Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wolanik

Komputer do 6-7k

Polecane posty

Hej, przymierzam się do zakupu blaszaka + monitor, głównie do gier by był maksymalnie wydajny(?), zastanawiam się też czy teraz jest dobra pora na taki zakup czy warto się wstrzymać na te kilka tygodni. Liczę na wasze doradztwo w tej sprawie :D

  • Cena około 6-7 tysięcy
  • Przeznaczenie: gry, stream
  • Nastawiony do dalszej rozbudowy
  • Procek: myślę że trochę lepszy jeśli chodzi do stream
  • System: W7 i mam pytanie aktualizacja do W10 jest korzystna czy warto aktualizować pod gry
  • Dysk: standard+ SSD pod system,
  • Monitor: jak najbardziej do gier i streamu
  • Dodatkowo: myślę jeszcze o nagrywarce która nie obciążała by całej skrzynki oraz podświetlanej klawiaturze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na ten moment nie ma na co czekać (premiera nowych kart to dość odległy przyszły rok), więc jak chcesz składać, to jest dobra pora.

Teraz tylko daj znać czy kupujesz niedługo, czy jednak chcesz czekać, bo wtedy nie ma sensu składać zestawu, który za tydzień-dwa może być nieaktualny (dostępność części, zmienny kurs dolara).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/6YIqY/

Core i7, 8 GB RAM DDR4, dysk 1TB, SSD 250 GB, chłodzenie na procek, porządna płyta główna, przewiewna obudowa, modularny zasilacz, nagrywarka, Windows 8.1 (zaktualizujesz do 10) i monitor 23.8 na matrycy IPS.

Ewentualnie jeżeli planujesz streamować przy użyciu Shadowplay, to podmień kartę na GTX 970 - http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Nie lepiej pójść w LGA2011-3 (dokładniej i7-5820K + np. X99 Extreme4)? Różnica w cenie jest niemal pomijalna, a o ile w samych grach Skylake byłby pewnie nieco szybszy, o tyle przy streamie dwa dodatkowe rdzenie raczej nie zaszkodzą (a jak do tego dojdzie jeszcze jakaś obróbka wideo, to już w ogóle).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ webtom - to już kwestia priorytetów, choć moim zdaniem lepiej zostać przy Skylake, bo wydajność pojedynczego rdzenia jest jednak wyraźnie wyższa. A w sumie jak autor będzie streamował Shadowplayem lub przy pomocy zewnętrznego urządzenia, to procek i tak będzie mniej ważny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może napisz co byś pozmieniał, bo samo "kilka rzeczy" wiele do tematu nie wnosi.

Swoją drogą to nie jest zestaw za 7k, jeżeli mówimy o samej skrzynce - odlicz koszt monitora, systemu i zewnętrznego urządzenia do nagrywania, to na samą skrzynkę zostanie około 5000 zł. A wtedy ta buda, zasilacz czy chłodzenie są dość adekwatne do tej ceny. Niby można dorzucić do czegoś lepszego, no ale tak dopłacać można w nieskończoność, a te części od SPC mają fajny stosunek ceny do jakości.

A co do zewnętrznej nagrywarki - chyba najlepiej poczytać opinie jakichś youtuberów itp., bo raczej ciężko o testy takiego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zastanowiłbym się nad Asrockiem Z170 Extreme4/Asusem Z170 Pro Gamer - są tańsze, a w sumie to płyty główne na tym samym poziomie.

Co do Avermedii:

Recenzja, kolejna.

Patrząc na opinie dotyczące także młodszego brata - zewnętrzne nagrywanie jest dla streamowania konsol, a w przypadku streamowania PC lepiej pieniążki zainwestować w SSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że za niewiele więcej od S-ki masz R4 lub Phanteksa Enthoo Pro, które jednak są lepsze od niej. Dark Rock 3 wydajniejsza od Grandisa nie będzie i jeśli cisza nie jest priorytetem to dopłata nie ma większego sensu.

Ceny zasilaczy w tej chwili są horrendalne. EVGA to świetny zasilacz, ale nie wiem, czy 100 złotych dopłaty jest opłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zamówię blaszaka i zastanawiam się czy w zestawie Dirian'a dokonywać jakichkolwiek zmian w doborze płyty głównej,zasilacza czy obudowy, obudowa dużo wnosi jeśli chodzi o chłodzenie czy świetny design jak w tym przypadku(Fractal Design Define S)? Jeszcze zapytam się o klawiaturę godną polecenia oczywiście podświetlaną, mi rzuciła się w oko Gigabyte Force-k7 ,pytanie tylko czy warto ją brać? Ationx dzięki na pewno skorzystam i miałem to na uwadze wcześniej, a jeśli chodzi o MSI Cashback to mamy już po promocji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej ja bym tak pozmieniał ale zrobisz jak uważasz.

Płyta Główna - Asrock Z170 Extreme4/Asus Z170 Pro Gamer

Chłodzenie - Dark Rock 3

Obudowa - Fractal Design Define S Czarna ew R5

Zasilacz możesz zostawić chociaż to Polska firma a ja nie ufam Polskich firmom i ich konstrukcjom.

Ale to tez niech się wypowie jeszcze ktoś kto bardziej w tym siedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...