Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawcio334

Mysz, klawiatura i podkładka

Polecane posty

Jako że moja aktualna klawiatura brutalnie uświadamia mnie, że nadszedł jej koniec (klawisze WSAD albo sie blokują, albo zupełnie nie reagują) jestem zmuszony do zmiany. Przy okazji pomyślałem o wymianie myszki, bo jest w podobnym wieku co klawiatura, wiec pewnie długo nie będę czekał aż też odmówi współpracy. No a podkładka to miły wizualny dodatek :)

Budżet: za całość chciałbym zapłacić maksymalnie 300zł.

Mechaniki odpadaja na starcie, nie ze względu na moje widzimisię, tylko w tym budżecie nie znajdziemy raczej godnej uwagi klawiatury mechanicznej.

Fajnie jakby wszystko było w jednej stylizacji i od jednego producenta. RGB też nie pogardzę, ale jakby nie było to podświetlenie w kolorze czerwonym. Oczywiście zarówno klawiatura jak i myszka przewodowe.

Klawiatura obowiązkowo z podpórką pod nadgarstki i mogłyby być dodatkowe klawisze do odtwarzaczy muzycznych: stop, play itd. Blok numeryczny nie jest wymagany.

Mysz najlepiej jakby należała do grupy tych większych, bo mam całkiem spore dłonie. Aktualnie używam a4tech x7 i pasuje do mojego chwytu bardzo dobrze.

Podkładka duża żeby można było zmieścić na niej i klawiaturę i myszkę. Biurko mam 150x70 więc raczej żadna podkładka nie bedzie za duża.

Przeglądając oferty trafiłem na zestaw od Corsair z klawiaturą K55 i myszką Harpoon i zastanawiam sie czy to nie jest właśnie najlepszy wybór w tej cenie? Oczywiście nie znam się na tym zbyt dobrze, więc jeśli ktoś zna się lepiej to czekam na sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze budzet nieduży, ale niestety większym nie dysponuje, poza tym nie oczekuje niewiadomo jak wygorowanych propozycji.

Z zestawu bloody myszka nie leży mi w dłoni, mam czasem okazję używać i za każdym razem jak biorę ja w dłoń to nie bardzo wiem gdzie umieścić palce, bo żadne ułożenie mi nie pasuje :/ a co do klawiatury to po prostu nie pasuje mi ten design.

Ten drugi zestaw wygląda ciekawiej, ale chętnie zobaczyłbym jeszcze jakies propozycje warte uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt że design tej klawy od bloody budzi skrajne emocje, albo się go kocha albo nienawidzi. Jak dla mnie jest spoko, ale o gustach się nie rozmawia. 

W drugim zestawie starałem się zaproponować klawę która będzie pasować optycznie i stylem do całego zestawu.

Jeżeli Bloody Ci nie podeszło to DM2 Comfy też niekoniecznie Ci może podpasować, ma trochę wygodniejszy kształt, jednak wciąż podobny do Bloody. Przed decyzją sugeruję pomacać w sklepie. Niestety na wystawie raczej nie uświadczysz, ale Komputronik nie robi problemu z podesłaniem sprzętu do wybranego sklepu...

PS> Comfy naprawdę warto rozważyć bo to dobra myszka, w tym zakresie cenowym ciężko znaleźć myszkę z sensorem Pixart 3310 i Omronami. Jak zjechali z jej ceną to stała się chyba najlepszym wyborem do palma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w stronę takiego zestawu: https://www.x-kom.pl/p/393181-zestaw-klawiatura-i-mysz-corsair-k55-gaming-keyboard-harpoon-mouse-combo-rgb.html

o ile zazwyczaj zestawom mówię nie, to ten jest naprawdę dobry. W tym budżecie nie ma co bawić się w mechanika i szukać myszek Logitecha na promocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hya napisał:

Dobry zestaw ale ta klawa mi nie siedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie myszy corsaira mają problem z dwuklikiem czy ten konkretny model jest trafiony?

Klawiatura Geniusa G265 to akurat ten model, który mi sie psuje. W tej cenie bardzo fajna i miło mi sie z niej zawsze korzystało, ale wolałbym coś nowego dla odmiany.

Podkładka od DM w wersji XL wydaje mi sie najlepsza. Nie dość ze tania i duża to jeszcze bardzo minimalistyczne logo, co w tym wypadku sobie cenie.

Przyznam szczerze że najchętniej brałbym zestaw od Corsaira, tylko czy na pewno warto i czy nie zapłacę w większości za markę, a nie za jakość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam.... ale uwierz mi że podkładka XXL od DM która pokrywa całe biurko wygląda obłędnie.... ;) sorry za zdjęcie robione ziemniakiem i ogólny syf na biurku :P 

Na XXL zmieścisz sobie WSZYSTKO, myszk, klawę, monitor, konsolę, tonę innych śmieci a całe twoje biurko generalnie zamienia się w podkładkę ;)

 

27908083_1856909941051110_5314533181444264153_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za offa, ale @ploo jeszcze kilka kwiatków tam zmieścisz :D

jak inna klawka to moze Genius Scorpion K9, większość tych klawek w cenie kolo 100 zł prezentuje podobny poziom, ewentualnie coś z bloody możną brać, bo mają większy wybór

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...