Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BlindKitty

SSD 250 - 500 GB

Polecane posty

Idą Święta i czas na jakiś prezent. ;) Chciałem wymienić/dorzucić sobie dysk SSD, i zastanawiam się jakie dość tanie, a przyzwoite dyski można dostać w dwóch rozmiarach - 250/256GB i 500/512GB. Z tego co wcześniej czytałem w różnych wątkach na forum, Samsun 850 EVO jest dobrą opcją, przynajmniej przy 250GB rozmiaru - i rzeczywiście chyba teraz należy do najtańszych - ale jak jest z 500/512? Cena za GB wychodzi podobna, jak wynika z moich wstępnych rozeznań, ale nie wiem czy nie ma jakichś innych pułapek na które warto byłoby zwrócić uwagę.

No i jeszcze jedno - mam teraz czteroletni dysk talerzowy o pojemności 500GB. Jeśli wezmę SSDka o takiej samej pojemności, to stary dysk zostanie zdegradowany do statusu magazynu danych, i to takich, to których sięgam rzadko. Ale jeśli kupię 250GB, to będzie musiał pełnić również rolę magazynu gier (bo na mniejszym SSDku po wrzuceniu Windowsa, Visual Studio i wszystkiego na czym operuję na co dzień zostanie pewnie za mało miejsca żeby dopychać coś więcej niż pojedynczą grę, jako że taki np. Just Cause 3 waży ze 40 giga :D). Pytanie brzmi - czy warto wydawać więcej po to żeby gry leżały na SSDku? Czy to wpływa jakoś znacząco np. na czasy ładowania, kiedy mam 8GB RAM? I czy ew. dokupienie dodatkowych 8GB RAMu nie wpłynęłoby na nie bardziej znacząco, niż przeniesienie ich na SSD?

Z góry dzięki za wszelkie opinie i porady. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy ładowania na SSD znacznie się skracają, RAM tu niewiele ma wspólnego. A nowe gry potrafią się długo wczytywać... przykładowo taki Just Cause 3 u mnie na lapku ładuje się wieki, podobnie jak AC: Syndicate.

Z 500 GB Samsung też jest dobrą opcją, albo Crucial BX100 czy też MX200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję Wam bardzo za informacje. :) Widzę, że w tak zwanym międzyczasie Samsung w Proline podrożał, a i tak został wykupiony - będę musiał jeszcze zaczekać, ew. zdecyduję się na mniejszy - to się jeszcze okaże. Tak czy inaczej, dzięki jeszcze raz za podpowiedzi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...