Jump to content
Sign in to follow this  
tunik

Rozwiązany: Problemy po zaktualizowaniu sterowników karty graficznej AMD na laptopie.

Recommended Posts

Witam,

Dokonałem właśnie aktualizacji sterowników do karty graficznej AMD Radeon HD 6490M na moim laptopie HP. Laptop ten jest już trochę wiekowy, kupiłem go cztery lata temu. Po zaktualizowaniu karty graficznej w menadżerze urządzeń wykrywa mi Radeona serii 7400M, natomiast gdy klikam na pulpicie PPM i chcę wejść w AMD Catalyst Control Center, by zmienić kartę z zintegrowanej na Radeona wyskakuje mi błąd ze screenu poniżej. Także w obecnej chwili, mój laptop pracuje na minimalnej rozdzielczości. Problem ten pojawiał się także wcześniej, lecz dawałem wtedy za wygraną. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, któa będzie w stanie mi pomóc? ;)aaa2.pngaaa.png

Podaj pełne dane komputera. Z tego co widzę nie masz sterów do zintegrowanej karty a AMD bez nich nie będzie działać

Ten wykrzyknik przy zintegrowanej pojawił się dopiero po aktualizacji AMD. Wcześniej wszystko było ok :)

Specyfikacja laptopa HP Pavilion dv7:

Procesor: Intel Core i3-2310M 2.10 GHz

Karta graficzna: AMD Radeon HD 6490M

RAM: 4 GB

System: Win 7 64-bit

Wejdz na stronę producenta laptopa i ściągnij sterowniki do zintegrowanej karty graficznej

Tego również próbowałem i taki jest tego efekt:

bbbb.png

Sterowniki, które próbowałem zainstalować były dla 64-bitowego systemu.

1. Czy instalowałeś sterowniki Intela przed sterowniki AMD? Jeśli nie, odinstaluj sterowniki DDU (Display Driver Uninstaller). Następnie zainstaluj najpierw sterowniki od Intela (stąd - wybierz dla właściwego OS-u), a dopiero później sterowniki od AMD.

2. Co do wykrywania i właściwych sterowników - HD 6490M=HD 7470M. Przy pobieraniu z tej strony powinieneś wybrać: Notebook Graphics/Radeon HD series/Radeon HD 7400M series/swój OS.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...