Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

topkek

Słuchawki pod AIM SC808

Polecane posty

Hej wszystkim!

Jestem nowy i zielony jeśli chodzi o audio :) Szukam jakiegoś sensownego zestawu słuchawki otwarte + karta dźwiękowa pod gry, rzadziej muzykę i filmy. Gry wszelakiej maści, choć głównie FPSy (ważne jest dla mnie pozycjonowanie).

Znajomy polecił AIM SC808 + ATH AD500x / AD700x / AKG 702. Rozważam też Beyerdynamics DT770 Pro lub DT990. Co sądzicie o takim zestawie? Będzie to ze sobą dobrze współgrało? A może jakieś inne propozycje w podobnej cenie?

AIM ponoć wyróżnia się jakością odpowiadającą droższym kartom np. Xonar Essence STX i dobrymi sterownikami, które źle wspominam w przypadku korzystania w przeszłości z Sound Blaster Z czy ASUS Xonar DX.

Jak jest z jakością nagrywanego dźwięku? Ten sam mikrofon z moich starych Siberii v2 nagrywał w fatalnej jakości podłączony pod SBZ i w o niebo lepszej w Xonarze. Zastanawiam się jak może być w przypadku AIMa, bo trzeba go podpiąć pod słabszej jakości "kartę-córkę".

Rozumiem, że w przypadku słuchawek o wysokiej impendancji potrzebny jest AMP, który AIM SC808 posiada. Co w przypadku słuchawek, które wzmacniacza nie potrzebują? Nie będzie to w jakiś sposób zniekształcać dźwięku?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tej karty od ponad roku i jestem dość mocno zadowolony (poza paroma problemami z wywalającym się czasem dźwiękiem, ale podejrzewam, że to ja mam coś namieszane w systemie po prostu). Jakość nagrywanego dźwięku według mnie jest na wysokim poziomie, chociaż ja używam mxl990 + Xenyx 502 więc nie wiem czy bardzo przeciętny mikrofon z Siberi nie będzie u Ciebie jednak problemem (przynajmniej dla mnie przeciętny z tego co pamiętam z używania tego modelu słuchawek) . Tutaj masz próbkę, aczkolwiek trzeba pamiętać, że twitch sam w sobie troszkę jakość psuje : https://www.twitch.tv/wojtek2320/v/116256912  . 
Jeśli chodzi o same słuchawki to mi polecano też Bayerdynamic dt 150 (szczególnie na stronie audiofanatyk) , a ja sam mocno rozważałem k612pro. Aczkolwiek w tej materii polecam poczekać na kogoś kto się zna lepiej, bo ja w żadnym wypadku ekspertem ani nawet specjalistą nie jestem. Podrzuciłem modele bo wiem, że jak pytałem o ten model karty i z czym go sparować to te modele dość często się pojawiały. Ostatecznie sam się jednak na nic jeszcze nie zdecydowałem bo wolałbym w ciemno słuchawek nie kupować za taką cenę, a czasu na odwiedzenie porządnego sklepu brak  :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...