Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Stillborn

Smartfon za ok 1000 zł

Polecane posty

Witojcie.

W zasadzie nie mam się co rozpisywać. Nigdy się segmentem tel za bardzo nie interesowałem, więc swoich typów nie mam. Raczej żeby nie było to nic na Antku, bo wciskano mi to od lat i już patrzeć na nie nie mogę. Może być coś na WP, może być iOS (iP 5 za ok 1000 dostanę?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iphone 5 powinieneś za 1k wyłapać. A wybierając pomiędzy Iphone 5 a jakimkolwiek WP to serio według mnie bierz Iphona jeśli nie przeszkadza Ci ekran mniejszy niż wszystkich aktualnie produkowanych tel. Wp to coś pomiędzy andkiem i iphonem i w sumie cholera wie czym to bardziej jest, bo ma najuboższą bibilotekę gier i programów które do tego są słabe no i nieraz te podstawowe które na andku są bezpłatne to na wp są płatne. Co do iphona, to jeśli masz czas i Ci się nie spieszy, to polecam dozbierać do Iphona 5S. Poniżej piątki już się nie opłaca niczego brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Cię to zdziwi, ale do dzwonienia. :P I do lurkowania na forume.

W sumie nic innego na tel nie robię. Granie, to czasami (w sumie tylko na Fallout Shelter mam chęć). Reszta rzeczy, jak słuchanie muzyki czy oglądanie, to... tylko YT i Spotifaj (dobrze by było, gdyby tel dawał radę uciągnąć słuchawki Grado SR 60). Cudów na kiju nie mam zamiaru wyprawiać.

Co do iP 5S, to się poważnie zastanawiałem, ale wolałem zapytać tutaj. Może ktoś coś poleci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still - odnośnie tego czy uciągnie słuchawki, musi się wypowiedzieć ktoś bardziej obeznany w dźwięku ode mnie, ale chyba nie powinno być problemu z uciągnięciem.

Jeśli chodzi o Fallouta to telefony z WP odpadają, gdyż tam go nie ma i mówiąc szczerze wątpię aby się pojawiły.

Więc iPhone 5s będzie bardzo dobrym wyborem i raczej nie powinieneś się zawieść. A jeszcze przez chyba dwie generacje sprzętu będziesz dostawał uaktualnienia dla swojego telefonu(które w sumie zazwyczaj go spowalniają)

I do tego mi osobiście dużo bardziej odpowiada zarządzanie kolekcja muzyczną w iTunes i tak kopiowanie na telefon, niż kopiowanie folderów na WP ;)

Ale jeśli byś jednak do WP się uśmiechał, fajną opcja jest Lumia 830, czy 735 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still - są to wysyłki z zagranicy.

Lecz w przypadku iPhone i tak nie masz oficjalnej gwarancji w Polsce, chyba że coś się zmieniło

A na takich aukcjach dłużej czekasz, ale często taki sklep udziela gwarancji we własnym zakresie. Tylko z odpowiedniego należy kupić.

I jest jeszcze małe ryzyko cła, ale ponownie, takie sklepy zazwyczaj wiedzą jak wysyłać aby ominąć cło i niektóre w znacznym stopniu je pokrywają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anonimowy - to musi być wtedy ujęte w aukcji

@Still - jak masz w aukcji napisane coś w stylu "powystawowy", czy "odnowiony" to właśnie ta wersja. Czyli używany, ale odnowiony.

Z aukcji, tutaj znalazłem jedną

http://allegro.pl/oryginalny-apple-iphone-5s-16gb-pl-menu-i5599589490.html

Wygląda na pierwszy rzut oka okej, tak samo jak regulamin.

Ale przeglądam na telefonie, więc mogłem czegoś nie zauważyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Fallouta to telefony z WP odpadają, gdyż tam go nie ma i mówiąc szczerze wątpię aby się pojawiły.

Już są fanowskie porty pozwalające uruchomić grę na Insiderze Win10 (można tam instalować apki spoza Windows Store). Jak wyjdzie pełna dziesiątka to Fallout Shelter jest kwestią czasu, oficjalny albo i nie.

