Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fixxxer

Komputer stacjonarny + monitor za około 4.000 PLN

Polecane posty

Witam,

w ciągu tygodnia muszę kupić nowego kompa. Przeznaczenie to gry - chciałbym pograć w  COD: WW2, Wieśka 3 itp

W tym momencie mam już GTX 1060 6GB, HDD i obudowę Modecom Volcano Cares Glass Black więc to nie wchodzi w wycenę. To co chcę dokupić to:

Proces - i5 8600K - około 1.100 PLN

Chłodzenie - Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2  - 150 PLN

Płyta główna - Płyta główna MSI Z370 Tomahawk - 600 PLN - może tutaj można ze 100. 200 PLN zejść ceny za np MSI PRO albo GAMING PLUS?

RAM - Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 - 730 PLN

Dysk - Samsung 960 Evo 250GB - 420 PLN

Zasilacz - SilentiumPC Vero L2 600W Bronze - 200 PLN

Monitor - Monitor AOC I2490VXQ/BT - 560 PLN

Windows 10 Pro - około 400 PLN (znalazłem za 250 PLN na tanisoft.pl - wygląda ok, ale nie wiem czy tutaj kupować. Macie jakieś doświadczenia z tym sklepem?)

Powyższe daje około 4k

Czy coś tutaj zamienić? Mogę trochę więcej widać jeżeli coś może zauważalnie polepszyć zestaw, ale oczywiście jak widzicie miejsce gdzie można coś oszczędzić to dajcie znać.

Z góry dziękuje za wszystkie porady

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie planujesz zmieniać karty graficznej w przyszłości, to branie procesora do podkręcania nie ma sensu zbytnio. Jeśli planujesz, to jakiś sens jest, ale nie wiem czy nie lepiej wziąć na razie i5 8400, a przy wymianie karty wymienić sobie też procek na i7 8700k albo coś z nadchodzącej serii 9xxx i wtedy kręcić. Gry będą coraz bardziej szły w wielowątkowość, więc ten 8600k z gołymi 6 rdzeniami to z perspektywy przyszłości też nie jest jakaś super dobra inwestycja.

Zostając przy opcji kręcenia płytę zmień na MSI Z370 SLI PLUS - cenowo podobna do Tomahawka a ma lepszą dźwiękówkę. Tańszych płyt nie warto brać w przypadku podkręcania.

Gdyby zrezygnować całkowicie z kręcenia, to można dać tańszego ASrock Z370 Pro 4. Chipset Z370 zostaje pod obsługę szybkiego RAM-u.

SSD zmień na GoodRam IRDM PRO 240 GB - tańszy i lepszy z uwagi na bardziej trwałe kości MLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Tylko pytanie czy to SSD co zaproponowałem jednak nie jest szybszy? Z informacji na stronach wygląda na to, że prędkość zapis/odczyt jest dużo większa. Nie znam się więc ciężko mi określić czy faktycznie tak jest. Do tego GoodRam jest na SATA 3, a Samsung na PCI-Express x4 NVMe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fixxxer napisał:

Dzięki za rady. Tylko pytanie czy to SSD co zaproponowałem jednak nie jest szybszy? Z informacji na stronach wygląda na to, że prędkość zapis/odczyt jest dużo większa. Nie znam się więc ciężko mi określić czy faktycznie tak jest. Do tego GoodRam jest na SATA 3, a Samsung na PCI-Express x4 NVMe

Ah, ubzdurałem sobie że to 860 Evo na SATA.

Owszem, wersja NVMe będzie sporo szybsza od GoodRama. Niemniej, lepszym wyborem będzie wówczas https://www.euro.com.pl/dyski-wewnetrzne-ssd/plextor-m8peg-256gb.bhtml - Plextor ma trwalsze i lepsze kości pamięci MLC, do tego solidniejszy radiator. 960 Evo w wersji 256 GB do tego nie powala wydajnością w realnych testach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...