Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Cześć wszystkim. Uznałem ostatnio, że może warto dokupić sobie do sprzętu trochę więcej ramu - w końcu 4 gb to wynik osiągalny już przez najlepsze telefony. A skoro one mogą, to czemu nie może mieć stacjonarny.

Tak, czy inaczej - obecnie używam 2x2 gb ddr3 1333 cl9 od Kingstona. Dałem radę podkręcić je do około 1400 MHz - szału nie ma. Chciałem jednak wykorzystać potencjał x64 (tym bardziej, że nie powinienem mieć dużych problemów ze sprzętem z sygnaturki, prawda?) i posiąść 16gb (2x8). I tutaj nasuwa się pytanie - moja płyta obsługuje co prawda PC12800, ale tylko po oc. Jak w takim wypadku zgrać ze sobą procesor i ramy, skoro będą nowymi koścmi na fabrycznych 1600 MHz i cl9? Procesor zawsze można spróbować na nowo podkręcić (i tak muszę do skrzyni zajrzeć), a ostatnio ograniczały mnie najprawdopodobniej pamięci. Ofc, żeby uniknąć komplikacji, kupię 2x8, a nie 4x4. Powiedzcie tylko, proszę, czy opłaca się brać jakieś hyperx czy inne kości z możliwością OC, czy zostać przy "zwykłych" opcjach?

W razie pytań - obecnie używany sprzęt w sygnaturce, jeśli trzeba zrobię zdjęcie zaawansowanym ustawieniom OC.

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...