Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darkvampir

Nowe słuchawki naszune ~400 zł

Polecane posty

Witajcie!

Jako, że moje obecne słuchawki HyperX Cloud (I) zaczynają odmawiać posłuszeństwa, potrzebuję nowych. Generalnie byłem z nich bardzo zadowolony, z jakości dźwięku oraz wygody. Używam ich praktycznie non stop przy komputerze. Zależy mi więc na wygodzie, dobrej jakości wykonania oraz dźwięku zarówno w muzyce, filmach jak i grach (pozycjonowanie). No i ważne, żeby miały mikrofon, ponieważ bardzo dużo z niego korzystam. Nie musi być wybitny ale po prostu w porządku, do komunikacji w grach. Ten w HyperX Cloudach był wystarczający.

No i powiem szczerze... mam dylemat. Bo nie bardzo widzę jakąkolwiek alternatywę dla Cloudów. Myślałem o nowych SteelSeries Sibera Arctis 5, ale ogólnie to słuchawki tej firmy kojarzą mi się z mocno przereklamowanymi. Miałem też okazję je założyć i w sumie nie leżą źle, ale jest jakoś tak... twardo. W nausznikach nie ma żadnej gąbki przykrywającej głośnik, goły plastik dotyka ucha. W porównaniu do Cloudów czułem się nieco dziwnie. Obawiam się też, że z jakością dźwięku oraz wykonania (wszędzie plastik) jest po prostu przeciętnie. Już jedne słuchawki połamałem, dlatego metalowe Cloudy spisywały się świetnie :P

Cena? Cóż, jeśli będzie do czego dołożyć to i mogę wydać nawet 400-500 zł aczkolwiek jeśli byłoby coś w granicy 300 zł to byłoby idealnie.

Help!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób przechodzi z cloudów na ISK HD9999 i jest z nich bardziej zadowolona, zwłaszcza jak ktoś gra w CS'a albo BF'a gdzie wielkość sceny ma znaczenie. Dla mnie wygodniejsze są ISKi, pod kątem dźwięku trochę się różnią, chociaż i te i te są raczej basowe, to cloudy raczej mają ciemne granie, iski zrównoważone ale z podbitą linią basową. Dla mnie mniej męczą ISk, są bardziej uniwersalne, ale w wielu utworach na pewno mniej muzykalne przez to.

tu masz recki:

-http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/sluchawki/isk-hd9999/

- http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hd9999/

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też gdzieś natknąłem się na te ISKi i myślałem o nich. Z tym, że chciałbym słuchawki z mikrofonem a takich dobrych jest niewiele :/
Stosowałem kiedyś mikrofon osobno, mam gdzieś jeszcze Zalmana Mic1 ale to rozwiązanie kompletnie się nie sprawdza. Praktycznie nic nie słychać, gdy mikrofon jest na kablu, muszę do niego przykładać buzię. Z kolei jak podbije czułość to coś tam słychać ale pojawiają się szumy i łapie pełno niepożądanych dźwięków z otoczenia jak klikanie klawiatury, myszki czy nawet jak ktoś inny mówi.

Dodając do tego dodatkowy kabel który zawija mi się w klawiaturę jestem raczej sceptyczny do takiego rozwiązania :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Zacząłem się poważnie zastanawiać nad słuchawkami bezprzewodowymi. Zastosowanie? Gry, muzyka, filmy.
Mikrofon byłby bardzo mile widziany. Cena maksymalną podnoszę do 700 zł. Ktoś coś? Arctis 7 fajne ale mam wrażenie, że muzycznie będzie sporo słabiej od obecnych Cloudów. Alternatywy? HyperX Flight?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w tym budżecie już kupisz świetny podpinany Mikrofon AntLion Audio za ok 350 zł lub 260 zł za wersję uboższą (jest jak zintegrowany na słuchawkach po podpięciu) + iski hd9999 300 zł i masz lepszy zestaw niż wszystkie te kupy bezprzewodowe w tej cenie... pamiętaj, że jak masz słabą integrę to nawet taki zalman mic1 słabo sie sprawdza, sam używam zalmana mic1 na aktywacji głosowej i nigdy nie miałem z nim problemu, żeby było mnie źle słychać lub żeby mi zbierało z otoczenia dźwięki a używam klawki mechanicznej.

