Skocz do zawartości

Wybór procesora


Zdzichu095

Polecane posty

Mam pytanie, czy lepiej zainwestować w dobry procesor 2-rdzeniowy z 4 wątkami czy średniej klasy 4-rdzeniowy procesor z 4 wątkami?

A drugie pytanie to tak troche nawiasem. Jak dużą role odgrywa procesor w grach? ponieważ w Wiedźminie 3 cały czas grałem na bardzo niskich ustawieniach i wyciągałem 23-26 fpsów, zmieniłem na średnie i zwiększyłem maksymalnie rozdzielczość i miałem tyle samo 23-26 fpsów. Wnioskuje że to nie wina grafiki ale nie jest to zupełnie płynna rozgrywka tak czy inaczej. Czy problemem może być właśnie procesor czy co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać specyfikację zestawu (model procesora, płyty głównej, karty graficznej, rozdzielczość monitora, ilość RAMu, markę, model i moc zasilacza)? I ile jesteś skłonny wydać?

Zależy, co uważasz za dobry procesor 2C4T, a co za średni procesor 4C4T.

Co do wpływu procesora, to dużo zależy od zmienianych ustawień - jedne mogą dosyć mocno wpływać na obciążenie procesora (np. zasięg wzroku), inne właściwie wcale (strzelam, że choćby. postprocessing).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core 5000+ 2.61 GHz

Płyta główna: MSI MS-7309 K9N6PGM2V2

Karta graficzna: Radeon HD 7750 1 GB MSI

monitor: 19 cali

RAM: 3 GB ddr2

zasilacz: Logic 500W

Ile jestem skłonny wydać? wiem że zasilacz, ram, płyta główna i procesor są do wymiany ale na całość coś koło 800 zł. Wiem że to mało ale niestety większych funduszy nie posiadam.

hmmm to mogą być cenne wskazówki, jakie opcje odpowiadają za zużycie procesora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że rozdzielczość monitora masz zbliżoną do tej w tym teście, to właściwie karta też szału nie robi, no ale to nie ten budżet, żeby na nią narzekać.

Proponowałbym poszukać jakieś (do ~400 zł) taniej i5 II-III generacji, do tego płyty głównej na chipsecie H61/B75, do tego 4GB RAMu i jakiejś konstrukcji, która zasługuje na miano zasilacza (z nowych Corsair VS450, z używek może ktoś inny rzuci jakąś propozycją).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...