Jump to content
Sign in to follow this  
Fal1con

RESET Sterownika ekranu [DSUB]

Recommended Posts

Witam,

Od kilku dni mam problem z chwilowym zanikiem obrazu na ekranie, dzieje się to wieczorem podczas grania i tylko raz X_X. Obraz znika na 3-5 s i wraca a w prawym górnym rogu pojawia się napis DSUB. Nie instalowałem nowych sterów od maja i nie miałem problemu do tej pory.

Wczorajszy reset ekranu miałęm o godzinie ~21:40 a siedziałem do 00:30 i więcej ich nie było i cały czas grałęm w to samo - (bez przerw).

Dodam jescze że nie pojawiał się żaden komunikat odnośnie sterowników - (że coś się zawiesiło, zresetowało, przestało działać).

Kable sprawdzałem i dociskałem, komputer też czyszcze regularnie, na karcie hmm 70-80 stopni w stresie, może lekko więcej - ale to chyba normalne temperatury?

Zastanawiam się też na podłączeniem monitora przez HDMI bo podobno nie ma już problemów z kiepskim (wyblakłym) obrazem na kartach NVIDI. Reguluje się zakres barw w panelu i jest ok - może to rozwiąże problem.

Monitor: LG 23MP65

Grafa: Zotac 970 GTX

BUMP,

Format, reinstalajca wszystkich sterowników i problem występuje nadal, co ciekawe tylko wieczorem 21-22+ wczoraj zdażyło sie to 2 razy, zaczyna mi się wydawać żę może mieć na to wpływ zmniejszająca się temperatuja za oknem ??? Przez cały wczorajszy gorący (35 stopni +) 5.07 dzień komputer pracował bez problemu przy dużym obciązeniu. Dopiero wieczorem 21.30 i 22 41 nastąpiły 2 wyłączenia ekranu. Wykluczyłem tu winę softu, co do sprzętu tęz wydaje mi się żę jest ok bo zaniki mogły się pojawiać już od rana a tak nie było. Mogę zrobić jakieś tesy ale nie znam dobrego programu do pomiaru czasowego temperatur.

Edited by Fal1con