Skocz do zawartości
xirgan

Monitor Samsung SyncMaster 793DF piszczy przy większym odświeżaniu ekranu

Polecane posty

Czasem (nie zawsze) kiedy ustawiam częstotliwość odświeżania ekranu na większą niż 60Hz mój monitor zaczyna piszczeć wysokim (bardzo denerwującym) dźwiękiem ale nie jest to dźwięk z żadnego głośniczka, czy ktoś wie co może być przyczyną?

Edytowano przez xirgan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie co może być przyczyną?

Monitor SyncMaster 793DF?

Transformator przetwornicy (zasilacza) albo któryś dławik w obwodach odchylania. Ten monitor ma dość rozbudowaną konstrukcję, dławików (dużych) w nim nie brakuje. Ale osobiście stawiam na przetwornicę, można wymienić kondensatory w zasilaniu odchylania pionowego i po stronie pierwotnej (sieciowej). Uprzedzam: robótka dla fachowca! amator nie ma tam czego szukać, samo rozebranie tego modelu monitora jest trochę kłopotliwe.

Edytowano przez SwisteK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor SyncMaster 793DF?

ja miałem tego monitora i wiem o co chodzi ale tak o to z tym nic nie zrobisz. Czasem pomaga wyłączenie go na chwile, czasem sie uciszał jak dostał plaskacza w bok :D

Ale ten pisk jest denerwujące, glowa nieraz od tego boli.

Edytowano przez teken
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obraz jest dobry, to nie ma co wymieniać na LCD, zaś tłumacząc z "SwistKowego" ;) na ludzki - zanieś monitor do serwisu, niekoniecznie komputerowego (RTV też może być), fachowy elektronik sobie z Twoim problemem bez trudu poradzi.

BTW, na CRT należy pracować przynajmniej na 75Hz a normy bezpieczeństwa zalecają co najmniej 85Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci piszczy to po prostu walnij monitor w "głowę" xd

Też mam monitor samsunga tyle, że SyncMaster 765MB i jak przywalę pięścią to przestaje piszczeć na dłuuugi czas i jeszcze do tego ładnie działa z odświeżaniem 75 Hz ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim monitorze zlokalizowałem strasznie piszcząca cewkę L441.

Model monitora CRT: SyncMaster 795MB.
Wystarczyło ją lekko dotknąć plastikowym długopisem i piszczenie na jakiś czas ustępowało.

Na razie ścisnąłem ją plastikową opaską o ekran trafopowielacza, żeby miała inne naprężenie

i czas pokaże, czy ten patent pomógł... Na razie siedzi cicho! :-)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...