Jump to content
Sign in to follow this  
maxyman42

Komputer "piszczy" po włączeniu.

Recommended Posts

Witam forumowicze. 
Jakoś tydzień temu chciałem włączyć rano komputer. Po uruchomieniu usłyszałem krótkie, powtarzające się piszczenie głośnika systemowego (nagranie w załączniku). Z tego co wyczytałem oznacza to błąd pamięci RAM. Jako, że mam dwie kości po 2 GB, przekładałem je, a także każdą kość osobno, do różnych slotów i nic. Wyjąłem i włożyłem baterię od BIOSu i dalej nic. Wieczorem poprzedniego grałem w EU IV i nie było żadnych problemów. Na noc wyłączyłem komputer z sieci, przyciskiem na zasilaczu. To możliwe, żeby nagle spaliły się dwie kości ? Nie widać, żeby kondensatory na płycie były spuchnięte czy coś. Wcześniej nie miałem z komputerem problemów (specyfikacja jak w podpisie). Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia innych kości. 
Teraz zachodzi pytanie, czy jest na pewno wina pamięci ? Bo nie wiem czy czekać do czwartku, aż kolega pożyczy mi kości czy od razu zamówić nowe pamięci ?
Kolejne pytanie, czy do obecnego zestawu warto dokupić 8 GB (żeby w sumie było) (obecnie mam 4 GB) ? Zyskałbym kilka FPSów w grach ? Nie ukrywam, że kupiłbym tę pamięć do nowego blaszka (koło jesieni). Myślałem o tej pamięci: http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/ ? Doradźcie mi czy warto kupić 4 czy 8 GB. Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.   

nagranie20160403112238.3gpp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...