Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krizu

Wymiana karty graficznej (ok. 500zł)

Polecane posty

Witam

Z racji tego, że moja karta się popsuła chce kupić "nową", najlepiej używaną gdyż nie mam dużego budżetu. Mam około 500-550zł. Zastanawiałem się nad GTX 680 w granicach 480zł bądź GTX 770 w granicach 530zł. Powiedzcie mi którą bardziej się opłaca bądź jaką inną opłacalną zamiast tych.

Sprzęt:

I5 750 -4GHz

Thermaltake 575W

6GB DDR3

Dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo prosimy o model monitora i jakie ma złącza. W tym budżecie mógłbyś kupić nową RX 460 (może trzeba by było parę złotych dołożyć) lub trochę poczekać i przycelować w GTX 1050 który jest już po papierowej premierze i niedługo powinien w sklepach się pojawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaga RX 460 nad GTX 770 to po pierwsze gwarancja producenta na 2 lub 3 lata, nie ryzykujesz, że karta zakończy żywot po 2 miesiącach, po drugie Radeon wspiera nowe technologie (dx12!) czego zabraknie w przypadku GTX 770, po trzecie AMD będzie wspierało tą kartę sterownikami, Nvidia chyba raczej nie wypuszcza sterowników pod tak leciwy sprzęt.

Jeśli chodzi o suche FPS w grach to GTX 770 jest trochę mocniejszy. Tutaj masz test RX-a 460 http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_rx_460_premiera_najtanszego_polarisa?page=0,20

Tu masz porównanie obu kart http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-rx-460-vs-geforce-gtx-770

chociaż do niego bym za bardzo wagi nie przykładał bo jest strasznie ogólnikowe i generalnie niezbyt wiadomo co gdzie i jak było testowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to najlepiej byłoby znaleźć jeszcze 2 stówki i dorzucić do nowego GTX 1050 Ti. Kupno używanego GTX 770 bez gwarancji jakoś mnie nie przekonuje - to jednak już dość wiekowa karta i kto wie ile jeszcze pożyje. Lepiej dorzucić 200 zł i spać spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie aż tak źle nie jest, ale niedługo te 3GB mogą być problematyczne. W wydajności dużej różnicy nie ma, a nawet w DX12 Radeon potrafi wypadać lepiej. W każdym razie według mnie RX 480 pociągnie dłużej od GTX 1060 3GB. I nie trzeba będzie się martwić o brakującą pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...