Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

IronKid

NES

Polecane posty

Eddie18 ta gra z chłopczykiem z 3 oczami to 3 eyes story czy boy(nie wiem które poprawne ja miałem boy), ale orginalny tytuł to Mitsume ga Tooru, miałem na składance z

Tom & Jerry and Tuffy

Mighty Final Fight

i Soccer

Bardzo mnie się spodobła ostanio gierka Wai Wai World 2 SOS!! Paseri Jou

Wyobraż sobie że główny bohater podobny do Megamana, tyle że zamiast jakiś dodatkowych broni zabranych z bossów są postacie z gier Konami :P, np do wyboru jest Koleś z Contry lub Simon Belmont z Castlevani.

i do tego mix różnych gier, np :P fajny (prawie) przedostani etap zalatuje Frogerem, :P, są też etapy stateczkowe Twin Bee i Gradius.

Jeśli chodzi o poprzednią część, strasznie trudna :P, ale wybór postaci też nawet spory

http://www.youtube.com/watch?v=DfSVK7k6Rew :P fajna pioseneczka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie wersje to i tak była ta sama konsola z tymi samymi "bebechami", więc najważniejsze, że ma się działający sprzęt. Problemem są jedynie kartridże - domyślam się, że w wersji na NES-a miały wkład innej długości (niedawno trafiła pod moją strzechę amerykańska wersja SNES-a i tutaj właśnie zastosowano takie "zabezpieczenie regionalne").

Przy okazji - ostatnio obejrzałem film G.I. Joe (sceny w Paryżu były najlepsze - reszta... na upartego może być...) i przypomniałem sobie o gierce na NES-a poświęconej tej marce. Były dwie - z 1991 i G.I. Joe: The Atlantis Factor z 1992. Nie przypominam sobie, abym grał w drugą, ale z pierwszą wiążę kilka miłych wspomnień.

Jeżeli mnie pamięć nie myli, gameplay wzbogacały tam etapy, w których szukało się porozrzucanych po labiryncie kluczy. Każdy rozdział, poświęcony innemu wojownikowi, kończył się walką z bossem. Dżungla, śnieżne szczyty, kanały... była też plansza pustynna, bodajże ostatnia. Jak przez mgłę pamiętam ostatniego bossa, ale chyba nigdy nie udało mi się go pokonać. Muszę do tego wrócić. :) Pamięta ktoś ten tytuł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to nie jest może Twin Bee? Pamiętam że tam się latało pszczołą.

Mi się bardzo podobła gra Chase H.Q.

niestety to nie twin bee. Twin bee pamiętam. Greałem w nią jakiś czas temu i też mi się podobała, ale to nie to.

dobra a teraz z innej beczki pamięta ktoś może grę, w której chodziło się takim żołnierzem. Pierwszym etapem była dżungla[nie to nie contra] wchodziło się do drzwi na ścianach i w drzwiach owych była amunicja do pistoletu, karabin,dziecko lub kobieta którzy mówili thank you. Po każdej planszy był taki jakby art work. komputer na którym widniał nasz żołnierz i przed komputerem były ręce głównego bossa w grze na początku były złożone potem boss jakby się wściekał i gestykulował nimi. 6 misja była na takich super szybkich windach. ostatnia w takim zamku, w którym trzeba było zabić bossa. Strzelał on jak szalony, przed pociskami trzeba było się schylać albo skakać, gdy już go zabiłeś pojawiało się outro. Monitor komputera, który został przestrzelony 4 kulami, dymiący pistolet i odznaka policyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dość zasadnicze pytanie ze względu na fakt iż na portalach handlowych (np. allegro.pl) nie mogłem znaleźć żadnych (a jak były to bardzo mało) kartridży z grami na konsolę Nintendo Entertainment System. Dlatego zwracam się z prośbą do forumowiczów - czy znacie jakiś Europejski lub Polski serwis/portal/sklep w którym można zaopatrzyć się w dużą partię gier na NESa?

Oczywiście jeśli istnieje taka możliwość, że któryś z forumowiczów odsprzedałby takowe gry - bardzo chętnie wysłucham takowych propozycji ;)

Z góry dzięki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukaj na zagranicznych wersjach portali takich jak np. ebay. Ważne żeby w tych krajach był dostępny NES, a nie jego pirackie odpowiedniki. Kupno za granicą wiąże się tylko z dwoma problemami:

1. inna waluta

2. sprzedawca nie zawsze może chcieć wysłać towar do polski (bo właściwie to gdzie ta polska leży, to jest gdzieś obok chin, tak?)

