Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Freestylowiec123

Laptop 4k-5k

Polecane posty

Cześć, chciałbym na dniach kupić laptopa do maksymalnie 5 tysięcy, jak coś się uda taniej to fajnie.

  • Cena. 4000-5000zł
  • Główne zastosowanie.  Do gier, codziennego użytku, ewentualnie do kilku programów na studia typu matlab, autocad
  • Rozmiary. 15,6
  • Mobilność. Nie zwracam na to uwagi, laptop będzie głównie stał na biurku, sporadycznie jeździł ze mną na wyjazdy, święta do domu.
  • System operacyjny. Tak chcę żeby miał system

    Znalazłem wg mnie ciekawą opcję:
    https://www.x-kom.pl/p/390415-notebook-laptop-156-dell-inspiron-7577-i5-7300hq-8g-2561000-win10-gtx1060.html
    Zastanawia mnie jedynie wydajność tej 1060 max q, czytałem że około 7% mniej wydajna od zwykłej 1060. No i kwestia ramu, czy 8gb wystarczy mi, ewentualnie czy mogę dokupić do tego laptopa kiedyś? 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop MSI GP72M 7REX-1275PL Leopard Pro i7-7700HQ/8GB/1TB/GTX1050Ti  ~4.5-5k 

Laptopa zakupiłem kila dni temu w sklepie Saturn także podzielę się swoimi spostrzeżeniami. 
Wcześniej przez kilka dni posiadałem laptopa Lenovo Y520 więc mam jako takie porównanie na gorąco... 
Sprzęt od MSI jest wg. mnie lepiej wykonany, zwłaszcza górna pokrywa która jest z aluminium i jest sztywna. W laptopie Lenovo była plastikowa i strasznie wyginała się przy otwieraniu i zamykaniu pokrywy - dla mnie było to nie do zaakceptowania. 
A teraz kilka słów odnośnie wad i zalet sprzętu MSI.
WADY : (małe ale jednak):
- słabe kąty widzenia (może się czepiam ale mogły by być lepsze)
- wolny dysk, system dosyć długo się ładuje, nawet gdy uruchomi się już pulpit Windowsa to i tak sporo musisz poczekać aż wszystkie programy się załadują bo nic nie można zrobić (dysk jest strasznie obciążony). Jednak dokupienie dysku SSD M.2. załatwia sprawę.
- ergonomia klawiatury... (klawisze W,S,A,D mogły by być jakoś wyróżnione, np. dodatkową ramką by były bardziej widoczne na tle innych tak jak ma to miejsce u konkurencji, a także klawisze kierunkowe mogły by być jakoś oddzielone od reszty, a tak to całość się zlewa i dość trudno odruchowo szybko je odszukać).
- utrudniona rozbudowa sprzętu, by dołożyć pamięć czy dysk trzeba odkręcać całą dolną pokrywę ale to już widzę standard u chyba wszystkich producentów.
ZALETY :
- ekran o przekątnej 17,3" z odświeżaniem 120Hz
- wydajny procesor i7 7700HQ i karta graficzna GTX 1050TI
- klawiatura "Steelseries" i jej możliwość konfiguracji i podświetlenia w różnych kolorach i trybach
- solidność wykonania oraz użyte materiały
- stosunek jakości i wydajności do ceny - bardzo dobry
Podsumowując w skrócie - za te pieniądze nie da znaleźć się bardziej wydajnego laptopa z takimi podzespołami, także zdecydowanie polecam zakup tym którzy chcą by sprzęt działał szybko i stabilnie oraz można było pograć w sensownych ustawieniach w każdą nową grę !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...