Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Omph

Laptop ~3500-4000

Polecane posty

Witam, proszę o pomoc w doborze sprzętu.

Cena : ~3500-4000, 

Główne zastosowanie : głównie gry, w przyszłości może programy rodziny CAD 

Rozmiary : preferowany 15,6

Mobilność : kompletnie nie zależy mi na mobilności, jakości obrazu, czasu pracy, dzwięku itp. Zależy mi wyłącznie na wydajności oraz braku problemów technicznych. Żebym nigdy nie musiał odwiedzać serwisu - tak by było najlepiej :)

System operacyjny : najlepiej dołączony do laptopa

Czytając poprzednie tematy, widzę ciągle propozycje Lenovo y700 i msi. Są najlepsze w tym przedziale cenowym, czy po prostu jedyne godne uwagi? 

Dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na tą chwilę masz do wyboru:
MSI GL62 - matryca FULL HD matowa lecz TN, całkiem niezłe wykonanie, miejsce na dodatkowy dysk SSD m.2, niezła wydajność procesor 4 rdzeniowy. 
http://www.x-kom.pl/p/321512-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-6300hq-8gb-1tb-win10x-gtx960m-fhd.html

Lenovo Y700-15 - matryca FULL HD IPS, podświetlana klawiatura, niezłe wykonanie smukła, elegancka obudowa  aluminiowa obudowa, dobrej jakości głośniki JBL, dobre wyniki pracy na baterii, slot na dodatkowy dysk m.2, dobry układ chłodzenia, niskie temperatury robocze pod obciążeniem, łatwy dostęp do układu chłodzenia, uczciwy stosunek możliwości do ceny.
http://www.x-kom.pl/p/318867-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-1000-win10-gtx960m-fhd.html

Dell Inspiron 7566 - Jest to nowy model od Della następca wyżej wspomnianego Dell 7559, matryca FULL HD według wstępnych informacji TN, podświetlana klawiatura, miejsce na dodatkowy dysk SSD m.2. Dużym plusem w Dellu jest renoma marki, marka słynie z dobrego serwis jak i usług gwarancyjnych.
http://www.x-kom.pl/p/336542-notebook-laptop-156-dell-inspiron-7566-i5-6300hq-8gb-1000-win10-gtx960.html

Ewentualnie jeszcze 17 calowy model
Acer VN7-792G - Matryca FULL HD IPS dobrej jakości z tutaj podanych laptopów wypada najlepiej w dodatku pełni matowa, dobrej jakości wykonanie, smukła jak na 17 cali obudowa, dla mnie dużym plusem jest zbalansowany design nie jest typowo gamingowy ale nutkę posiada. Podświetlana klawiatura, miejsce na dysk SSD m.2, przyzwoita kultura pracy, serwis Acer jest na niezłym poziomie.
http://www.x-kom.pl/p/331053-notebook-laptop-173-acer-vn7-792g-i5-6300hq-8gb-1000-win10-gtx960m-fhd.html

Pozdrawiam Wesołych Świąt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2016 o 15:45, Irenez napisał:

Są jedynymi godnymi uwagi w tym przedziale cenowym. Kiedyś powszechniej były dostępne jeszcze Acer VN7-592G i Delle 7559/7566.

 

Czesc,

nie chce zakladac nowego tematu, bo szukam identycznego laptopa co kolega, dlatego chcialbym sie wlaczyc do dyskusji.

Irenez, mam pytanie, dlaczeg wymienione przez Ciebie laptopy kiedys byly bardziej dostepne, teraz wyparli ich konkurenci czy po prostu weszly jakies nowe modele?

Ja osobiscie zastanawiam sie nad:

-Lenovo Y700

-Dell Inspirion 7566

-Acer VN7

-Asus ROG GL552

Ktory wg Was wypada najlepiej? Czy ktorys odradzacie ze wzgledu awaryjnosci badz innych problemow techniczych lub odstaje od reszty?

Jezeli chodzi o 2 ostatnie pozycje, tzn Asusa i Acera to mam lekkie obawy o chlodzienie, z tego co wiem tam sa wiatraki na dole i chyba z boku, mialem tak w moim aktualnym laptopie i dosc mocno sie grzal, wydaje mi sie, ze Lenovo i DELL maja to lepiej rozwiazane?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo Acer i Dell szybciej przestały dostarczać niektóre modele na rynek (zwłaszcza, że wiadomo już, iż mają przygotowane modele z GTX 1050).

Najlepiej z laptopów z GTX 960M wypadają Inspirony, później MSI GL62 oraz Lenovo Y700. Acer w wersji 17" zasługuję na uwagę ze względu na niezłą matrycę. Z Asusem jest ten problem, że występuje w wersjach z różną obudową - lepsze wersje z aluminiową wykraczały/wykraczają znacznie ponad budżet, natomiast wersje tańsze miały tendencje do throttlingu termicznego procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...