Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Karolsio

AGP a PCI-E

Polecane posty

Siemka mam takie zapytanie. Kupiłem niedawno płytę główną i gościu w sklepie powiedział że jest z wejściem czy nie wiem jak to sie nazywa AGP, teraz chciałbym dokupic kartę graficzną, ale wiem że PCI-E nie będzie działac z tą płytą główną. A teraz konkret czy są karty graficznę które uciągną takie gry jak AC czy Wiedźmin, albo Mass Effect, ale pod to wejście AGP?? Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli niedawno kupiłeś tą płytę to trochę dziwi mnie to że ma ona wejście AGP. Ale wracając do tematu to czy te gry ruszą na twoim komputerze na zależy też od reszty sprzętu , podaj jaki masz ram, procesor i płytę główną, podaj też zasilacz jeżeli nie chcesz żeby przy nowej karcie spalił ci się komputer. W tym tygodniu będę próbował włączyć Assassins Creed'a na moim sprzęcie, mam Radeona 3650 pod AGP i okaże się czy da radę.

Radeon jeszcze przez jakiś czas produkował karty pod agp. Z tego co pamiętam np. hd4850 jakoś tak. Ale do wymienionych przez ciebie gier wystarczy chociażby x1600 albo geforce 7xxx pod agp.

Co do x1600 to miałem go i w Assassins Creed'a nie dało się zagrać (było około 10fpsów), nie wiem jak z Mass Effect'em i Wiedźminem, ale na minimalnych na x1600 powinny ruszyć, oczywiście jeżeli reszta będzie w miarę, a co do Radeonów pod AGP to najnowszy jest HD3850.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to ja mam sprzęt, który nie pociągnie spellforca 2, ale chciałem się dowiedziec jak to jest z tymi kartami, no bo nie opylało by mi się kupowac nowej płyty skoro ona jest prawie funkiel nówka nie śmigana :P I dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze przy okazji się zapytam. Czy to możliwe że mi gośc sprzedał tą płytę z AGP bo na moim procku by nie weszła PCI-E, a ten procek to AMD Sempron 1,6. Ja kupiłem ją (płytę główną) za trzy stówy a kumpel za 250 i on ma to PCI-E, i tak sie zastanawiam czy mnie gośc w jajo nie zrobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oba wejścia AGP i PCI-E, tylko że PCI-E jest w wersji x4 więc karty pod PCI-E będą bardzo ograniczone lub w ogóle nie ruszą i raczej zakup takiej nie będzie miał sensu, a co do ceny to w sklepach nowa kosztowała 150-200zł, ale teraz jest już niedostępna, ta płyta na pewno nie jest warta tyle ile za nią dałeś. Co do procesora to AMD Sempron będzie pasował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje przejściówka PCIE -> AGP tylko, że jest akurat odwrotność tego co potrzebujesz, nie wiem jak z drugą możliwością bo nie znalazlem :/

http://www.frazpc.pl/b/108286

I myślę, że nie znajdzie się coś takiego, bo PCIE ma (prędkość?) x16 i AGP x8 i co najwyżej chyba da się zwolnić PCIE do AGP :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ostatatecznie trzeba kupić kartę pod AGP :/ jeżeli zależy Ci na wydajności to możesz wybrać pomiędzy radkiem x1950 a GF 7800GS ale nie wiem czy ta druga występuje na AGP. Nie wiem też po ile stoją te karty ale pewnie koszą za nie ile sie da bo teraz juz zadkie i pewnie nieprodukowane :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart pod AGP można dostać Radeon HD3450 (około 200zł), Radeon HD3650 (około 300zł) i Radeon HD3850 (około 500zł) to dobre karty pod AGP (oprócz 3450 która do grania się nie nadaje), ale trzeba mieć też jakiś ram i procesor żeby móc je w pełni wykorzystać, AMD Sempron 1,6 raczej nie wchodzi w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam x1600 i w assasins creeda grałem :D. Ale do tej grafy mam procka Athlona 3000+ (podkręcony do 2400) i gb ramu. Trochę mało ale w Mass Effecta na średnich na 1024 grałem. Nie wiem jak z Wiedźminem. Pójść pójdzie, ale jak z detalami to nie wiem. Co do karty to rzeczywiście najnowsza to radeon HD3850. Źle zobaczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że po takim czasie pisze, ale ta biedna karta mi padła pożyczyłem od kuzyna inną. Teraz chciałem się zapytać, czy gdybym dokupił lepszy procesor i ramy oraz GF 7600 na AGP to by mi poszły gry tpu wiedźmin, oblivion, AC i GTA 4?? U brachola na 7600 GTA chodziło ale on ma PCI-E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...