Skocz do zawartości

Need for Speed (seria)


Gość kabura

Polecane posty

W pełni zgadzam się z przedmówcą.

jak już coś to nie z 'przedmówcą' a z 'przedmówczynią' czy jakkolwiek to się odmienia ;)

a z poprzednich części (przed undergroundem) to absolutna rewelacja dla mnie była dwójka :D zagrywalam się w tą grę do nieprzytomności :D tybet moja ulubiona trasa była :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Carbona, parę spraw na ciepło :)

1. Po wypaleniu gry, tak jak zawsze zwykłem robić ustawiłem max detale w stylu ryzykfizyk. Zgadnijcie... Sempron 2200+, 512MB RAM i GeForce 7600GS pociągnął Carbona na maksa z całkiem ożywczą liczbą FPS. Po dodaniu kolejnych 512 RAM zaczęło chodzić w 100 procentach płynnie. Plus !

2. Po odpaleniu szybkiego wyścigu okazało się, że nie jest tak łatwo jak było dotychczas. Wprawdzie wygrałem na średnim, ale na początku się lekko zdziwiłem, bo w MW robiłem ich w konia na trudnym (w Quick Race), sorry Qn'ik. AI zachowuje się dobrze, zwłaszcza cywili, którzy mają sporo instynktu samozachowawczego i jak widzą psychodelica jadącego na nich 200 na godzinę to odbijają na boki. Bardziej realistyczny model jazdy.

3. Drift jest bardziej rozbudowany i trudniejszy. Model jazdy wprawdzie a la Outrun (inny, tylko na Drift), ale NFS to zręcznościówka. Miło się ślizga zwłaszcza w...

4. Kanion: fajowy pomysł. Podczas wyścigów w kanionie czuje się jeszcze większy dreszczyk niż w mieście; jest szybciej, węziej i bardziej kręto. Wyścigi 1 on 1 rule ! Szybka muza, szybki samochód, szybki przeciwnik - czego chcieć więcej ?

5. Canion Duel: super, pomysłowe i oryginalne, przy czym także trudne (cała gra jest trudniejsza od poprzedniczek :) ). Walczy się tutaj o każdy metr/punkt/sekundę (niepotrzebne skreślić).

6. Tuning: ogólnie super, mocno ulepszony od Undergroundów i MW.

a) tuning zwykły, czyli standardzik plus możliwość zmiany położenia winyli (czad) ich wielkości (czad) czy strony, w którą są zwrócone (też czad).

B) Autosculpt, czyli skalowanie bodykitów, alusów itd. rewelacyjne, praktycznie bez ograniczeń i mocno wciąga !!!

7. Team: fajowy pomysł urozmaicający same wyścigi. Ważne, że wyścig musi wygrać ktokolwiek z naszego teamu, niekoniecznie my, jako gracze. Pomocnicy zachowują się bardzo dobrze, a ich robota duuużo pomaga w wyścigach.

8. Hot Pursuit, czyli policja: trudniej, inteligentniej i nie jest to kluczowy element, jak w MW i chyba słusznie, bo w końcu gliniarze tylko przeszkadzają street racerom w ich 'zabawie'... Wszystkie ciekawostki zostały (blokady, kolczatki).

9. Dźwięk: ogólnie OK, jednak spieprzyli drobne stłuczki (często

bezgłośne) oraz rozwalanie małych przedmiotów (często bezsensowny dźwięk jakby się rozwalało kupę liści).

10. Grafika: rewelacja (opony! asfalt! bruk! samochody cywili!) i do tego ładnie zoptymalizowany kod.

11. Fajnie pomyślane karty nagród.

12. Gra ma fantastyczny klimat, wciąga jak diabli.

PODSUMOWANIE (alllle urzędowo zabrzmiało):

+Optymalizacja...

+Model jazdy...

+Dobre AI...

+Team!...

+Autosculpt! oraz zwykły tuning/styling...

+Drift...

+Kanion...

+Nowe tryby, trybiki...

+Karty Nagród...

+KLIIIIIMAAAAAT nielegalnych wyścigów...

