Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qba94

Wymiana uszkodzonej karty graficznej. Który RX580?

Polecane posty

Cześć,
jako że mój Radeon HD7950 wyzionął ducha, szukam nowej karty na jego miejsce. Mogę na nią przeznaczyć 1600 zł i zainteresował mnie Radeon RX580 8GB. Reszta podzespołów wygląda tak:

Płyta główna: MSI B75A-G43
Procesor: Intel Xeon E3-1230V2
Pamięć Ram: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
SSD: Crucial MX200 500GB
HDD: 1TB Samsung SpinPoint F3 HD103SJ
Zasilacz: Chieftec 550W GPS-550AB A

Zaznaczam, że zdecydowanie wolałbym kartę AMD niż Nvidii. Przy okazji zamierzam też dokupić drugie 8GB RAM (używane, taki sam zestaw jak już mam) i wymienić monitor na Iiyamę G-Master G2530HSU (obecnie mam BenQ GW2260). Moje pytania są następujące:
Czy pozostałe podzespoły nie będą ograniczały wydajności RX580?
Jeżeli nie to jaką dokładnie 580 polecacie? MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC będzie ok?
A jeśli 580 jest zbyt mocna to jaka karta będzie odpowiednia?
Czy w Waszej ocenie ta operacja ma w ogóle sens czy lepiej kupić nowego PC, na co mógłbym wydać ok 4000 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przeszukując Internet, ustaliłem, że mój Xeon ma wydajność w okolicy i3-8100 i nie powinien ograniczać RXa 580. Teraz pozostaje kwestia, który 580 będzie najlepszy. Ten XFX wydaje się w porządku, ale preferowałbym coś dostępnego w https://www.alsen.pl/. Chyba że żaden z dostępnych tam modeli nie jest godny polecenia, wtedy oczywiście może być z innego miejsca. Dla ułatwienia lista wszystkich dostępnych tam RX 580:
https://www.alsen.pl/podzespoly-pc/karty-graficzne./chipset=radeon-rx-580?page=1&sort=price_asc&priceFilter[min]=&priceFilter[max]=&filter[5884][]=13347053
Na liście są też modele 4GB, które mnie nie interesują, ale nie widzę opcji, żeby je odfiltrować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...