Jump to content
mateusz(stefan)

Smartfon do około 800zł

Recommended Posts

A jaki rozmiar ekranu? Dowolony? W tym budżecie dostaniesz Redmi 5 Plus. Z nieoficjalnej dystrybucji sferis/pcprojekt wersja 4/64 jest za 780 zł, z oficjalnej w tym budżecie mieści się tylko 3/32 GB. Samo urządzenie bardzo wydajne, żywotna bateria 4000 mAh, obsługuje B20, ma gniazdo słuchawkowe. Aparat w dobrym oświeteleniu radzi sobie bardzo dobrze, przy braku światła jest gorzej. Na start jest Android 7.1 z nakładką MIUI, bardzo otwarta na personalizację.

Jak dla mnie najlepszy w tej cenie. Kolejny to Redmi Note 5, ale już 100 zł więcej trzeba dać.

Dnia 21.06.2018 o 13:45, Nietoperz2 napisał:

To na ceneo to nie jest oficjalna dystrybucja :) ile razy to pisać trzeba :P

Do czasu aż fani oficjalnej dystrybucji wymienią konkretne arugmenty dla któych warto przepłacać ;) 

Anyway, przecież napisałem że nieoficjalna... Jak już czytasz posty, to od początku do końca poproszę.

A co sądzicie o TP-Link Neffos? https://www.x-kom.pl/p/402468-smartfon-telefon-tp-link-neffos-x1-max-4gb-64gb-szary.html wprawdzie na mediateku, ale 4gb ramu, dość dużo pamięci w tej cenie.

A tak ogólnie w tych budżetach, zawsze najlepsze będzie xiaomi nie da się ukryć. Moim zdaniem aparaty mają średnie, ale nie ma co oczekiwać niewiadomo czego w tym budżecie :)

Dnia 26.06.2018 o 12:20, Nietoperz2 napisał:

To że lepiej kupić z chin bo po co brać te z nieoficjalnej wychodzi na to samo i taniej

Z oficjalnej płacisz za wsparcie w PL i serwis tyle

Nie, nie wychodzi na to samo, nie wierzę, że tego nie wiesz. Kupując u polskiego sprzedawcy nie ważne, z jakiej dystrybucji konsument ma prawo oczekiwać świadczeń reklamacyjnych ze strony i na koszt sprzedającego. 

@Pure Awesomeness

Wg mnie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem będzie Xiaomi Mi A1, ponieważ znaczenie ma dla Ciebie dobry aparat. Mi A1, w odróżnieniu od innych budżetowych smartfonów Xiaomi, ma bardzo skuteczny, podwójny aparat (12 +5), który lepiej znosi mniej korzystne warunki - wypadając tutaj lepiej od serii Redmi 5. Konkretny hardware nie obciążony nakładka zapewni dużą płynność działania, smartfon ponadto bardzo dobrze wypada w testach na żywotność baterii.

• Thanks 1

Klient reklamacyjny zazwyczaj jest niezadowolony. Poczytaj sobie też opinie o xcom na ceneo, allegro, wykopie. Wszędzie zdarzają się patologie, trzeba je tępić :)
W moim przypadku akurat było wszystko ok w sferisie + xiaomi, oddałem popsuty, w ciągu 2 tyg. wrócił nowy.

Ale czy ktoś tu prócz Ciebie wspomniał o tym sklepie? Pisałem o sferis i pcpprojekt. Swoją drogą uważają się za dystrybutora polskiego, jako że sprzedają towar w Polsce Stąd pewnie w ich nazwie 'Polska Dystrybucja". Nie oznaczają ich jako "oficjalna polska dystrybucja".  Gra słów, ale ludzi nieobeznanych w temacie mogą tym zachęcić. Marketing...

• Upvote 1

Dnia 11.07.2018 o 13:30, Nietoperz2 napisał:

Kurcza poczytaj o naprawach tych sklepów co taniej sprzedają i tyle ;) oddajesz telefon do sklepu i kłócisz się miesiącami o naprawę

Nie wiem, dlaczego założyłeś, że nie czytałem. Czytałem, ale w dalszym ciągu nie przekonuje mnie to do Twojego stanowiska - ja powyżej opisałem, jak to wygląda z punktu widzenia szeroko rozumianego prawa konsumenckiego, a Ty negujesz słuszność całego systemu opierając się na przykładzie jednego podmiotu, który ma, wierząc opiniom, problemy z jego przestrzeganiem. To naprawdę srogie naciągnięcie.

W poście powyżej użytkownik napisał, że w sferisie xiaomi mu wymienili nie przekraczając regulaminowego okresu realizacji reklamacji (2 tygodni) - to jak to w końcu jest? Nie kupować z dystrybucji eu czy nie kupować w proline?

• Upvote 1

Dnia 13.09.2018 o 11:52, Nietoperz2 napisał:

Chyba zmieniłeś stanowisko w dyskusji, bowiem w nadesłanym przez Ciebie linku czytam:

"Szanowni klienci (...) Niestety zdarzały się przypadki, gdy same produkty nie były autentyczne lub zostały przywiezione nielegalnie i nie są dopuszczone do użycia w Europie." 

a, w wymienionych powyżej sklepach mamy do czynienia z Xiaomi z dystrybucji Europejskiej, egzemplarzami certyfikowanymi znakiem CE, tj. legalnie dopuszczonymi na europejski rynek. Powyższa deklaracja Xiaomi Polska w żaden sposób nie przestrzega przed Xiaomi z europejskiej dystrybucji.  

• Upvote 1

Dnia 19.09.2018 o 13:00, Nietoperz2 napisał:

Bo niektóre modele tak niektóre nie to loteria :) tak czy siak tylko te sklepy mają serwis oficjalny nie ze sklepów

No widzę że już trochę zmieniłeś podejście. Żadna loteria, jak ktoś kupuje na allegro/olx bez faktury, czasem nawet bez paragonu no to niestety sam jest sobie winny.  Te większe sklepy są sprawdzone, produkty są oryginalne, dopuszczone do użytku na terenie EU. A że klient w razie reklamacji odeśle towar do puntku A, czy do punktu B... Nie sądzę aby z punktu widzenia klienta była to wielka różnica. Ważne że paredziesiąt złotych zostanie w kieszeni ;) Nie można też zakładać że urządzenie się na pewno zepsuje, tych wadliwych jest jednak mały odsetek wśród całości.