Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Przemytnik

Podkręcanie AMD Athlon 64 3000+ Na płycie Gigabyte GA-M61SME-S2

Polecane posty

Mam problem z podkręceniem/nie wiem jak podkręcić AMD Athlon 64 Processor 3000+(1,8) (komp mojego kuzyna) ;P

Otóż ma on płytę główną Gigabyte z zintegrowaną GF 6100 nForce 405 256MB(ta płyta obsługuje nawet najsłabsze modele dwurdzeniowe) modelu niestety nie znam. Próbowałem poszukać w BIOSIE funkcji podkręcenia proca, ale nic takiego tam nie ma, tak samo z programem od Gigabyte(nie pamiętam nazwy)można tam tylko zmienić szybkość coolera, ale funkcja Overcloked jest zablokowana.... :rolleyes:

Może to przez główną??

A RAM to 1GB 667 (chyba Geil)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha nie powiem xd

Ta kombinacja pokazuje dodatkowe menu w biosie, gdzie można zmieniać np. timingi pamięci ram itp. ;]

A nie ma w biosie takiego menu jak M.I.T coś tam? Bo ja w tym menu mogę zmienić napięcia, wartość szyny FSB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra płyta to Gigabyte GA-M61SME-S2

czytałem, że ma malutkie możliwości OC, ale te 200Mhz chyba się da(żeby do 2,0 było ;D)

Wprowadziłem w BIOSIE ctrl+F1 i jest nowe menu!

I co mam z tym zrobić?? ;D

GPU Bank Flip Auto

CPU Frequency (mhz) 200

K8<->NB HT Speed Auto

K8<->NB HT Width Auto

DRAM Confi... Press Enter

dalej coś o SATA i PCIE...

xHT Spread Spectrum Disabled

CPU Clock Ratio Auto

VGA Core Clock +1%

jak podkręcić?? bo podniosłem CPU Frequency (mhz) o 20 i żadnych efektów....??? Eeeee...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci powiedzieć jak podkręcałem swojego Athlona x2 na płycie Gigabyte GA-M56S-S3;p

DRAM Confi... Press Enter

DDR Speed czy jakoś tak ustawiłem na manual i 533mhz.

xHT Spread Spectrum Disabled

I w tym menu ja ustawiłem HT x4 ale nie wiem czy tak samo masz. I FSB więcej niż 220 daj ;p

A jak komp nie wstanie to reset CMOS i od nowa xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego na forum OC:

Nie zapomne bo OC nie jest najgorsze :D
co prawda płyta nie wstaje na różnych ustawieniach ale jest na to recepta.
HT na 4x
FSB na 250
i ram z 667 na 533 zmniejszyłem. Timingi na 4 zamiast 5

Płyta wstaje max za drugim razem ale jak sie uruchomi to jest stabilna i nie ma najmniejszych problemów.
Zamontowałem jeszcze wiatrak na płycie głównej i temperatura MCP w everest ultimate spadła z 66 stopni na 43.

A pamięci nie ma sensu zmniejszać na 400 bo jak ustawiam 533 to chodzą na 613.
Próbowałem na 400 ale rezultat taki sam. FSB niższe od 250 lub wyższe i ciężko uruchomić komputer.

Więc mam pytanie, jak ustawie tak to na 100% nic nie spalę? Spalić można tylko z zabawą napięciami?? ODP. szybko plis ;P

P.S. Komp stabilny w grach, sprawdzałem ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej jak za dużo podkręcisz to komp po prostu nie wstanie. A w tym kompie jest chłodzenie boxowe czy jakieś inne? Bo jak podwyższasz napięcie to zwiększa się temp. procka i się może przegrzać :P

Ale to nie wiem jak byś musiał podnieść napięcia żeby coś w kompie spalić, więc miłego podkręcania ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...