Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Splint3rPL

Grand Theft Auto V - artefakty graficzne

Polecane posty

Witam.

Mam problem z GTA V (chociaż nie tylko), który od dłuższego czasu strasznie mnie drażni. Kilka miesięcy temu kupiłem nowy komputer (specyfikacja w stopce poniżej). Generalnie rzecz biorąc - wszystko jest super. Gry działają mega płynnie, ale w GTA V dość często pojawiają się irytujące artefakty graficzne.

Testowałem różne wersje sterowników (ba, zmieniłem nawet system operacyjny z W7 na W8.1). Nic nie pomaga. Artefakty pojawiają się w losowych momentach. Czasami po godzinie gry, czasami od razu po uruchomieniu. Czasami w zasadzie uniemożliwiają grę, innym razem nieśmiało migną i znikają. Nie potrafię ustalić co jest ich przyczyną.

Ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy nie mam wadliwej karty graficznej, bo artefakty potrafią się pojawić też w innych grach (np. Wiedźmin 3, czy Śródziemie: Cień Mordoru), chociaż dużo rzadziej niż w GTA. Podczas przechodzenia Wiedźmina 3 wyskoczyły może ze 3 razy.

Żeby było ciekawiej - są gry, w których artefakty w ogóle się nie pojawiają (np. Assassin's Creed Unity, czy NBA 2K15). O co tu właściwie chodzi?

Aha, zauważyłem też podejrzane "mignięcia" na pulpicie. Niezbyt często i na ułamek sekundy, ale da się to zauważyć.

Tutaj wrzucam filmik z nagraniem artefaktów w GTA V:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno słowo - sterowniki. Miałem to samo w mafii 2 na poprzednim kompie. Winne były sterowniki od radeona które są (tu następuje 8 literowe niecenzuralne słowo). Nie mam pojęcia czy aktualnie istnieje wersja, która będzie łaskawie współpracować z twoją konfiguracją. Radziłbym poszukać wersji nieoficjalnych i na przyszłość unikać radeonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...