Skocz do zawartości

Jak najtańsza przyzwoita kierownica


k4cz0r

Polecane posty

Szukam sobie jakiejś taniej i przyzwoitej kierownicy. Głównie do symulacji, do zręcznościówek typu NFS, lepszy jest jednak pad. Ładne kilka lat temu miałem podstawowy model Logitecha - Vibration Feedback, który był całkiem fajnym kółkiem. Kolega miał wtedy jakiś popularny model Apollo, taki niebieski, i był cholernie słaby, ze względu na takie blokowanie w środku. Nie było to takie "luźne" jak w moim Logitechu. Nie wiem jak wyglądają obecne kierownice, ale na pewno bym czegoś takiego nie chciał, bo to rujnuje całkowicie poczucie realizmu. Bardzo miłym dodatkiem byłby drążek do zmiany biegów - nie same manetki.

Na pewno używka, i im tańsza tym lepsza. Przeczytałem jakąś recenzję Tracera, którą mocno zachwalono, jednak podchodzi pod 100 zł używana. Są inne modele tego producenta za nawet ~50 zł, i to byłby przedział, że nawet od razu bym brał. ;) Jednak - co warto? Jaki model i ile przeznaczyć na coś wartego ceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie do 100zł. To wszystko będą zabawki, które rozpadną się dość szybko. Do arcadówek możesz rozważać pada microsoftu. Może Ci się też uda wyrwać Driving Force Pro z allegro za 2 stówy. To pancerny sprzęt, ale na ten moment już wiekowy i często jest w nim problem z pedałami. Jakbyś chciał się pobawić w majsterkowicza i wymienić potencjometry, czego opis można znaleźć w sieci, to inwestycja warta rozważenia. No i jest możliwość, że jednak będą działać. U mnie działają od 10 lat :D (chociaż nie bez czyszczenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, miałem kiedyś Logitecha Formula Vibration i był naprawdę dobrym kółkiem. :) Pedały może nie były na sprężynach z oporem, kierownica też nie stawiała oporu i miała ledwie 180 stopni, ale na pewno solidny kawałek kółka. :P Była wystarczająco czuła, bez tego centrowania, i nawet kupiłbym ją znowu, tylko jednak chciałbym coś z normalną gałką do biegów. Nawet lepiej jakby to nie było H.

Nie szukam nic aż tak realistycznego z 900 stopniowym obrotem i lekkim pedałem gazu, a ciężkim hamulcem (jak w prawdziwym samochodzie). Jak kierownica jest bardziej realsityczna od gry to też źle, a mało jest takich prawdziwych symulatorów. :P Na pewno chciałbym na niej pograć w jakieś rajdówki, także tam nawet lepsze są lekkie pedały, i kierownica realistycznych bez oporów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...