Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GetFreaky1999

Błędy systemu i wolna praca komputera.

Polecane posty

Witam, mam swój nowy komputer w zasadzie od paru miesięcy. Mam na nim WIndows 7 64 bit. Home Premium. Problemy zaczęły się pojawiać od kiedy podłączyłam do niego internet. Specyfikację ma bardzo dobrą między innymi Intel Core i7, GTX 1070, 16 GB Ram więc to nie powinni być przyczyną problemów. Z miesiąc komputer działał bez internetu. Nic się nie działo no bo niby dlaczego. Pojawiły się one wraz z podłączeniem go do internetu i aktualizacją oraz pobraniem oprogramowań itp. Od tamtej pory notorycznie mam jakieś problemy. Np:

-pomimo uruchomienia i startu systemu komputer potrzebuje jeszcze parę minut by się "obudzić", umożliwić korzystanie z internetu, aplikacji, folderów itp. towarzyszy temu charakterystyczny moment mignięcia ekranu jak przy odświeżeniu albo czymś takim.
-wiele aplikacji wyświetla mi różne errory, błędy z działaniem, brakiem możliwości uruchomienia itp. itd. np komunikaty "API not found"  (chyba jakoś tak) od aplikacji MSI Gaming App czy inny komunikat od Skype (pomimo, że działa). Niektóre aplikacje po zainstalowaniu raz się uruchamiają a następnym razem piszę, że nie można odnalexc aplikacji (np. GeForce Experience). 
-błędy Ekxploratora Windows, konieczność ponownego uruchomienia go
-wolne działanie pendriv'ów lub ich całkowite zawieszanie, czasami nawet z całym systemem. ostatnio chciałam skopiować 5 zdjęć na PEN'a w zamian za to pojawiło się chyba z ponad tysiąc folderów posiadających jakieś dziwne przypadkowe znaki w nazwach, nawet nic konkretnego, a foldery były puste i nie dało się ich usunąć, musiałam formatować pendrive'a.
-Klatkują gry nawet o bardzo niskich wymaganiach 
-Problemy z działaniem tabletu graficznego. Kursor nagle zaczyna latać po cąłym ekranie, włączają się narzędzia, których nie wybieram lub pojawiają się ni stąd ni z owąd kreski na cały rysunek i nie tylko. 
-Ogólne zwiechy i spowolnienia w działaniu, nawet tylko podczas przeglądania internetu. Raz zaciął mi się cały komputer podczas oglądania filmu na YT wraz z obrazem i dźwiękiem, który ciągle się powtarzał. Nie dało się go zrestartować ani z poziomu systemu ani guzikiem, ani nawet wyłączyć komputera. Musiałam odłączyć zasilanie.

Mogłabym tak wymieniać w nieskończoność ale to chyba nic nie zmieni. Nie rozumiem czemu tak się dzieje. Skanowałam system Avastem i nic nie wykrywa, wyświetla mi tylko, że komputer mógłby działać szybciej ale aby to zrobić musiałabym wykupić abonament.  Chciałabym uniknąć konieczności reinstalacji systemu bo nigdy tego nie robiłam i boję się, że coś popsuję. Bardzo proszę o pomoc gdyż, na prawdę te problemy zabierają całą radość z korzystania z nowego sprzętu. Z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rekakurnr napisał:

Wyłącz jakieś śmieci z autostart,  potem przydałaby się diagnoza S.M.A.R.T (przypięty temat w tym dziale), popatrz tez czy może aktualizacja systemu nie potrzebuje aktualizacji sterowników. 

Mi już na innych forach pisali o reinstalacji systemu. Na pewno to by najlepiej pomogło ale ja nigdy tego nie robiłam i boję się, że coś popsuję. Podobno na Win 7 nie jest to najłatwiejsze przez jakieś aktualizacje itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Irenez napisał:

I podaj pełną specyfikację (a przynajmniej dokładne informacje o procesorze, płycie głównej oraz zasilaczu).

-Karta graficzna MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 (256 bit)
-Płyta główna MSI B150 PC MATE
-Procesor Intel Core i7-6700
-Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB
-Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache 
-Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB)
-Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3
-Zasilacz XFX TS 550W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...