Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skarga

Upgrade kompa pod wieśka

Polecane posty

Chciałbym zrobić upgrade komputera, który umożliwi sensowne odpalenie Wiedźmina.

Komputer ma już swoje lata (koło siedmiu),a od czasu składania wymieniana była jedynie karta graficzna (jakieś 2-3 lata temu, ale i tak zapewne za słaba).

Przesyłam screen z AIDA64:

dwyl45.jpg

Zastanawiam się na ile trzeba wymieniać 100% sprzętu, czy może jestem w stanie ograniczyć się do zakupu 1 karty 4GB na DDR3 (płyta główna chyba ma takie porty), mocniejszego procesora, karty pamięci i ewentualnie lepszego zasilacza, jesli bieżący jest za słaby. Na pewno też czeka mnie kupienie dysku twardego, bo obecny szwankuje (komputer ma problemy z włączaniem, co zdiagnozowałem, jako uszkodzenie dysku).

Myślę o takim procesorze, jak polecany w letnim konfiguratorze:

2uge4ck.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój obecny sprzęt jest zbyt stary żeby był sens w niego inwestować, a płyta nie wspiera RAM-u DDR3.

Ogólnie do wymiany jest praktycznie wszystko, poza obudową (o ile się do czegoś nadaje) i zasilaczem (o ile się do czegoś nadaje - podaj model i moc) i ewentualnie nagrywarką (jeśli jest na złączu SATA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisałeś stwierdzam, że Wiedźmin 3 będzie musiał jeszcze z rok na mnie poczekać. Sądziłem, że z świąteczenym wsparciem rodzinki uda się zamknąć temat w 1500 zł, ale wychodzi na to, że to bez sensu... także myślę, że ukulam 3 tys. i wtedy podejdę do tematu. Za mojego kompa myślisz coś dostanę jeszcze, żeby jakaś kwota się wróciła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...