Skocz do zawartości

Modernizacja: GTX 660 Ti na mATX


Polecane posty

Widzę, że ziomeczek niżej ma ten sam problem, no ale nie będę się podpinał.

Chcę wymienić GTX660 Ti na coś innego, mam monitorek 16:10, chciałem iść w 2 monitory lub jakieś więksiejsze HD. 


Płyta: Asus B85M-G Intel B85 LGA1150 BOX
Procek: Intel Core i5-4570 LGA1150 BOX
Karta: Asus GeForce GTX660Ti DirectCu II 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express
Chłodzenie: CoolerMaster Hyper T4
RAM: Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Tactical Low Profile CL8
Dysk: Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003)
Zasilacz: be Quiet! PUREPOWER L8 530W
Obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black

Obecnie zdarza mi się odpalać gierki na low, chciałbym tego uniknąć przy zmianie monitora.

Budżet... byle to miało sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi monitor praktycznie nie zwiększy obciążenia, no chyba że zamierzasz grę odpalać na dwóch monitorach, co jest bez sensu ;)

A jak się przesiadać to wg mnie lepiej byłoby wziąć od razu coś więcej niż Full HD, no i wtedy zmiana karty faktycznie mogłaby być wskazana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetu nie podałem, bo się nie znam. Powiedzmy do 2k? 

Obecnie mały monitorek sporo ułatwia, wiele gierek i tak leci na ultra, no ale przesiadka jest wskazana. Przez to szukam czegoś mocniejszego, zanim wymienię ekran, ale nie wiem czy wystarczy karta. Ten mATX nie będzie przeszkodą, a procek wąskim gardłem?

Tzn. - wskazanie jest zwiększenie wydajności pod monitor QHD (ten wyższy FHD) poprzez zmianę karty (i jak trzeba, procka, płyty). Przy czym jak trzeba wywalić wszystko, to nie wiem czy to ma sens...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta mATX nie ma żadnego znaczenia, a procesor nadal jest bardzo dobry, nie było żadnego większego postępu od tamtego czasu.

Jeśli nie musisz kupować sprzętu natychmiast i liczysz na łut szczęścia, to może ceny GTX1070 jeszcze spadną i znajdzie się jakiś sensowny model za <2000zł. Obecnie ceny są wywindowane w górę przez kopaczy kryptowalut, ale powoli spadają. Z tego co pamiętam przed podwyżkami te karty kosztowały ok. 1800zł. Z Radeonów byłby co najwyżej słabszy RX-580 8GB, ale ich ceny to się będą jeszcze długo trzymać sztucznie zawyżone. Aczkolwiek pod względem stosunku ceny do wydajności o wiele lepiej od GTX1070 wypada tańszy GTX1060 6GB.

A oprócz QHD zawsze jest jeszcze format 21:9 2560x1080 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie, czyli w sumie kupić byle było coś z wyższej półki. Bałem się, że będzie trzeba płytę wywalić, ale jak tak, to nawet się opłaca kombinować. Muszę w takim razie przejrzeć wątki dot. monitorów i wrócę to dopytać odnośnie karty, jak już znajdę coś przecenionego...

Na razie dzięki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a propos monitora - jaki to dokładnie model? Jeśli nie ma żadnego wejścia cyfrowego (DVI, HDMI, DisplayPort) to musiałbyś dokupić aktywny konwerter sygnału cyfrowego na analogowy. Te karty graficzne nie produkują w ogóle analogowego sygnału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle nie jest, ma DVI i D-Sub (LG Flatron W2220P, wiele lat razem). W sumie dobry monitor, ale widać, że producenci celują w co najmniej FHD i brakuje np. w Wieśku przestrzeni po bokach, przy 2 oknach podczas pracy też mizernie (przy konsoli Excel VBA wręcz tragicznie).

Ale już z kartą zaraz wezmę monitor, mam tylko nadzieję, że nie wrobię się wtedy ponownie w znaczące spadki wydajności (gdyby wybór padł na 1060).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...