Skocz do zawartości

Rozwiązany: 100% UZYCIA PROCESORA


herendil

Polecane posty

Hejka zauważyłem ostatnio, że procesor mi chodzi non stop na obrotach 100% 4,2 Ghz

temperatura za to jest w normie i utrzymuje sie w granicach 30-40 C.

Dodatkowo komputer zawiesza się tak, że nie da sie juz nic zrobic, nawet reset nie działa. musze odciac zasilanie lub przytrzymac POWER zeby go wylaczyc.

Strzelam ze to plyta glowna jest winowajca, ale pewnosci nie mam wiec hcicalbym sie poradzic. Skanowalem malwarem nawet ostatnio i cos tam wykryl ale wszystko generalnie czyste.

od czego zacząć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem, generalnie nic nie obciąża. Jest kilka procesow ktore pracuja na 10%, ale nawet jak zamkne to dalej jest uzywany w 100% chociaz dodawać umiem :P

 

Host usługi: system lokalny (ograniczenie do sieci) działa czasem na 10% a czasem wbija na 50%

mimo tych zmian procek dalej napierdziela

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz procesy wszystkich użytkowników (w Menedżerze zadań 7ki w zakładce Procesy jest na dole przycisk)?

I zważywszy na temperatury - procesor jest w 100% obciążony, czy po prostu stale utrzymuje takty na poziomie 4.2GHz? To drugie może być spowodowane wyłączeniem zbijania taktów w BIOSie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy podkręcabiu dałeś stałe napięcie. Przt zmianie na tryb Pffset bodajże wszystko powinno być OK. Temperatury niskie, bo pewnie taktowanie wysokie to chłodzenie leci na najwyższych obrotach, a procesor nie ma wielu operacji do zrobienia, więc się nie grzeje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: instalowałeś coś przed tym zanim to zaczęło się dziać? Czy w trybie awaryjnym też tak jest? Przeskanuj sobie tak na wszelki wypadek jeszcze adwcleaner`em, jeszcze jakbyś zrobił zdjęcie aktywnych procesów to może wtedy ktoś bardziej obeznany w tym też mógłby pomóc.

Edyta
Na jakimś forum było też napisane, że może być to spowodowane tym, że "Komputer nie czyta mi wszystkich rdzeni procesora! Zamiast 4 rdzeni czyta 1! "
I tu napisano przykładowe rozwiązanie "Musisz wejść na "Start", w pole wyszukiwania wpisz "msconfig".Tam odszukaj kartę "Rozruch", Przejdź na opcję zaawansowane i tam ustaw by system startował na wszystkich rdzeniach,wpisz po prostu wszystkie rdzenie procesorq,np. 4 jak masz.zapisz ustawienia.mimo to pokaż,lub podaj nazwę tych procesów jeszcze. "

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzialajace aplikacje to

svchost  - host uslugi ograniczenie do sieci (8)

menager okien windows 

no i tyle reszta to przegladarka chrome, task menager i system

i jeszcze przerwania systemowe wyskakuje na poziomie 5-35 %

 

przeskanowalem adwclenear i wywalilo ponad 20 gowien. Mozze MSI afterburnet jakos dziala bo ostatnio z takich programow tylko to instalowalem, ale on nie ma powiazania z prockiem, teoretycznie. 

 

http://ifotos.pl/zobacz/1jpg_axnsnqx.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/2jpg_axnsnqe.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze raz skan ADWcleaner oraz malwarebytes anti-malware, można jeszcze spróbować zrobić skan ccleaner`em, defragmentację dysku(chyba, że masz dysk SSD to wtedy pod żadnym pozorem nie rób defragmentacji). Sprawdzałeś też to z rdzeniami? 
Z tego co sprawdziłem na forum to dużo osób, które używają  Intel Core i5 2500k mają podobne problemy.
Zapoznaj się z tym: http://windows7forum.pl/przerwania-systemowe-zuzywaja-duzo-cpu-4210-t 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nowe objawy. komp sam sie resetuje w roznych sytuacjach. 

 Dzisiaj dwa razy zrestartował się podczas grania w dead by daylight

a dokladniej w momencie ladowania mapy PUFFF reset.

z tematem sie zapoznalem, mialem w ogole ustawione automatyczne optymalizowanie dyskow i 10go samo sie zrobilo bez mojej wiedzy wiec to chyba nie pomaga. Odpalilem recznie profilaktycznie i zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj dysk w poszukiwaniu błędów jakimś programikiem, z tego co wiem to proces bezczynności pokazuje w ilu procentach jest niewykorzystywany. Takie małe pytanie czy możesz powrócić do poprzedniego ustawienia sprzed podkręcania? Jeśli tak to sprawdź też czy dalej występuje takie błędy. Jeżeli masz włączony tryb turbo to go wyłącz.  
Najlepiej poszukaj filmików z podkręcania na tej płycie głównej a najlepiej jeszcze z tym procesorem i porównaj ze swoim. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

no dobeze. Tak jak mowilem 10% uzycia procesora jest nadal. Zniwelowały się chyba zwiechy z niewiadomych przyczyn (chyba). Mam tez inny problem. Chodzi o Steam.

 

Kiedy rozmawiam przez skype i odpalam gre na steam, gra czasami sie buguje (dead by daylight) i trzeba ja restartować. Po tej czynnosci odpalam ja ponownie, ale pomimo komunikatu "uruchomiona" nic sie nie dzieje. Nie moge odpalic gry, nie moge jej tez zamknac. Nie moge odpalić menagera urzadzen ani zamknąć systemu normalnie i mimo, ze go "zamyka" trwa to w nieskonczonosc i w rezultacie i tak musze go resetować... :/ Ręce mi już opadają. albo go oddam do naprawy, ale nie wiem czy to cos da, albo sie przerzuce na konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany. Format lekarstwem na wszystkie problemy. 

Procesor przywrocony do ustawien fabrycznych dziala już normalnie (nie wiem czy to przez format czy nie bo zrobilem to jednocześnie wiec ciezko stwierdzic). Dzieki za pomoc jak zawsze :)

 

Trzymajcie sie i Wesołych Świąt w najbliższym czasie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...