Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

samurai

Sieć bezprzewodowa

Polecane posty

Może masz wyłączoną kartę Wi-Fi? Poszukaj jakiegoś przełącznika, ew. naciśnij FN + odpowiedni przycisk na klawiaturze(jedne laptopy mają przełącznik, inne mają odpowiedni przycisk na klawiaturze). Wygląda to mniej więcej jak jakaś antenka dająca sygnał, ew. satelita, bądź coś w tym stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

Niestety to nie to. On widzi teraz nawet 2 sieci, ale to okno z listą sieci bezprzewodowych nie działa jak trzeba, a do tego w ogóle nie ma internetu w wifi (mimo, że tak jak pisałem widzi sieci...)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, ze muszę czekać ok. 20min po włączeniu komputera, żeby móc połączyć się z internetem??

Może mam źle skonfigurowany router lub firefox?? Proszę o pomoc.

Mój router: D-Link DIR-615

Firefox wersja 3.0.7 ;)

P.S.

Router posiadam od ponad tygodnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne, bo skoro masz router to powinieneś byc do internetu cały czas podłączony, wiec net powinien dzialac w momencie kiedy wlaczysz kompa. Zrobmy tak. Zaraz po wlaczeniu kompa, gdy jeszcze net ci nie dziala, daj start>uruchom. Wpisz cmd. W okienku wpisz ping wp.pl. A nastepnie ipconig. I napisz co ci wyskakuje. I jeszcze jakiego masz dostawce neta?

Paulie >>> Podaj nazwe i model routera. Prawdopodobnie router ma ustawione filtrowanie adresow mac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o router, bo w wielu przypadkach jakieś zabezpieczenie jest, czy to filtrowanie po adresach MAC, czy szyfrowanie kluczem wep/wpa. To jak znajdziej pudełko to przejrzyj instrukcje jak sie wchodzi do panelu konfiguracyjnego itp :) Wtedy ustalimy czy to wina kompa czy routera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym filtrowaniem po MAC się nie zgadzam. Ja mam router i nie ma takiej opcji :) D-Link'a jakby ktoś chciał wiedzieć. Poza tym nie wierzę, żeby domyślnie jakieś filtry były ustawione.

Paulie > "gdy w połączeniu bezprzewodowym szukam sieci to nic nie znajduje a właściwie okienko zapełnione jest jakimiś pretensjami" treść komunikatu byłaby mile widziana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że większość routerów jest konfigurowana przez sieć, co wymaga otrzymania ip od dhcp. Jeżeli filtrowanie MAC byłoby włączone, to dhcp nie przydzieliłby adresu i nie dałoby się takiego routera skonfigurować. Konieczne byłyby jakieś dziwne tricki typu zmiana mac'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne, bo skoro masz router to powinieneś byc do internetu cały czas podłączony, wiec net powinien dzialac w momencie kiedy wlaczysz kompa. Zrobmy tak. Zaraz po wlaczeniu kompa, gdy jeszcze net ci nie dziala, daj start>uruchom. Wpisz cmd. W okienku wpisz ping wp.pl. A nastepnie ipconig. I napisz co ci wyskakuje. I jeszcze jakiego masz dostawce neta?

oto co mi wyskoczyło:

Microsoft Windows [Wersja 6.0.6001]

Copyright © 2006 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\melon1992>ping wp.pl

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z 32 bajtami danych:

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=17ms TTL=245

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=18ms TTL=245

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=20ms TTL=245

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=17ms TTL=245

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 17 ms, Maksimum = 20 ms, Czas średni = 18 ms

C:\Users\melon1992>ipconig

Nazwa 'ipconig' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,

program wykonywalny lub plik wsadowy.

tylko, że net działa...

wyślę później jeszcze wersję jak netu nie będzie ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie
Paulie > "gdy w połączeniu bezprzewodowym szukam sieci to nic nie znajduje a właściwie okienko zapełnione jest jakimiś pretensjami" treść komunikatu byłaby mile widziana.

Okienko 'wybierz sieć bezprzewodową':

System Windows nie może skonfigurować tego połączenia bezprzewodowego

Jeśli masz inny program do zarządzania tym połączeniem bezprzewodowym, użyj tego oprogramowania.

Jeśli chcesz, aby system Windows skonfigurował to połączenie bezprzewodowe, uruchom usługę konfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej (WZC, Wireless Zero Configuration). Aby uzyskać więcej informacji o uruchamianiu usługi WZC, zobacz artykuł 871122 w bazie wiedzy Microsoft Knowlage Base w witrynie sieci Web microsoft.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kafarek15 > "Ale mowilem o zabezpieczeniach wifi. Przez kabelek podpinam się normalnie, nie jest to zabezpieczone :)" Filtrowanie MAC'a miałeś włączone dla wifi ? A po kablu nie ? Ciekawostka.

