Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xandir

Karty Graficzne DX12/Vulcan

Polecane posty

Witam. Mam przed sobą problem kupna karty graficznej. Początkowo miałem na oku GTX 1070 i miałem zamiar poczekać aż spadną do powiedzmy 2tys lekko powyżej, ale ostatnio czytam sobie o powoli wprowadzanym DX 12 i Vulcanie i mam pewne obawy. GTX nie radzą sobie w tych nowych technologiach, przykładowo taki R9 390 potrafi znacznie wyprzedzić GTX 980 w grach z DX 12. Direct 12 działa o wiele lepiej na AMD, a Vulcan będzie z tego co wyczytałem działał podobnie i dodatkowo jest on robiony typowo pod AMD wykorzystując w 70% jego technologię. Vulcan ma się stać także bardzo popularną technologią wieloplatformową, a GTX nawet nowe Pascale nie posiadają pełnego wsparcia i to mnie trochę martwi. Nie chcę mieć karty za ponad 2 tys, która zostanie pokonana przez kartę o wiele tańszą. Nie mam problemu z kartami AMD(chociaż mogło to tak zabrzmieć), ale wydany RX 480 mnie nie zadowala, chciałbym kupić kartę która starczy mi na dłuższy okres, a innej alternatywy od AMD na ten moment nie ma( czyt. RX 490)... Dodatkowo z plotek o 490 można się dowiedzieć, że będzie to dwukrotność rx 480(ponoć to standard u AMD), a to oznacza dość sporą przewagę nad 1070, ale na 1070 czekałem już długie miesiące, a o 490 są tylko szczątkowe informacje, a o dacie prezentacji ani widu ani słychu... 

Jakieś porady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli chcesz kupić kartę, która ci stuprocentowo wystarczy na okres dłuższy niż 2-3 lata, to... przykro mi, ale w tej chwili nie ma na rynku takiej karty. Może Vega/Volta zapewnią takie wsparcie technologiczne/wydajność, która wystarczy bezproblemowo na dłużej. Z tym, że Vega to najwcześniej 1 kwartał 2017 r., Volta pewnie jeszcze później, a co do RX 490 to nawet nie ma pewności, czym miałby być, zważywszy, że RX 480 wykorzystuje dużego Polarisa.

2. Vulkan jest rozwijany przez konsorcjum różnych firm (w tym Nvidii i AMD) i... w tej chwili liczba potwierdzonych tytułów, które może kiedyś go wdrożą równa się liczbie palcom jednej ręki. Poczekamy, zobaczymy, ale potencjalne wsparcie dla Vulkana, to nie jest czymś, czym bym się kierował przy wyborze kart.

3. Na chwilę obecną, chociaż cena mi się średnio podoba (w sumie ta jest jeszcze w miarę akceptowalna) to wziąłbym GTX 1070. Jeśli masz odpowiedni procesor (kręconą i5, i7) to i tak karta graficzna będzie pewnie pierwszym elementem do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagam działania ciągle na ultra po tych 2-3latach, starczy mi medium-high(w dobie dzisiejszych gier to między medium, a ultra i tak wielkiej różnicy nie ma) w tych 60fps, procesor to i5 6600 bez k. Co do techplanet to słyszałem wiele negatywnych opinii i nie chce ryzykować(używany sprzęt, brak odpowiedzi w momencie zepsucia), zwłaszcza za taką sumę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż masz do wyboru:

- kupić niereferenta RX 480 8 GB jak się pojawią (i zostaną przetestowane)

- kupić niereferenta GTX 1070

- kupić używanego GTX 970/R9 390/GTX 980 Ti z zamiarem poczekania na Vegę/Voltę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. 1070 i 1080 znacznie przebijają poprzednią generację, więc osoby, które kupiły sobie kilka miesięcy temu 980/980ti czy jakieś Fury za podobną kwotę, to teraz mogą sobie tylko pluć w brody, bo jednak sporo przepłaciły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypatrywałem niereferenty 1070 i najbardziej polecane są msi, ale czym się różni taka gaming x od armora? Oczywiscie poza wyglądem i podświetleniem? Z tego co wiem to gaming jest podkręcona, ale czy odczuwa się jakąś większą różnicę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też duża część z szukających karty graficznych patrzy na wyniki kart podawanych w fps, a patrząc przyszłościowo(DX12 i zapewne wulkan) to można zauważyć, że pomimo wysokich fpsów w grach z tymi technologiami, w kartach NVIDII występuje tzw Stuffering i mimo, że taka 1070 może mieć 50fps to fury x z 30fps sprawia wrażenie płynniejszej rozgrywki:x to jestem troszkę w dupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...