Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fixon

HP Pavilion Power vs Acer Aspire 7 vs Lenovo y520

Polecane posty

Witam,

stoję przed wyborem kupna laptopa, na celowniku mam 3 powyższe modele zawarte w temacie i chciałbym się tylko na nich skupić, ponieważ reszta modeli jest dla mnie przekombinowana jeśli chodzi o design.
Laptop będzie głównie służył do przeglądania stron, oglądania filmów sporadycznie i do grania.

Rzeczy, które mnie aktualnie najbardziej interesują w tym zestawieniu to:
1. Zacznę od zawiasów, tylko w Lenovo wstępuje pojedynczy, zazwyczaj miałem do czynienia z dwoma, które lepiej się sprawują - 1 czy 2?
2. Jak wygląda sprawa z temperaturami, który według Was najlepiej znosi pracę pod obciążeniem a przy tym najciszej pracują wentylatory?
3. W którym będzie najlepsza matryca?
4. Który model myślicie, że będzie prezentował najlepszą kulturę pracy?
5. Która firma ma aktualnie najlepszy serwis?
6. Czy wszystkie posiadają 2 wentylatory?

I jeszcze kilka innych kwestii, które chodzi mi po głowie:
Mam obawy co do serwisu lenovo, aczkolwiek z tego co czytałem, ten model jest w miarę udany?
O 2 pozostałych praktycznie żadnych informacji nie znalazłem, bardzo szczątkowe, są to stosunkowo nowe laptopy, prawda?

Rozpatruje wszystkie głównie pod kątem gtx1050, aczkolwiek kusi ten Acer z gtx1050TI, czy warto dopłacać około tych 300, 400 zł?
Nawet jeżeli warto to i tak prosiłbym o ocenę tych wszystkich modeli, gdyby rozpatrywać je na równym poziomie specyfikacji, czyli w tym wypadku i5+gtx1050.

P.S. Model, który jeszcze kusi to Laptop HP Pavilion 15-bc203nw, jest aktualnie w promocji w jednym z marketów i bije na głowe reztę jeśli chodzi o cenę, prosiłbym również o inf. czy warto go brać pod uwagę? Gdzieś czytałem, ze ten model lubi się grzać.

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zalezy od konkretnego modelu, raz lepiej wypada jedno rozwiazanie, innym razem drugie.

2. Podejrzewam, ze Lenovo.

3. Acer.

4. Lenovo.

5. Wg. mnie Acer, choc o serwisie HP zbyt wiele nie wiem. Serwis Lenovo ma mieszane opinie, przewazaja glownie negatywne, ale zalezy pewnie od serwisanta...

Jak planujesz grac w nowe gry to zdecydowanie warto dorzucic do 1050 Ti. Ogolnie z tych lapkow bralbym Acera ale pod warunkiem ze nie jest ci straszna wymiana pasty termoprzewadzacej na CPU i GPU, bo bez tego jest on ciepły. 

HP to troche zagadka, malo informacji na jego temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...