siege, gdzie dźwięk ma jednak spore znaczenie. Z muzyki najwięcej chyba rocka/metalu ale słucham wszystkiego. Sporadycznie Netflix, z reguły oglądam na TV. 

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem, lepsza będzie zewnętrzna karta dźwiękowa. ISKI grają dobrze same z siebie, więc przydałoby ci się coś naprawdę dobrego, żeby poprawić słyszalnie dźwięk. Np prodigy cube: https://www.x-kom.pl/p/259723-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-usb.html tylko musiałbyś więcej wydać jednak.

Link to comment
Share on other sites

Ok, to jest propozycja do przemyślenia. A jeszcze takie pytanie, bo znajomy podpowiedział mi jeszcze takie rozwiązanie jak riser PCI (https://allegro.pl/riser-pci-e-1x-16x-usb-3-0-ver-009s-6-pin-led-kb22-i7299105327.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Akcesoria+(Laptop%2C+PC)&ev_ln=PRODUCT+GROUP&utm_content=&gclid=EAIaIQobChMI2Y-R0fa13QIVB6aaCh1UxwcaEAQYBSABEgLyjPD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=COX5w9L2td0CFQEWGAod4K0JgQ
 

To byłoby dla mnie rozwiązaniem problemu ciasnej obudowy i zakup normalnej wewnętrznej karty dźwiękowej. Ma to sens i czy to będzie działało. Jeżeli tak co za jakim modelem karty dźwiękowej się rozglądać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...