Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Totems

Laptopa studia/gry/internet do max 4200zł

Polecane posty

Witam,

potrzebuję pomocy z wyborem laptopa, według niżej przedstawionych kryteriów.
Trochę szukałem lecz nie mogę się zdecydować. Laptopy które wziąłem pod uwagę to:

Lista laptopów w sklepie x-kom biorę pod uwagę tylko te z dyskiem SSD większym lub równym 256GB
SMART7 L514C-5 GTX 1050Ti Myślałem, też nad takim laptopem, lecz nie jestem przekonany co do producenta oraz do jakości wykonania tego laptopa. Wiecie coś o tej firmie CLEVO ? Dobre produkty robią? I czy nie będzie kłopotów ze sterownikami

  • Cena. maksymalnie do 4200zł
  • Główne zastosowanie. Laptopa do wszystkiego: studia, internet, gry, filmy.
  • Rozmiary. Nie chcę schodzić poniżej 15,6 cala
  • Mobilność. Pojemna bateria, tak aby podczas przeglądania internetu lub obliczeń w programach typu excel, matlab laptop wytrzymał z 3-4h. Z tego co widze laptopy lenovo mają mniej wydajną baterię?
  • System operacyjny. Bez systemu operacyjnego
  • Inne: Dysk SSD ( M.2 jeżeli są lepsze/szybsze? ) przynajmniej 256GB oraz dysk HDD przynajmniej 500GB, najlepiej 1TB. Co do dysku HDD, lepiej brać 5400 obr. czy 7200 obr. ? Zastanawiam się również nad dyskiem SSD, czy lepiej go kupić wraz z laptopem, czy osobno? Lecz chciałbym uniknąć sytuacji takiej że sam bym musiał zamontować dysk SSD. Fajnie by było gdyby w sklepie była możliwość zamontowania takiego dysku kupionego osobno, tak żebym dostał już gotowy produkt.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clevo jest producentem kadłubków, dosyć znanym, z konstrukcją dostosowanymi dodatkowo przez firmy trzecie (w polsce m.in. Smart7/Xtreem.pl, Hyperbook, Gameragon, DreamMachines). W tej generacji wypadają całkiem przyzwoicie pod względem wykonania i stosunku ceny do wartości użytkowania. Problemów ze sterownikami nie powinno być, bo i tak wszyscy używają sterowników firm trzecich (Intel, Broadcom, Qualcomm, Realtek itd.).

Nośniki M.2 NvMe są szybsze i dużo droższe of nośników M.2 SATA. Co do konfiguracji to zasadniczo jedyną w miarę sensowną jest MX 300 275GB/525GB + Hitachi Travelstar 7K1000 (NvMe w tym budżecie to przesada).

3-4 godz. w Excelu jest realne, 3-4 godz. pracy obciążonego Matlaba... jest nierealne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...