+Cena bardzo przystępna...

+...po prostu stary dobry "nielegalny" Need for Speed plus sporo nowych pomysłów - znaczących pomysłów !!

-Czasami dźwięk szwankuje, poza tym OK.

-Model jazdy w drifcie chyba jednak mógłby być lepszy, ale to już czepialstwo, bo jest super, ale...

-Na dychę chyba jednak za mało...

Grywalność: 10

Grafika: 10

Audio: 8

OGÓLNIE: 9+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prawda że w nowej odsłonie NFS'a ścigamy się wyłącznie w nocy? Wogóle to udało mi się dopiero skończyć na 100% karierę w MW, Rap Sheet na 95%, pozostało mi jeszcze ze 30 wyzwań ale niektóre chyba zostawię bo już się nudno robi. Jak pomyślę, że znowu przyjdzie mi czekać rok aż nowy NFS stanieje to płakać się chce. Alek może to dobrze, bo z twojego opisu wynika że gra łatwa nie jest, więc i tak nie miał bym na razie na to zdrowia.

Brawa za recenzję - bardzo fajna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że NFS CArbon budzi skrajne emocje u graczy. :D

Mi tam się U2 i MW nei podobały, to czekam na to, żeby dostać Carbona w swoje łapska, i powiedzieć, tak to jest TO co nulus lubi najbardziej! :)

Mam nadzieję, żę w Carbon nie ma tych debilnych wyzwań policyjnych jak w MW?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No QbekBear chyba troszkę przesadziłeś, bo :

-grafika jest troszkę lepsza od tej z MW więc 10 to ocena zawyżona o całe dwa punkty. A optymalizacja coż mi się na początku tnie na lepszym kongfigu :roll:

-Muzyka jest dobra nawet bardzo i u mnie żądne błędy nie występują więc solidne 9

-grywalność no coż tu jest problem świetny pomysł z teamem. Autosculpture

jest świetny wciaga jak diabli i jakby w tej grz liczył się tylko tunning i muzyka nie wachałbym się wystawic dychy. Model jazdy usprawniony;kaniony świetne i trudne pojedynki one&one jeden nie potrzebny ruch i koniec, wypadasz poza barierki. Z plusów to wszystko bo jest jeden problem a mianowicie DRIFT

WG MNIE

+model jazdy

+autosculpture i ogólnie tunning

+team

+kaniony muzyka

+ciut grafika

+MUSCLE

-drift a właściwie tylko trochę model jazdy w nim

-wymagania, specjalnie poszłem do kumpla który ma sprzęt na styku iiiiiii

nie ruszyło mu...

-trochę grafika zawodzi i miejscami jest gorsz niż w MW

Grywalność- 9

Grafika- 8

Muzyka- 9

Ogólnie 9-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ballack - nie zgodzę się, grafika jest spoooro lepsza niż w MW (może dlatego, że grałem w MW na starym sprzęcie: Procek ten sam, 512 RAM i Radeon 9000PRO, ale grałem na medium. Między MW w medium, a Carbonem na High jest różnica duża, więc spróbuję jeszcze raz odpalić MW na maksa to ci opowiem jak wrażenia :)

Muzyka - z nią nie mam żadnego problemu, tylko niektóre dźwięki brzmią kijowo (a na zestawie 5.1 SoundBlaster LIVE! powinno być wszystko OK).

Drift - NFS to wyścigi arcade i tutaj chodzi o emocje, a nie o realizm, a w tym pierwszym drift wypada fajnie. Łatwo jest tutaj wpaść na bandę, trzeba umiejętnie używać nitro, super pomysł ze strefami; także linie końca poślizgu są super pomysłem... mi się ogólnie bardzo podoba, a ten "Outrunowy" model jazdy mi nie wadzi.

Wymagania - to pewnie masz pełno syfów na dysku, ja sam byłem zaskoczony jak mi poszło na max., więc może to dlatego, że niedawno miałem formata i powyłączałem niektóre niepotrzebne procesy.

