Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pepciuu

haswell zamiana na skylyke

Polecane posty

Ok, już widzę. Nie, nie podmienisz procesora. Swoją drogą ten zestaw można poprawić, bo jest na starszej podstawce, obecnie lepiej jest brać procki z serii 6XXX. Tu masz poprawioną wersję: http://www.morele.net/inventory/info/lxDiDB/

Mocniejszy, nowszy procesor z podmienioną płytą główną i pamięciami DDR4, usunięta pasta (nie potrzebujesz jej, bo jest już nałożona na chłodzenie boxowe), zamieniona karta graficzna na bardziej opłacalną wersję od Asusa, a że zostało jeszcze trochę budżetu, podmieniłem budę na przewiewniejszego Zalmana Z3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirian się przejęzyczył :) - do MSI B85-G43 wsadzisz tylko Haswelle, nie wsadzisz za to Skylake. Żeby włożyć tam jakikolwiek procek z serii 6XXX, musisz podmienić płytę główną na taką z gniazdem LGA1151 i najlepiej z pamięciami DDR4. W mojej propozycji wyżej masz to już zrobione, z tym że procek tam to i5 6400, a nie i5 6600K, bo budżet na to nie pozwala, a do 6600K potrzeba płyty głównej za ponad 500 zł i porządnego chłodzenia, za dodatkowe ok. 150 zł. Opłaca się to brać tylko wtedy, jeśli chcesz mocno podkręcać procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przesiąść się na Skylake musisz posiadać płytę główną z socket'em Intel 1151. RAM nie trzeba wymieniać, bo masz DDR3, natomiast krążą po Internecie plotki, iż DDR3 może uszkodzić procesory na infrastrukturze Skylake (nie wiem, nie wczytywałem się :/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...