Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mischel

Pasek artefaktów przy uruchamianiu.

Polecane posty

Witam

Mam następujący problem z kompem. Przy co którymś uruchomieniu zamiast pulpitu wskakuje pasek artefaktów. Po chwili pasek znika i zostaje czarny ekran, wiatraki w kompie cały czas się kręcą. Wyłączam przytrzymując przycisk na obudowie i po tym komp startuje poprawnie. Pierwsze co się nasuwa to uszkodzona grafika ale jest w tym pewna zależność. Jeżeli wyłączanie komputera trwa trochę dłużej to na pewno będą paski przy starcie. Przy normalnym zamknięciu po zgaszaniu ekranu komp robi pyk, chwilę pokręci jeszcze wiatrakami i wszystko się zamyka. Jak będzie kręcił wiatraki z 30sek dłużej to już pewne że będzie problem. Wczoraj odkryłem jeszcze jedna rzecz. Jak przy dłuższym wyłączaniu przytrzymam przycisk power w obudowie żeby proces zamykania przyspieszyć, komp uruchamia się normalnie. Paski zawsze wskakują zamiast pulpitu. Wciskam power, pojawia się napis asrock zotac potem logo windowsa komp robi pyk i zamiast pulpitu są paski. Wgrałem najnowszy bios do płyty i sterowniki do grafiki nic nie pomogło, ostatnio nie mam czasu na dłuższe granie ale artefaktów podczas gry nie trafiłem. Jakby miał ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić będę wdzięczny.

Specyfikacja kompa:

Procek 6600K @4,5

Asrock z170 extreme 4

Zotac gtx 1070 amp extreme

Zamięć corsair vengeance lpx ddr4 2x8gb 3200mhz cl16

Zasilacz seasonic x-650

Asus Phoebus

Windows 10 64bit box oryginał

 

IMG_20170508_110643.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...