Co do tego iPhone'a to zauważyliście że wysyłka jest z Singapuru i nie ma możliwości odbioru osobistego? Ogólnie to jeśli zależy ci akurat na iPhonie to lepiej poszukać sobie używki w dobrym stanie na olx albo allegro. 5 chodzą po 1200-1500, 5S 1500-1800, ewentualnie poszukaj 5C, nikt ich nie chce to są tanie. Takie kupowanie z Chin może się wiązać z wieloma nieprzyjemnościami, od dowalenia cła na granicy (co jest nawet w regulaminie aukcji zaznaczone że może być doliczone cło i nagle z 1400 robi się 2000) przez kupno refuba, kupienie podróbki które są praktycznie nie do odróżnienia (bo w tej samej obudowie są inne części, co prawda są w sieci poradniki jak odróżnić podróbę iPhone'a od oryginału, no ale przecież na aukcji dziwnym trafem nie ma real photo) czy nawet utrata kasy bo gość pozbiera trochę zamówień i się zwinie. Zresztą, okazje nie istnieją i jak ktoś sprzedaje nowy telefon wart 2600 zł. za 1400 to u mnie byłby już skreślony.

Jeśli niekoniecznie musisz mieć iPhone'a to popatrz sobie na Lumie 830. Co prawda ja bym się wstrzymał do jesieni żeby zobaczyć jak będzie sprawa wyglądać po premierze Win10 (a zapowiada się fajnie, chociażby przez zmiany w architekturze które pozwolą na o wiele prostsze portowanie apek z Androida), ale to na pewno lepsza opcja niż wątpliwej jakości iPhone z Chin. W ostateczności możesz pomyśleć o Blackberry Z30, telefon biznesowy i w związku z tym mega stabilny i szybki, ale sklep nie zachwyca ilością aplikacji, jest chyba nawet gorzej niż w WP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt - O tych fanowskich portach mówiąc szczerze nie słyszałem, mea culpa

A co do reszty postu

Co do tego iPhone'a to zauważyliście że wysyłka jest z Singapuru i nie ma możliwości odbioru osobistego?

Tak, zauważyłem, dlatego wcześniej w dyskusji powiedziałem chociażby o tym, że możliwe jest doliczenie cła i jestem świadomy jak wygląda taka wysyłka. Sam już jeden telefon zza granicy zamawiałem.

Odnośnie całej reszty:

-kupienie wersji nieoryginalnej - Jak ktoś chce to i tak fałszywkę wciśnie. Nie wiem czy słyszałeś, ale ostatnio w Chinach nawet zaczęli produkować podróbki z preinstalowanym iOSem, a nie Androidem jak reszta. Więc możliwości ludzi podrabiających są praktycznie nieograniczone.

Tylko jeśli ktoś na Allegro sprzedaje podrobione telefony, sprawa ląduje na policji. Jeśli jest to osoba prywatna to może być większy problem. Ale akurat w akcji którą podałem sprzedaje firma, która legalnie w Polsce działa od 2012 roku. Więc nie sądzę żeby im się chciało w takie przekręty bawić(co prawda z dwuletnią przerwą, ale wątpię aby przy przekrętach wznawiał pod tym samym szyldem). Można to sprawdzić w bazie GUSu.

- Kupno refuba - Jak wyżej. Musi to być zaznaczone w aukcji. Jeśli nie, to nie ma problemu ze zwrotem

- Ucieczka z kasą - dlatego należy kupować w firmie, najlepiej z kilkuletnim stażem i dobrze napisanym regulaminem. Kupując z głową można takiego czegoś uniknąć.

- brak normalnego zdjęcia - To jest normalne przy nowych, nie używanych produktach kupowanych w sklepach

- okazja okazją, weź pod uwagę fakt że ostatnimi laty import z Chin stał się prostszy i tak można zaoszczędzić sporo kasy. Chociaż jak wspominałem wyżej i w poprzednich postach, zawsze jest ryzyko cła

Odnośnie Lumii 830, jak wyżej, także ją polecałem i uważam za bardzo fajny telefon.