Dla mnie Carbon to po prostu wszystko co najlepsze we wszystkich Needforspeedach od Undergrounda do MW plus mnóstwo nowych pomysłów. Powtarzam się, ale skłonny byłbym naprawdę od siebie dać ocenę 10, jednak wiem, że może ona być spaczona przez to, że jestem fan(atyki)em serii Need for Speed. Koooończę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ja od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem oryginalnego Carbona w polskiej wersji językowej i niby mógłbym teraz dużo, dużo więcej napisać na jego temat, jednak z tym jeszcze poczekam. Przy około 40-50% gry mogę na razie powiedzieć jedno - z pewnością rozwiało się moich (i nie tylko moich) obaw, które pojawiły się po wersji demonstracyjnej. Jest naprawdę dobrze. Póki co - 8+/9 w skali 1-10.

Do wszystkich narzekających na grafikę - polecam upgrade sterowników do kart graficznych lub ewentualnie samych kart. Wiele z waszych 'ale' powinno zniknąć ;). Nie dziwię się dlaczego wielu ludziom podoba się grafika z MW - tam było maksymalnie dużo słońca, HDR, ptaszków i tego typu badziewia. Owszem- było ładne, jednak na dłuższą metę męczące (szczególnie przy długim wyścigu, w którym asfalt świecił się jak złoto). Powrót do undergroundowych klimatów jak najbardziej mi odpowiada i do tego zwiększa płynność gry.

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wortalu ZalogaG trwa wlasnie "Tydzien z Need For Speed Carbon", wiec warto wejsc na www.zalogag.pl i dowiedziec sie wielu informacji o tej grze. Smuci mnie fakt, ze w recenzji zawartej w tym woratalu oceniono Carbona na 7/10 a czytajac sam tekst ma sie wrazenie ze powinno byc 8/10. :P

ps Gralem na razie w demko (wymiata :!: Moj rekord na drifcie to 168 tysiakow! :D) ale juz odkladam miedziaki na pelniaka. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem już okazję zagrać sobie w demo. Po ukończeniu dema mogę powiedzieć jedno: jest to najgorszy NFS w jakiego grałem.

Już spieszę z wyjaśnieniami. Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy to grafika. Mnie podobała się tendencja z MW gdzie grafika dążyła do realizmu. W Carbonie mamy niestety krok wstecz. Otoczenie może i jest szczegółowe, samochody niby też, ale zbyt nachalny blur i dziwne oświetlenie psują ten efekt. Poza tym, kiedy chłopcy się w reszcie nauczą, że istnieje i dzień i noc?

Nie wypowiem się jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową, bo w demie jest zbyt mało utworów, ale to co były są raczej "miałkie". Co do reszty dźwięków - słyszałem lepsze, słyszałem gorsze.

No i czas na sedno sprawy - to jak się jeździ. Tutaj potwierdziły się moje najgorsze obawy. Jazda nie wymaga już od nas absolutnie żadnych umiejętności oprócz odrobiny refleksu. Równie dobrze autorzy mogli dać na środku ekranu okienko jak w grach tanecznych z kursorem który trzeba nacisnąć. Ja wiem, że NFS nigdy symulatorem nie był i w cale tego od niego nie wymagam, ale żeby samochód sam kontrował podczas driftu?! Ehh.. w poprzednich częściach, żeby zrobić efektowny poślizg trzeba było trochę pracować gazem i kierownicom - miło się poczucie, że to, że samochód jedzie ładnie bokiem to był efekt naszych wysiłków. Tutaj gra robi wszystko za nas.

