Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qwerton

Pytanie dotyczące konfiguracji Firewall

Polecane posty

Dobry wieczór,

Mam pytanko dotyczące firewall w Windows 10. Mam nowy lapek, w którym zainstalowałem sobie pakiet zabezpieczeń, który zawsze lubiłem - Comodo Internet Security. Po instalacji programu i uruchomieniu zapory (w trybie bezpiecznym) nie wyłączyła się automatycznie zapora systemu Windows, wyłączyłem ją zatem ręcznie. Co wywołało moje zdziwienie? Brak automatycznie dodających się reguł dotyczących aplikacji w programie Comodo (nigdy nie grzebałem specjalnie w tych zakładkach chyba, że chciałem przy pomocy Comodo coś konkretnego zablokować). W zaporze Winodowsa, po wejściu w ustawienia zaawansowane, po uruchomieniu nowych aplikacji reguły automatycznie się dodają.

 

Zatem, podsumowując, 2 pytania. Czy ma sens uruchamianie, jednocześnie Comodo i zapory Windowsa? Czy normalnym jest, że Comodo w trybie bezpiecznym nie tworzy nowych reguł dla poszczególnych aplikacji?

 

PS - kiedy zapora Windows jest włączona, nie widzę urządzeń sieciowych w zakładce sieć w ekspiratorze, gdy ją wyłączę widzę je, mimo, że w Comodo wyraźnie zaznaczyłem profil sieci jako PUBLICZNY

 

Pozdrowienia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...