Sprawdź to http://video-games.shop.ebay.co.uk/Games-/...intendo%2520NES

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak długo śledzisz sytuację na Allegro, ale chwilowy zastój jest tylko chwilowy. Osobiście mam w zakładkach poniższą stronę:

http://www.allegro.pl/45801_nes.html?order=t&view=gtext

i regularnie tam zaglądam.

Widać, że teraz jest mały wybór, ale są miesiące że jest tego po trzy strony. Polecam regularne zaglądanie, bo na prawdę można kupić na naszym rodzimym Allegro wiele gier na NES'a. Ceny? Różne. Zdarzają się sprzedający co sprzedają za grosze, ale i są tacy co nawet i po 30 złotych są przekonani że sprzedadzą jedną grę.

W każdym bądź razie, polecam obserwowanie Allegro. Chyba wyjdzie najtaniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy problem niż z grami IMHO jest z kupieniem samego NESa. Próbowałem już kilka razy, ale zwykle na licytacjach wartości konsol przekraczają mój budżet (i tak się cieszę, że udało mi się kiedyś w miarę tanio kupić Atari, a ostatnio GC).

Wracając do samych gier... na Allegro trzeba po prostu co jakiś czas zaglądać, czasami są 4 gry innym razem 100. Warto zajrzeć też na ebay, tam zwykle znajdziesz wszystko ;). Warto zajrzeć pod ten link. Mają całkiem spory wybór różnych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio widziałem takiego jakby czeczena, na rynku w łomży, sprzedawał gry na nesa. Przeszukałem też moją prywatną kolekcję, znalazłem kilka(dziesiąt) cardridge'y, jeżeli chcecie coś kupić wystarczy napisać na pw albo gg 1943695.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eddie18:

No właśnie takie żółciaki to nie za bardzo do NESa (chyba, że mówimy o Famiconie, to co innego), ale tak ogólnie - to jeżeli ktoś ma jakieś dobre oferty albo coś, to prosiłbym o kontakt via PW.

PS. Kartridże do NESa wyglądają o tak:

Jeux_NES_2.jpg

taken from Wikipedia.org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, przykro mi, ale pegasus (we wszystkich swoich odmianach) to de facto konsola piracka. Nielicencjonowana kopia NES-a produkowana gdzieś na wschodzie i z powodów czysto... kolekcjonerskich, nie jetem nią zainteresowany (zwłaszcza, że sam gdzieś mam jakieś kartridże, jeszcze ze "starych dobrych" czasów).

BTW, czy ktoś się orientuje czy kartridże z NES-a, będą działać na PEGASUSIE (w końcu to ta sama technologia, choć nie jestem pewien, czy w PEGASUSIE złącze jest takie jak w NES-ie, czy w Famicomie, kartridże w sumie wyglądają jak te od tego drugiego)? Pytam, bo PEGASUSA jest o wiele łatwiej kupić, ale gry wolałbym mieć z nintendo...

Err, nie było pytania, Wiki zna odpowiedź, nie są zgodne :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w temacie o Pegasusie- jednej z najlepszych powstałych dotychczas konsol. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące tego sprzętu, ogłoszenia sprzedam/kupię, lub po prostu chcecie podyskutować o starych czasach, piszcie, a ktoś na pewno odpowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że konsola była nielicencjonowaną podróbką Famicomu (w Europie lepiej znanego jako NES). Oczywiście w Europie Wschodniej prawo dot. własności intelektualnej było jeszcze wtedy w powijakach i nikt kompletnie się nie przejmował tym, że de facto, tak konsola, jak i gry na nią to czyste piractwo (ja też miałem swój egzemplarz, zwało się to to PolyStation i było zapakowane w coś co wyglądało niemal jak PSX). Dodatkowo o popularności PEGASUSa w krajach byłego bloku sowieckiego zadecydowała jego dostępność, przy niemal kompletnym braku oryginalnej konsoli Nintendo.

A gry? No oczywiście Super Mario Bross, Duck Hunt, Batman, TMNT i wiele innych. W sumie próbuję (raczej bezskutecznie, nie mam zacięcia do aukcji na Allegro, ani tyle kasy by wbić kwotę nie do przebicia) odtworzyć dawną kolekcję, ale tym razem z wykorzystaniem konsoli NES i oryginalnych kartridży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...