Trochę plusów jednak się znalazło. Największym z nich jest tuning optyczny. Chłopcy opracowali bardzo fajny system, który daje mnóstwo możliwości. No i może jeszcze nasz zespół sprawuje się lepiej podczas wyścigu niż się tego spodziewałem. Myślałem, że będzie to zupełnie bezużyteczny dodatek, a okazało się, że nawet się sprawdza

Całość mogę jednak posumować jednym zdaniem: dziękuję, postoję. Tym bardziej, że do Test Drive'a bliżej niż dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój status w Most Wanted:

Kariera: 100 % :lol:

Rap Sheets: 95 :%

Wyzwania: skończone 60 na 69 - 86%

I wiecie co? Dalej nie gram bo już mi się zwyczajnie nie chce. Ile można powtarzać pojedyncze odcinki? Miarka się przebrała. Porozwoziłem już Pizzę, pojeździłem sobie ciężarówką z cementem - wystarczy mi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza wyprawa do rybnickiego Media Marktu zakończyła się suxcesem! :) Carbon siedzi już na twardzielu i faktycznie dema nawet nie ma co porownywać do pełnej.Grafika lepsza i gra płynniejsza...

Dodano parę bajerków ale IMO to po prostu crossing NFSU2 z MW.

Ale gra się przyjemnie.Jeszcze nie doszedłem do driftow więc nie wiem czy poprawiono tą tragiznę z dema :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym NFS był IMHO Underground 1. Czulem w niej taki klimat ktorego nie znajdzie sie w innych, po prostu chcialo mi sie w niego grac dzien i noc :D W U2 i MW juz tego nie bylo, ale mam nadzieje ze Carbon przypomni mi stare czasy U1 ;D

Racja. Nie wiem na czy polegał czar jedynki, ale faktem jest, że przeszedłem ją kilkanaście razy. Jeśli miałabym porównać grywalność U1 do jakiejś innej nfs, to byłoby to Porsche. Dwójka była dużo bardziej monotonna, a MW to już całkowity szczyt nudziarstwa. Mam nadzeję, że Carbon będzie miał coś na kształt tych niesamowitych klimatów z U1 i Porsche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już gram w "Britney Spears gier wyścigowych" hihihihi

Grę oceniam na 7+10.

Grafika na full detalach wygląda u mnie strasznie brzydko, więc wyłączyłem "refleksje" jezdni i samochodu...a właśnie dlaczego samochody w grze są zrobione ze szkła :shock: ?? Co to ma być ta biała poświata wokół wozu ?

Wyłączyłem także blur bo więcej przeszkadza, a wygląda cieniutko.

Tuningowanie jest bardzo fajne ale Autosculpt uważam za niepotrzebny :|, to samo tyczy się z kolegów z drużyny - nie korzystam z nich.

Hahahha rozbawiło mnie kiedy blocker zablokował MNIE a nie rywala :lol:

Drift - to jak auto zachowuję się podczas wślizgów woła o pomstę do nieba. O wiele bardziej podobał mi się drift z NFSU2

Fajne (świetne) natomiast są wstawki filmowe z aktorami - fajnie to im wyszło.

O soundtacku nie mogę nic napisać bo...wogóle nie wpada w ucho!

Kurcze tak narzekam, że chyba zdecyduję się na ocenę 610 :P

Ogólnie to kolejna część taśmowo produkowanej gry, której docelową grupą odbiorców jest pokolenie eMTiVi. 510

Gra stoi na takim samym pozimie jak 3 poprzednie części czyli słabym, a nowości jakie wprowadzili...jakie znowu nowości...410

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od znajomego dziś i potwierdziły się zarówno moje obawy, jak i większość tego na co narzekają inni.

Grafika jest mocno średnia. Właściwie to samo co U2, z tym że samochody świecą się gorzej niż choinka w święta. Do tego nie wiem czemu ale nie da rady właczyć blura (wcześniej działał) ale może to i lepiej bo to głupota była. I kto wpadł na pomysł ze strugami powietrza za samochodem???

No i najgorsze, że wymagania ma toto dużo większe niż MW, który działał świetnie w maksymalnych ustawieniach. Tu gra potrafi strasznie zwolnić.

Oczywiście AI jest tradycyjnie tragiczne i oszukuje jak diabli, nieważne jak jedziesz, i tak będą ci siedzieć na zderzaku. Oczywiście zniszczeń brak, oczywiście znowu są "kozackie" cut-scenki ze złowieszczym Murzynem w roli głównej (:D)...

