Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NewJoker

Windows 10 - konto lokalne

Polecane posty

Witam,

na początku roku miałem komputer stacjonarny w serwisie. Panowie m.in. przeinstalowali mi system. Musiałem im podać klucz do Windowsa 8.1 (taki był kiedyś kupiony, potem został zaktualizowany do 10) żeby mogli to zrobić. Po odebraniu kompa zauważyłem, że mam utworzone konto lokalne. Wybrałem więc opcję zalogowania na konto Microsoft i podałem dane. Niestety zrobiłem najwyraźniej błąd decydując się przy okazji na wyłączenie podawania hasła przy każdym włączeniu (otworzyłem "netplwiz", odznaczyłem żądanie hasła i podałem aktualne hasło). A to dlatego, że teraz przy każdym uruchomieniu pojawia mi się nazwa mojego konta i komunikat "Nazwa użytkownika lub hasło są niepoprawne. Spróbuj ponownie". Jak kliknę OK to mam jakby 2 konta (o tej samej nazwie) w lewym dolnym rogu i przy wpisaniu hasła do  tego domyślnie otwartego pokazuje, że złe hasło wprowadziłem (chyba że przestawię tam w opcjach z logowania na konto lokalne na logowanie do konta Microsoft), więc muszę przestawić na to drugie i dopiero wtedy po wpisaniu hasła się otwiera. Czyżbym niechcący utworzył konto lokalne albo zmienił nazwę tego, z którego się chciałem przelogować na taką samą jak ma moje konto Microsoft ?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...