Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skarga

King?s Bounty: Wojownicy Północy - olbrzymi pająk

Polecane posty

gra szła jak po maśle, aż do momentu potyczki z olbrzymim pająkiem. w necie widzę jedynie dziwną, cziterską (bo z użyciem wielokrotnego wczytywania gry) opcję dla maga, który za pomocą zaklęcia przywołuje trole

na czym polega problem - pająk wydaje się najzwyczajniej zbyt silny. co turę przywołuje 3 oddziały po ponad 100 pająków, a sam ma multum życia + zadaje obrażenia w odpowiedzi na każdy atak, nawet dystansowy. mając wyczyszczoną niemal całą mapę jestem mu w stanie zabrać ok. połowę życia. w pojedynku z nim nie mogę korzystać z szału, w który głównie inwestowałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olafem, wikingiem, w tym dodatku da się grać kimś innym?

Wypełniłem 2 questy, stoczyłem kilka walk, awansowałem na 17 lvl i ogarnąłem, że niedźwiadki na górze mają lvl 4 więc zastąpiłem nimi jeden z oddziałów. Podobnie zrobiłem z krasnoludami strzelającymi kulami. Mam teraz jak mi się zdaje jednostki najwyższego poziomie w dobrych ilościach. Na wygraną z pająkiem nadal brak najmniejszych szans. Zjechałem go do połowy, dalej nie miałem czym walczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiking (czyli to wojownik), to może najmować dużo woja, nie powinieneś mieć problemów, może zmień wojsko, np.: berserkerów, wikingów, bo jak wpadają w szał, to zadają zwiększone obrażenia, wilki morskie, jarlowie bo mogą dodatkowy ruch przekazać, możesz skrytobójców albo węży królewskich użyć jak są

z zaklęć wędrowca, dobry jest miecz tytana, może się Ci trafiło

co tam jeszcze, używaj rozproszenia, by zniwelować negatywne efekty, pająka tak atakuj, by nie stała obok druga jednostka, bo i ona dostanie obrażenia

tu filmik, jak magiem/wróżbitą pokonał, a ten najmuje jeszcze mniej wojska:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy najmuje mniej, ma 65 miotaczy toporów, to dla porównania ja mam 35, a cały czas inwestowałem szczególnie w dowodzenie... Kupowanie niskopoziomowych wojsk nie wydaje się mieć sensu, ponieważ bardzo szybko ich liczba się zmniejsza. Jarlów skolei już nie ma za bardzo w grze, zostało ich chyba 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może załóż przedmioty zwiększające atak, obronę, dowodzenie, ja tego pająka przeszedłem skaldem na niemożliwym poziomie, poniżej 25 rund, używałem właśnie, mniej więcej, takich wojsk co podałem, plus zaklęcie wędrowca miecz tytana /dodaje +10 do ataku/.

Tu przeszedł pająka wikingiem na niemożliwym w 4 rundach:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś ma Wilków Morskich 146 podczas gdy ja mogę mieć najwyżej 113 to jest prawie +30% dowodzenia, a ma tylko 1 lvl więcej.

(poprzedni ma 160 będąc jeszcze lvl wyżej). Wydaje mi się, że musi być w tej grze coś, czego po drodze nie ogarnąłem, w rodzaju:

- można gdzieś zdobyć/kupić doświadczenie. Prawie nie mam czarów, mam znacznie więcej zwojów niż mogę mieć i całą grę ich niemal nie używałem.

Edit:

Wyczyściłem całą jaskinię, sporo jednostek się kończy. Mam chwałę na II poziomie i 4559 dowodzenia. Może jakiś patch mnie ominął?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

medal 'wielki strateg' /wygrane bez strat/ daje ileś tam do dowodzenia, wczesne pakowanie w 'wykształcenie' daje szybki przyrost doświadczenia.

ten koleś gra na niemożliwym, Ty na normalnym, sądzę że z taką ilością możesz spokojnie pająka pokonać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ile masz dowodzenia? Ja w tym punkcie miałam 3771. Trzeba na początku kupować też przedmioty, które wspomogą Twoje dowodzenie. Musisz koniecznie uzupełnić jednostki przed tą walką do maksimum.

To źle, że nie korzystasz z zaklęć. W walkach z Bossami są one bardzo potrzebne (przynajmniej moim zdaniem). Nie pamiętam jakie zaklęcia się ma na tym poziomie ale spójrz w księgę i zobacz jakie zaklęcie najwięcej obrażeń zadaje. Najlepsze są oczywiście te, które nie skupiają się na jednej jednostce tylko trafiają w kilka. Chyba powinieneś mieć Magiczny topór, Zew natury (każda jednostka się przyda) lub z runicznych Śnieżycę. Ale jeśli nie inwestowałeś w rozwój magii to w sumie mało to pomoże.

Pająk ma różne ataki, czyli:

  • atak z bliska - nogami - lepiej nie atakować jeden obok drugiego i skupić się na obrzeżach,
  • atak na odległość – pluje jadem (jeśli ty wykonasz atak na odległość),
  • w każdej rundzie przyzywa Nieumarłe pająki (ale nie skupiaj się tylko na pokonaniu ich, lepiej zdać się na kontratak),
  • zmienia miejsce co jakiś czas

Jeśli nadal Ci to nie pomaga to wyjdź z jaskini i pozabijaj wszystkich wrogów - nabijesz sobie XP. 

Zapraszam na moją stronę tam znajdziesz rozwiązania misji i różne porady -->  adres strony jest na moim profilu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...