No i model jazdy jakiś taki dziwny ale może dlatego, że przyzwyczaiłem się do TOCA i F1C.

Ogólnie takie nudnawe połączenie Undergroundów i Most Wanted, na pewno nie warte nawet połowy swojej ceny. Ale i tak idę pograć. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, odpuszczam zdecydowanie zakup :P Najpierw poczekam na jakiegoś kolegę, potem pewnie zrezygnuję- grałem w Empiku. Po waszych postach uświadomiłem sobie, że to wcale nie były najniższe ustawienia graficzne. Naprawdę, biedna jest ta gra, mam wrażenie, że wygląda gorzej niż poprzednie części, do tego menu się niesamowicie tnie :| Sama jazda nie jest jakaś porywająca, chyba przyjdzie mi odświeżyć U2 i MW. Podzielam zdanie o efektach graficznych- w takim MW bryki na średnich ustawieniach wyglądały pięknie, teraz się świecą i zostawiają za sobą niebieskie paski :shock: Co tu dużo mówić- krok w tył, kupiłbym za 25 zeta, ponad stówa, to dużo za dużo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu ale opinie :) ...

Myślę że w przyszły poniedziałek będę miał tego Carbona ale z tego co widzę to raczej mało osób jest zadowolonych :(

Nie grałem w demko więc nie wiem czego się spodziewać...

Moje obawy co do tej gry to wyłącznie fizyka jazdy - Według mnie jeśli będzie taka jak z U2 to będzie zaje***** zaś jeśli wozem będą się prowadzić jak kartofle z MW to klapa :?

Co do wymagań to się nie przejmuję bo świeży komp wszystko eee prawie wszystko uciągnie :D

Co do tej serii NFS... To najlepszą częścią był Underground 2 i basta :!:

Zaś taką kaszankę z MW nie mogłem przetrawić :( Po zaliczeniu wszystkich misji wywaliłem z kompa. Po prostu był to słaby tytuł... Zbyt dużo efektów które właściwie męczyły, dziwny tuning, leżąca fizyka jazdy i dziwna policja = ŻAL made by EA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adie13: Jeśli oczekujesz kontynuacji U2 to Carbon może ci przypaść do gustu. :)

Moje obawy co do tej gry to wyłącznie fizyka jazdy - Według mnie jeśli będzie taka jak z U2 to będzie zaje***** zaś jeśli wozem będą się prowadzić jak kartofle z MW to klapa

Samochody prowadzą się trochę jak cegły. :D Strasznie ciężko wyczuć auto ale w sumie niewiele to zmienia, bo w grze nie ma czegoś takiego jak optymalny tor jazdy. W ogóle najbardziej realistyczną sprawą w Carbonie jest to, że samochody mają 4 koła. :P Reszta to czysta fantazja. Gaz do podłogi i sru od startu do mety.

A jak to jest z driftem? Bo jakoś tak na początku trafiłem na jakiś zamknięty tor i tam samochód mi się jakoś dziwacznie ślizgał, na tyle że sobie wszelkie drifty odpuściłem. Ale potem przypadkiem włączyłem inny, w kanionie i tam muszę przyznać zabawa jest nieziemska! :D

Z części do tuningu, powiem szczerze do użytku nadaje się jakieś 10%. Reszta to jakieś gówniane tony pokracznego plastiku, do produkcji statków kosmicznych na potrzeby filmów s-f klasy E.

Jestem już przy końcu, bo gra jest krótka (i do tego jeszcze sztucznie wydłużona), policja daje się trochę we znaki, jaki skrzydłowego używam tej kobitki w Fordzie GTO, co bym szybciej jeździł, zasuwam Mercedesem SLR i tylko te przepakowane Corvetty mnie denerwują. Niestety gra coraz mocniej zwalnia, mam obawy przed ostatnimi wyścigami.

Ogólnie powiem, że to taka tam sobie zręcznościówka, bez żadnych ambicji. W dodatku odgrzewany kotlet, z minimalną ilością nowych elementów, w który jedna można pograć z braku laku przez kilka dni. Nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...