Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fearthas

[3000] Używany laptop na studia (CAD/CAM, Ansys)

Polecane posty

Witam!

Poszukuję laptopa do codziennego użytku podczas moich studiów inżynierskich. Będę go głównie używał do programów typu CAD (Solidworks, Siemens NX), Matlab, symulacji przepływu np. Ansys Fluent oraz do reszty oprogramowania inżynierskiego, o którym jeszcze nie słyszałem. Gry komputerowe sobie odpuściłem. Zależy mi też na mobilności, ponieważ często będę musiał go brać z sobą na uczelnię. Waga do ok.2kg i matryca nie większa niż 15,6 cali powinny wystarczyć. Z tym wiążę się również co najmniej przyzwoity czas pracy na baterii.

W związku z ograniczonym budżetem szukam raczej czegoś używanego, najlepiej poleasingowego.

Problemem jest to że nigdy nie miałem do czynienia z poważniejszymi projektami w Solidworksie, a Ansysa nigdy sam nie obsługiwałem. To znaczy że nie wiem w zasadzie jakich podzespołów od takiego laptopa wymagać. Czy powinienem szukać czegoś typu stacja robocza, czy może mobilny ultrabook powinien mi wystarczyć. Oczywiście sprawdziłem wymagania sprzętowe wspomnianych programów, jednak czytałem że mogą być one trochę zaniżone w odniesieniu do bardziej wymagających zadań jak np. rendering. Zakładam, że najlepiej byłoby mieć 4 rdzeniowy procesor, najlepiej i7, co najmniej 8GB RAM oraz dysk SSD. Jeżeli chodzi o kartę graficzną to w zasadzie nie wiem, czy rzeczywiście potrzebuję dedykowanej, a jeżeli tak to jaka by mi wystarczyła. Nie wiem również co lepiej wybrać w przypadku stare Quadro vs nowy GTX.

Jak do tej pory znalazłem dwa interesujące modele w moim budżecie. Dell Precision M3800, oraz Lenovo P40 Yoga.

Byłoby wspaniale gdyby ktoś, najlepiej z doświadczeniem w zakresie oprogramowania inżynierskiego, potrafił mi doradzić jakiego właściwie sprzętu potrzebuję do wspomnianych zadań i czy podane przeze mnie modele są trafnymi wyborami, czy też można znaleźć coś lepszego w podobnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...