Skocz do zawartości

UPGRADE do 2000zł + monitor


Rasavar

Polecane posty

Witam.

Jaki monitor FHD + podzespoły polecacie w tej cenie?

Obecna skrzynka:

MOBO : Gigabyte 78LMT -USB3 rev. 4.1

CPU : Phenom II x4 965 lekko podkręcony do 3,7GHz

Cooler CPU:  Scythe Grand Kama Cross 2

GPU: Sapphire, Radeon HD 7770

PSU: Lepa N500

HDD: Seagate, Barracuda ST1000DM003 1TB

SSD: Crucial BX100 250GB

RAM: Crucial DDR3 4 GB CL9 1333MHz

Case: Cooler Master K350 KWN2

Budżet: maksymalnie 2000

Dobrze by tez było jeśli była by możliwość podpięcia 2 monitora do tego co zaproponujecie. Mój Obecny monitor jest na D-Sub.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak kiepskiej sekcji zasilania 4 modułowiec to IMHO bardzo kiepski pomysł.

Sugerowałbym raczej używaną i5 na LGA1155 z jakąś przyzwoitą płytą główną.
Co do RAMu - 1333 (CL9?) szału nie robi, więc mógłbyś rozważyć sprzedaż tej kostki, a w zamian wzięcie czegoś o lepszych parametrach.
Jeżeli chodzi o kartę graficzną - zamiast GTX 960 wolałbym R9 380, ale jako że HD 7770 prezentuje jeszcze względnie przyzwoity poziom, to mógłbyś na niej przeczekać do premiery nowych kart od AMD (teoretycznie premiera za ~10 dni, choć znając życie na porządną dostępność w sklepach trzeba będzie poczekać jeszcze z miesiąc).
W przypadku monitora dwie propozycje - AOC i2369Vm i Samsung LS24E390HL. Oba na matrycy IPS (niezłe czasy reakcji, świetne kolory i kąty, kiepska, srebrząca czerń), pierwszy ma bogatszy zestaw złącz, a drugi ciut większą przekątną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi przyszła na myśl taka opcja: kupić na razie GTXa 970/960 lub jakiegoś nowego Radeona + monitor, a z resztą wstrzymać się do czasu jak AMD wypuści nowe procesory. Może budżet trochę mi się powiększy do tego czasu. Co o tym sądzicie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nawet GTX 960 wydaje się przesadzony pod Phenoma.

Zena ciężko ocenić, bo nadal nie znamy żadnych konkretów odnośnie wydajności, no ale tak czy siak ciężko zakładać, żeby opłacalnością miał się zbliżyć do chyba najlepiej obecnie wycenionej platformy wśród używek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...