Paulie > "uruchom usługę konfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej" czarno na białym masz napisane co trzeba zrobić. Start > p-klik na Mój komputer > Zarządzaj > Usługi > Znajdź "konfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej" > d-klik > Typ uruchomienia > Automatyczny > Stan Usługi > Uruchom > Ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey, bo właśnie chodzi o to jak net ci nie będzie działał, żeby wyelimonować winę przeglądarki.. I sorki, bo drugie polecenie powinno być ipconfig :) f mi zjadło

jakiś czas temu przerwało mi dostęp do netu oto zapis:

Microsoft Windows [Wersja 6.0.6001]

Copyright © 2006 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\melon1992>ping wp.pl

Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta wp.pl. Sprawdź nazwę i ponów próbę

.

C:\Users\melon1992>ipconfig

Konfiguracja IP systemu Windows

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia : icpnet.pl

Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::18e6:4b0b:15c7:238f%8

Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.100

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Karta tunelowa Połączenie lokalne* 6:

Sufiks DNS konkretnego połączenia : icpnet.pl

Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::5efe:192.168.0.100%14

Brama domyślna. . . . . . . . . . :

Karta tunelowa Połączenie lokalne* 9:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Adres IPv6. . . . . . . . . . . . : 2001:0:d5c7:a2d6:38be:2f1:3f57:ff9b

Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::38be:2f1:3f57:ff9b%9

Brama domyślna. . . . . . . . . . : ::

C:\Users\melon1992>ping wp.pl

Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta wp.pl. Sprawdź nazwę i ponów próbę

.

C:\Users\melon1992>ping wp.pl

Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta wp.pl. Sprawdź nazwę i ponów próbę

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melon > wygląda na to, że zostało zerwane połączenie. Pytanie tylko gdzie ?

Masz przydzielone ip, więc to raczej będzie po stronie zewnętrznej router'a. Prawdopodobnie zerwało się połączenie z dostawcą internetu.

Ja bym jednak chciał zobaczyć wyniki poleceń ping www.google.com i ipconfig w czasie kiedy net jeszcze nie zaczął działać. Bo rozumiem, że tak to u Ciebie wygląda, włączasz kompa i musisz czekać 20 minut na połączenie, ale potem już jest generalnie dobrze (czyt. z reguły działa bez przerywania).

Drugą rzeczą jaką chciałbym zobaczyć to ping www.google.com i ifconfig (nie ipconfig) wywołane na routerze, również w czasie kiedy jeszcze z netem się nie połączyłeś. Start > Uruchom > cmd > "telnet 192.168.0.1"

Po połączeniu zostaniesz poproszony o login i hasło.

Jeśli nie masz programu telnet to ściągnij jakiegoś innego klienta, np putty.

Podaj też w końcu dostawcę internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna robie za "antene" dla adaptera WiFi Tenda W541U (USB). Sprawa nadaje sie do programow z udzialem Macieja Trojanowskiego, bowiem do niedawna wszystko dzialalo bez zarzutu. Moja prawa reka, najwyrazniej zaopatrzona w spore zasoby pozytywnych fluidow, robi wiec za antene - po dotknieciu, sygnal wraca. Co dziwne nie dziala to w przypadku reki lewej - z innymi czesciami ciala nie probowalem. Nie musze pisac, ze takie pratkyki sa mocno upierdliwe. Pomysl z uzyciem jako przewodnika schabu badz parowek z Biedronki porzucilem. Nadmienie, ze w przypadku laptopa z wbudowany adapterem WiFi problemow nie ma (sprawdzane byly 4 laptopy w roznych miejscach), wiec nie zrzucilbym tego na karb slabego sygnalu. Ktos wie co jest grane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostawca => INEA (ICPNET)

tak jest... przychodzę ze szkoły próbuje włączyć neta i nie mogę... czekam jakieś 20min i nagle już mogę ;)

denerwujące to jest... ;P

dzisiaj jak wrócę do chaty po rekolekcjach to spróbuję dać nowe zapisy

P.S. zapis z dzisiaj rano ;P

Microsoft Windows [Wersja 6.0.6001]

Copyright © 2006 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\melon1992>ping wp.pl

Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta wp.pl. Sprawdź nazwę i ponów próbę

.

C:\Users\melon1992>ipconfig

Konfiguracja IP systemu Windows

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia : icpnet.pl

Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::18e6:4b0b:15c7:238f%8

Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.100

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Karta tunelowa Połączenie lokalne* 6:

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia : icpnet.pl

Karta tunelowa Połączenie lokalne* 9:

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...