Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DonDeRafael

Pamięci RAM

Polecane posty

W moim komputerze aktualnie mam włożone kości RAMu Crucial Ballistix Sport 2x 4GB DDR3 1600 MHz

Chciałem dokupić do tego 4GB jakiejkolwiek firmy ale nie wiem czy mogę kupić tylko jedną kość. Wydaje mi się, że mam kilka możliwości, tylko nie wiem czy którakolwiek zadział poprawnie.

1) Dokupuję 2x2GB 1600 MHz i wkładam w wolne banki - w ten sposób wypełniam wszystkie wolne miejsca na RAM na płycie, ale będą różne pojemności pamięci

2) Dokupuję tylko jedną kość 4GB 1600 MHz i wkładam w wolne gniazdo - w tym przypadku mam zapełnione tylko 3 miejsca z czterech możliwych

3) Dokupuję 2x4GB 1600 MHz tego samego producenta - ta opcja jest dla mnie najmniej korzystna bo będzie mnie to dość sporo kosztowało, więc wolałbym tego nie wybierać.

Maksymalnie moja płyta przyjmie 16 GB RAMu o taktowaniu 1600 MHz

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a78l-m-lx3-462680/

Chciałem kupić używane RAMy ze względu na cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli kupię RAM o niższym taktowaniu? Te szybsze kości będą ograniczane przez wolniejsze i przez to mniej wydajne? Dobrze myślę? I co jeżeli kupię tylko jedną kość 4GB taką samą jak te które teraz mam? Bo słyszałem wiele o dual channel i nie wiem czy teraz też mam się trzymać tej zasady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dual channel dalej będzię działać, to ze zrobisz 4x kości ram to nie będziesz miał quad channel :P

Najlepiej wyjdziesz jak kupisz 4gb tych samych kości bo bedą identyczne więc na 100% nic się z nimi nie bedzie działo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę słabo. Ballistixy kupowałem po 200 zeta za dwie kości 4GB, a teraz ta sama paczka kosztuje ponad 3 stówki. Chyba jednak  spróbuję dokupić jednego Ballistixa 4GB i dołożyć do mojego zestawu. Wtedy będę miał 3x4GB tych samych pamięci i w sumie tyle mi wystarczy. Dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...