Skocz do zawartości

The Crew - Spadki płynności na dobrym kompie


mmach1988

Polecane posty

Witam,

Dziś zacząłem grać w The Crew i zauważyłem, że co jakiś czas na parę sekund gra wyraźnie przycina. Mam ustawione maksymalne detale, bo mam I7 3770K, GTX970 i 16GB RAM-u. Czy jest to normalne? Zaczynam się zastanawiać czy z moim kompem wszystko OK, bo kiedyś znajomy na ciut gorszym sprzęcie miał nieco więcej FPS-ów w AC: Unity niż ja. Trochę zła gra do takich porównań, bo optymalizacja była skopana, ale daje to do myślenia. Czym najlepiej kompa sprawdzić? 3DMarkiem czy czymś innym? Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Sprawdż temp. procka i karty. Napisz jaki masz zasilacz smile_prosty.gif Też mam taki problem i chciałbym zoabczyć czy moja teoria jest zgodna z twoim problemem. Jak co to podczas grania w te gry obserwuj prace komputera przy pomocy MSI Afterburn lub program do tesowania wydajnosci OCCT i napisz swoje spostrzezenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam Corsair AX650, więc raczej nie od tego. Temperaturę sprawdzę najprawdopodobniej jutro, bo dziś mam zapchany dzień. Nigdy takiego testu nie robiłem, więc jak to działa? Włączam ten program, potem grę i na ekranie będą pokazane temperatury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msi afterburn (tutaj

jest wyjasnione jak ustawić) Powinno ci zaznaczone procesy podczas gry wyswietalc wtedy po prostu graj i ewentualnie nagraj lub sprawdzaj jak tam temperatura zuzucie procesorów i kart graficznej. Ten drugi program OCCT po prostu obciąza twój komputer aby sprawdzić wydajnosć podzespołów i ich temp. Jak temp bedzie za wysko wtedy program konczy test i ostrzega cie ze temp. była za duża.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione maksymalne detale, bo mam I7 3770K, GTX970 i 16GB RAM-u. Czy jest to normalne?

Zmniejsz detale (przede wszystkim takie rzeczy jak szczegółowość tekstur, AA itp) i sprawdź. To jest dosyć częsta przypadłość na tej karcie graficznej i sądzę, że to ona odpowiada za te ścinki. Jeśli mam rację, to nic z tym nie zrobisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest wysoka, ale wydaje się trzymać na jednym poziomie. Na pewno warto ją zbić, ale w przypadku Ivy Bridge jest to bezpieczna temperatura, przy której procek powinien się zachowywać normalnie. Innymi słowy - nie wydaje się, żeby to była przyczyna.

Fajnie by było jakby udało Ci się te przycinki uwiecznić na nagraniu.

Dzieje się tak od razu po włączeniu gry, czy dopiero jak pograsz dłuższy czas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postaram się przedmuchać komputer. Spróbuję też uchwycić moment jak się przycina. Odnośnie wcześniejszego pytania Sevarda, wczoraj zacinało się po ok. 5-10 minutach gry. Trwa to parę sekund i przechodzi. Jeszcze wracając do procesora, mam go już prawie 3 lata i przez ten okres nie była wymieniana pasta termoprzewodząca. Może wypadałoby ją wymienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp był czyszczony 2-3 miesiące temu, więc raczej dużo syfu nie powinno być. Z pastą jest gorzej, bo ja tego nie zrobię a płacić za pastę i wymianę jej kiedy nie ma pewności, że to coś zmieni, to też lekka głupota. Zrobimy tak - postaram się nagrać film jak się przycina, pokażę Wam i wtedy podejmiemy decyzję. A korzystając z okazji, jest sens wymienić 3770K na 4790K? Odczuję jakąś różnicę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś różnica będzie, ale nie na tyle duża, żeby się opłacało wymieniać ten procek i co za tym idzie płytę główną. Jeśli już chcesz to na coś wymieniać, to lepiej poczekać parę miesięcy na nowe procki Intela i zobaczyć jak one się prezentują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...