Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthKoza

i7-3770k i ASUS SABERTOOTH P67

Polecane posty

Jw. - aktualizację można przeprowadzić tylko na obsługiwanym procesorze. Na nieobsługiwanym prawdopodobnie nie odpali się wcale.

Wyjścia są trzy: albo kupiłbyś byle coś taniego SB i zaktualizował, albo oddał płytę do serwisu żeby zaktualizowali za Ciebie, albo poprosił sprzedającego płyte (jeśli kupujesz używkę) żeby zaktualizował - jeśli ma taką możliwość,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięk za pomoc, ale nadal nie dokonalem wyboru. Mam na oku GIGABYTE Sniper G1 M3 Z77 i zważywszy, że nie mam większego pojęcia o sekcjach zasilania, itp. Jak ten GIGABYTE stoi na tle mojego MSI z sygnaturki - wypada lepiej? Oczekuję od płyty lekkiego OC do 4.5ghz i niezłej żywotności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w porownaniu do z77a-gd65?

Alternatywą może być Asrock z77 Extreme 4 lub ASUS P8Z77-V - ta trójka w porównaniu do mojego MSI. Za i przeciw. Ów GIGABYTE jest najłatwiej dostępny aktualnie.

Wiem, że mogę być upierdliwy, ale zależy mi na czasie. Tydzień bez działającego komputera. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki dotyczące padania płyt od różnych producentów są dosyć podobne i żadna z tych jakaś szczególnie felerna nie jest. Jeśli na starej udało ci się podkręcić do 4,5 GHz to masz przyzwoity egzemplarz i7-3770K i pewnie do podobnych wartości dobrniesz na tych płytach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. W sumie to będę czekal na jakąś okazję - ten G1 Sniper jest źle zbudowany - z tego, co widze, aby korzystać z wejścia na kartę wifi, musiałbym kartę graficzna podłączyć nizej, na tym słabszym (?) pci, o ile się nie mylę, ograniczaloby to grafikę, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było wątpliwości - ten g1 m3 ma tylko jedno, to małe, czarne wejście na moją kartę Wi-Fi. Automatycznie wyklucza to podłączenie grafiki w pierwszym slocie. Korzystam z tej mniejszej karty Wi-Fi.

Ów snajper jest w cenie 300zl, mam jeszcze ASUSA p8z77-v w cenie 350zl, z kilkumiesieczna gwarancja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To małe czarne to PCI-e x1. Karty PCI-e x1 można wsadzać także w szybsze sloty PCI-e (czyli te zielone). Czyli możesz wsadzić kartę graficzną normalnie, w x16, a Wi-Fi na sam dół, w zielony slot PCI-e x4.

Jeżeli to ten Asus - https://www.asus.com...rboards/P8Z77V/ - to można śmiało brać. Jeżeli to jakaś wersja LX / LK, to raczej słaby wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...