Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matison

Modyfikacja komputera (ATX -> mATX)

Polecane posty

Witam
Jako że jestem sporo w plecy z tematem podzespołów PC potrzebuję rady przy modyfikowaniu mojego PC z konfiguracji ATX na mATX.
Tak chce zmniejszyć kompa bo są inne priorytety i nie potrzebne mi najnowsze trendy jakieś procesory 6/8 rdzeniowe i grafa rzędu >GTX1080.

Główny wymóg to zmniejszenie go do standardu mATX.

Na chwilę obecną mam taką oto konfigurację:

Cytuj

AMD Phenom II x4 955 (4x3,2GHz)
Gigabyte GA-MA770T-UD3P (ATX)
Good Ram 2x2GB 1333mhz
Gigabyte GTX660 2GB
Chieftec bodajże 550W (do wymiany w standardzie)
Obudowa Cooler Master 690 + multum wentylatorów

Cały sprzęt ma jak nic ok 10lat i dopiero co wymieniłem dysk twardy więc jego nie trzeba.
Chciałem zmienić tylko płytę główną na mATX i dodać jeszcze 4 GB ram ale już ciężko coś znaleźć pod AM3+ i DDR3 więc muszę więcej wymienić.

Po przeszukaniu sklepów na razie znalazłem taki sprzęcik który by mi wystarczył:

Cytuj

AMD Ryzen 3 2200G 3,5GHz (3,7GHz)
ASRock AB350M (mATX)
GoodRam 8GB 2400MHz CL15 DDR4
Thermaltake 630W Smart SE Modular BOX

To by mnie wyniosło ok 1200zł i raczej w tym przedziale bym szukał konfiguracji z tym że obudowa może być zakupiona później.
Karty graficznej nie chce zmieniać bo ta mi starczy a za niedługo może będę miał GTX980.

Do czego potrzebuję konfiguracji?
Głównie do gier typu WoT, WarThunder, F1 2015, Mass Effect (1-3) i klasyki pokroju DKII, Watch Dogs wszystko do rozdzielczości 1440x900 ewentualnie jak nadarzy się okazja to pograć w FHD na 43" ^^.

Może coś jeszcze doradzicie jestem otwarty na każdą poradę.

Z Góry dziękuję za rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu brać Ryzena ze zintegrowaną grafiką, gdy grafikę już posiadasz.

Lepiej coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/4edabdf8/

Wychodzi trochę drożej, ale masz wyraźnie szybszy procesor.

A jakbyś wolał trzymać się AMD, to sensowniej dorzucić do Ryzena 5 1600 (6 rdzeni i 12 wątków) albo Ryzena 5 1500X (4 rdzenie i 8 wątkow), bo ten 2200G to dość przeciętny procek. 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa konfiguracja ale nie wiem czy przełamię się na Intela. AMD jednak ma już w standardzie odblokowane mnożniki co daje dla mnie na plus.

Nie widzę sensu mi kupować mocniejszej płyty głównej ze względu iż nie potrzebuje pamięci 3000MHz wiem ze to lepiej ale nie wymagam takich szybkich pamięci gdyż ich nie użyję do max 2666MHz mi starczy.

 

Może skusiłby mnie Ryzen 5 1500X i do tego GoodRam 8GB 2666MHz CL16 i to na ASRock AB350M (mATX).

Ale nie wykluczam że zakup będzie może pod koniec roku gdzie mogą stanieć procesory 6 rdzeniowe i na taki się skuszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybszy RAM kosztuje praktycznie tyle samo co wolniejszy. Jak wolisz AMD, no to jak wspomniałem Ryzen 5 1500X / 1600 są dobrymi opcjami, szczególnie po podkręceniu. Z drugiej strony jak ci się nie pali z zakupem, to niedlugo pojawią się odświeżone Ryzeny, więc można poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kieruje mnie bardziej na te Ryzen 5 więcej pamięci L1/2/3 względem Intel i odblokowany mnożnik co dla mnie jest plusem bo już mój obecny Phenom zaskoczył że po takim czasie jeszcze daje radę.

Będę rozglądał się na bieżąco by zakupić coś w konfigurację Ryzen 5 i ten standard już 8GB Ram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 20 dniach namysłu mam nową konfigurację i to chyba ostateczna:

AMD Ryzen 5 2600

ASRock AB350M

GOODRAM 8GB 3000MHz IRDM X CL16 Red

SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze

MODECOM OBERON PRO USB 3.0 biała

do tego na razie Gigabyte GTX 660 potem najpewniej MSI GTX 970 a w przyszłości może coś z 1XXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu taka biedna płyta główna? Ja bym tutaj mimo wszystko coś trochę lepszego wybrał. Chociażby

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350m-pro-vdh-7a38-003r-1222534/

Ryzeny lubią też szybki RAM, temu też proponuję zmianę

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x4gb-3000mhz-cl15-f4-3000c15d-8gvrb-788181/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...