Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Redram

Windows 10 - Eksplorator plików na pasku nie działa

Polecane posty

Witam!

Jestem w programie insider preview Windowsa 10. Obecny build 10240.

Od builda 10130 mam ogromny problem z eksploratorem plików przypiętym do paska. Teoretycznie wciśnięcie ikonki i przesunięcie kursora w górę powinno otworzyć listę przypiętych i najczęściej otwieranych folderów. Niestety prawie nigdy to nie działa, a jeśli działa, to z ogromnym opóźnieniem.

Sama ikonka czasem nie reaguje na kliknięcia PPM i LPM, albo reaguje ze sporym lagiem.

Czy u innych Insiderów ten problem też występuje? Udało się komuś to naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa.

Zmieniałeś jakoś domyślny wygląd paska?

W buildzie 10130 miałeś problemy ze stabilnością paska/menu start? Gdy pojawiły się u mnie problemy z wysypującym się menu start, pojawił się też problem z ikonką eksploratora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 10130 jedyny rzucający się w oczach problem to był brak synchronizacji niektórych aplikacji na róznych urządzeniach (w obecnym buildzie działa prawdiłowo).

Co do paska zadań - dostosowywałem go do siebie, ale bez daleko idących ingerencji w jego strukturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 10130 jedyny rzucający się w oczach problem to był brak synchronizacji niektórych aplikacji na róznych urządzeniach (w obecnym buildzie działa prawdiłowo).

Co do paska zadań - dostosowywałem go do siebie, ale bez daleko idących ingerencji w jego strukturę.

Zdaje mi się, że namierzyłem dlaczego problem występuje.

Mógłbyś sprawdzić, czy otwierana lista będzie działała u Ciebie stabilnie (i natychmiastowo po kliknięciu) po wyłączeniu animacji systemowych?:

PPM Start>System>Zaawansowane Ustawienia Systemu>Wydajność>Dopasuj do uzyskania najlepszej wydajności

U mnie po wyłączeniu animacji lista najpierw otwiera się z półsekundowym lagiem (czas jaki normalnie zajmowała animacja), by po kilku użyciach dramatycznie się zdestabilizować. Dochodzi do wydłużenia opóźnienia, zaburzeń reakcji ikony, dziwnego migotania listy z napisem "Ładowanie", czy nawet zablokowania innych ikon na Pasku (jak np. ikona START).

Po włączeniu animacji z powrotem, lista zdaje się działać normalnie. Problemem jest tylko ta cholerna animacja spowalniająca workflow...

Byłbym wdzięczny Irenez, gdybyś przetestował te animacje u siebie, bym wiedział, czy to problem ogólny czy jednostkowy. Jednocześnie staram się rozwiązać problem na własną rękę, jak coś wskóram, to napiszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...