@edit Teraz zauważyłem, że tam ALC1220 masz wiec taki zalman powinien normalnie się sprawdzać, najwyżej kup zwykłego xonara dgx bo może w tej mobo na wyjściach mica coś jest problemem i jest tak źle jak mówisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że arctisy są przereklamowane :) zresztą tak samo jak hyperX. Jeśli chcesz dobre brzmienie, to zrób to co mówią koledzy wyżej, kup iski albo nawet te akg:

https://www.x-kom.pl/p/258837-sluchawki-przewodowe-akg-k240-mkii-czarne.html

a jaką masz w ogóle kartę dźwiękową? Ja bym pomyślał nad dokupieniem jakiejś porządnej zewnętrznej, jeśli masz integrę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, posiadam integrę Realtek ALC1220, poprzednio miałem Xonara DG i muszę przyznać, że ta integra gra całkiem nieźle. W odniesieniu do tego budżetowego Xonara DG, ALC1220 posiada większą głębię, ogólnie dźwięk jest przyjemniejszy. Myślałem nad kupnem czegoś lepszego ale po podpięciu HyperX Cloudów dźwięk był po prostu dobry i na tę chwilę uznałem, że wymiana na coś lepszego nie jest konieczna. Moje poprzednie Creative CAL! (bez recablingu) ustępowały Cloudom praktycznie pod każdym względem.
Obecnie nie chciałbym się "cofać", jeśli jakość dźwięku będzie przynajmniej taka jak w HyperX Cloud to już będzie dobrze, a jeśli lepsza to już bardzo dobrze. Z tego też względu chciałem postawić na wygodę w postaci braku kabla.

Jest jeszcze opcja, żeby kupić mikrofon stojący. Co sądzicie np. o czymś takim? Jak ma się on w porównaniu do AntLion Audio podanego przez @Hya?
Dzięki za wszelkie wskazówki jak dotąd! Mam kilka koncepcji, jak rozwiązać sytuację mic + słuchawki i dlatego rozważam kilka scenariuszy.
Jesteście w stanie polecić jakieś dobre bezprzewodowe słuchawki (bez mica) w kwocie 500-600 zł czy bez podjazdu do ISKów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Monday, May 21, 2018 o 11:10, Hya napisał:

Większość osób przechodzi z cloudów na ISK HD9999 i jest z nich bardziej zadowolona, zwłaszcza jak ktoś gra w CS'a albo BF'a gdzie wielkość sceny ma znaczenie. Dla mnie wygodniejsze są ISKi, pod kątem dźwięku trochę się różnią, chociaż i te i te są raczej basowe, to cloudy raczej mają ciemne granie, iski zrównoważone ale z podbitą linią basową. Dla mnie mniej męczą ISk, są bardziej uniwersalne, ale w wielu utworach na pewno mniej muzykalne przez to.

tu masz recki:

-http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/sluchawki/isk-hd9999/

- http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hd9999/

 

 

 

 kupilem nowe sluchawki i wlaczylem na you tube kawalek proxima B fajnie brzmi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z mikrofonem załatwiona. Kupiłem Novox NC-1 ze statywem i pop filtrem. Pozostała teraz już tylko kwestia słuchawek. Jest jakaś bezprzewodowa alternatywa dla ISKów HD9999 o porównywalnej jakości muzycznej w cenie do 600 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo to nie ma, ale z kablowych to masz spory wybór np. AKG K612 pro jak chcesz uniwersalne, otwarte, lekko funowe, K550 jak też uniwersalne, mniejszy bas od ISKów, zamknięte, do gier świetne, DT990, otwarte, funowe, te bym Ci polecał pod warunkiem, że w przyszłości pomyślisz o karcie dzwiękowej bo w sumie nei wiem jak z tej integry zagrają (250Ohm) lub dołożyć ok 100 zł do 32 Ohm i te powinno spoczko z tej integry grać. Ewentualnie dokładasz 200 zł i masz moje ulubione słuchawki ever fidelio x2 (na allegro widziałem ktos ma nowe z amazona za 800)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...