A odnośnie portowania aplikacji z iOS i Androida które ma być bajecznie proste. To i tak zależy od deweloperów, a w przypadku mobilnego Windowsa to trochę wróżenie z fusów. Sam mam nadzieję że coś mocno się ruszy, ale na cuda za bardzo nie ma chyba co liczyć :)

Chociaż Microsoft obiecywał jakieś narzędzie co można na trzy platformy naraz pisać, o ile dobrze kojarzę prezentacje.

A nie wiem o jakiej konkretnie architekturze mówisz, ponieważ mimo wszystko jądro systemu zostaje takie samo.

I odnośnie BlackBerry Z30. Także uważam to za dobrą propozycję, ale zapomniałeś o fakcie, że od ostatniego update można na BB odpalać część aplikacji z Androida. O ile dobrze kojarzę to Z30 się załapał na tę aktualizację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie linka, co James podał:

sprawdziłem tego gościa. Tak, to prawda że działa jego firma od kilku lat. Ale dopiero od kilku miesięcy zajmuje się sprzedażą telefonów. Wcześniej robił jako kurier. Więc musiał mieć zarejestrowaną działalność, bo tak ta branża u nas działa. A więc do czego zmierzam: gościu jest w temacie świeżakiem. Nawet komentarzy ma mniej niż 10 (w tym dwa negatywy, z czego jeden unieważniony). Czytałem te komentarze i gościu zachował się mało profesjonalnie. Żeby nie powiedzieć chamsko.

Niespecjalnie mam ochotę wchodzić z nim w jakikolwiek kontakt.

Co do reszty propozycji, to sprawdzę jak z roboty wrócę.

Nie obraziłbym się jednak dalszymi propozycjami. Nawet zwiększę limit na fon do ok 2000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, przed zakupem należy sprawdzić sprzedawcę, czyli ten odpada.

Do 2000 spokojnie kupisz iPhone 5 32GB ze sklepu, lub na granicy sklepowej dostaniesz 5s 16GB.

Dostaniesz także BlackBerry Q20 Classic, niektórzy bardzo sobie chwalą qwerty w tym smartfonie, przyda się do pisania postów ;)

Jeśli chodzi o Windows Phone, mógłbyś już sobie w tej cenie pozwolić na aktualnego flagowca, czyli Lumie 930.

Sam posiadam i polecam, tylko troche mocno sie grzeje i przy intensywnym użytkowaniu bateria szybko schodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przemyśliwałem i przemyślałem w końcu. Niemal na 100% zakupię iPhone 5S bezpośrednio u Apple. Kosztuje 2699 zł, ale mam przynajmniej pewność, że nie będzie to żaden refubrished czy kupiony dwa lata wcześniej w Hiszpanii (czytałem opinie sklepów na Ceneo i trochę przeraziło mnie to, co tam zobaczyłem). A i tak mi wyjdzie drożej o jakieś 200 zł, więc jestem w stanie to przełknąć. Później jeszcze tylko wyhaczę na Allegro jakieś etui i tyle.

Aha, do tego tel. potrzebna jest karta Sim w wersji nano, prawda? Kojarzycie może, czy za takie coś trzeba płacić u operatora, jak ma się u niego akurat abonament, czy wydają to za free? Mógłbym co prawda zadzwonić do biura obsługi T-Mobile, ale na samą myśl o 15 min słuchaniu durnej melodyjki i automatu powtarzającego, że za 3 min uzyskam połączenie mnie nie bawi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś zdecydowany na iphona to wstrzymaj się z zakupem do premiery 6S (początek września najprawdopodobniej) jest szansa na obniżkę cen starszych modeli, szczególnie jak masz zamiar kupować od Apple (zazwyczaj poprzednia generacja zajmuje pozycję cenową o oczko w dół tzn iphone 6 spadnie na 2600 zapewne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...