Jump to content
Sign in to follow this  
Wielokropek97

Kłopot z Radeon R7850 (paski na ekranie)

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z kartą graficzną Radeon R7850. Niestety uniemożliwia on korzystanie z komputera. Pojawił on się niespodziewanie, przez wcześniejsze 2 lata nie sprawiała żadnych kłopotów. Korzystałem z komputera i nagle na ekranie zaczęły się pojawiać różnego rodzaju i koloru paski, ekran trochę skakał. Z początku myślałem, że to kwestia monitora, ale to nie to. O dziwo, w trybie awaryjnym (Windows 7) komputer działał normalnie, tzn. żadnych pasków nie było, tylko wiadomo, to tryb awaryjny. Nie byłem pewny czego to wina, więc spróbowałem reinstallu systemu i sformatowałem dysk, nic nie pomogło. Komputer odpalał się w normalnym trybie i dosłownie po minucie ekran zamieniał się w taki, jak w załączniku. Spróbowałem jeszcze dla pewności w Windows 8 - również nic. Włożyłem starą kartę graficzną i problemu już nie ma. Niestety, jest to już staroć, więc chciałbym uratować jakoś mojego Radeona, który w zupełności spełniał moje wymagania, a nie stać mnie raczej na zakup nowej karty.

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Czy z tego opisu da się wywnioskować, co się karcie stało i ile wyniosłaby mnie ewentualna naprawa? Czy będzie opłacało się wysłać kartę do jakiegoś serwisu (jeśli ktoś mógłby coś polecić będę wdzięczny, bo mogę opierać się tylko na reklamach w internecie, nie miałem styczności z żadną firmą)?

Z góry dzięki wielkie za pomoc!

post-380764-0-72654400-1454094326_thumb.