Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

IMO soundtrack najnowszego NFS jest słaby - ten w Shifcie był o klasę lepszy. Jedynie cieszy obecność utworów Pendulum, Deadmau5'a, a to trochę za mało żebym mógł wychwalać całą ścieżkę.

Zresztą nie pamiętam bym od czasu NFS4 (czysta elektronika bez zamuły) był zachwycony soundtrackiem w jakimkolwiek NFS-ie. Każda kolejna część miała parę fajnych nutek, a tak to czysta przeciętność i kiczowatość. Dopiero Shift zmienił trochę ten stan rzeczy, bo tam więcej jak połowa utworów była naprawdę dobra, a to jest wynik godny wspomnienia.

Przyszłość nie maluje się niestety w pozytywnych barwach. Seria NFS to marka światowa, o targecie wielomilionowym. Muzyka dla takiej masy musi być prosta, łatwa do przyswojenia zatem na ambitne projekty nie ma mowy. Co najwyżej dostaniemy kilka uznanych marek, ale dosłownie KILKA, bo licencje kosztują. Jestem słuchaczem muzyki elektronicznej zatem oczekuję przede wszystkim ambientu, progressive i trance, ewentualnie dobre electro house.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myśle, nie jestem zadnym fanem metalu lub rocka, ale ten "murzyński" rap mnie dobija. Jednak część kawałków przy tuningu pojazdu naprawde mi się spodobala ;) Moim faworytem w całej serii Need for Speed jest "Gary Numan - Are "friends" electric?" Po prostu wymiata i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy U2 był aż taki miodny? Chorował pewno poważną chorobę, przynajmniej jak dla mnie, strasznie szybko się nudził. A co do soundtrack'u? Jeżeli by wyrzucić te raperskie kawałki i zostawić same rockowe wtedy byłby to dla mnie dobry OST.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

A co jest za część PU, bo nie bardzo wiem :rolleyes:

Odnośnie muzyki w grze: wg mnie różnorodność muzyki to jest to, co zadowoliłoby po troszku wszystkich :smile: Same "raperskie" kawałki spodobały się wielbicielom tejże muzyki, a fanom rocka nie.. I odwrotnie też by to tak wyglądało.. Różnorodność łączy wszystkich ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

A co jest za część PU, bo nie bardzo wiem :rolleyes:

Odnośnie muzyki w grze: wg mnie różnorodność muzyki to jest to, co zadowoliłoby po troszku wszystkich :smile: Same "raperskie" kawałki spodobały się wielbicielom tejże muzyki, a fanom rocka nie.. I odwrotnie też by to tak wyglądało.. Różnorodność łączy wszystkich ^^

PU - Porsche Unleashed, znane również jako Porsche 2000 :D.

Cóż no zawsze można wyłączyć te nie znośne raperskie (tu wstaw rockowe jeśli nie lubisz :)) kawałki, lecz wtedy piosenki znowu strasznie szybko zaczynały się powtarzać, a znowu odpalanie iTunes'a/WMP ze swoimi kawałkami prawdopodobnie zniszczyło by cały klimat gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raperskie kawałki wg. mnie pasowały do klimatu niektórych NFS'ów. Tak samo, jak rockowe brzmienia w MW. To było coś. A teraz ten cienki pop albo jakiś amatorski rock przyprawia o ból głowy i kompletnie nie pasuje do tego, co dzieje się na ekranie. Chodzi mi oczywiście o nowego HP.

Co do powtarzania się utworów, to IMO sztuką jest, aby się one nie nudziły, a to, że się powtarzają świadczy o tym jak długa jest gra (albo wariant pesymistyczny - jak mało jest piosenek w grze :D). Ogólnie, to przyzwyczaiłem się już do tej muzyki, bo pewnie lepiej nie będzie, a zwłaszcza, że na horyzoncie widać Shifta 2, w którym będziemy się ścigać po torach, a do takich gier nie łatwo wybrać dobrą muzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danmcrea

Aha, Porsche Unleashed :smile: Dla mnie bardziej znaną nazwą tej części było Porsche 2000 :tongue:

Pamiętam dobrze, jak bardzo spodobała mi się piosenka Swallow zespołu Blindside w pierwszym Undergroundzie :wub: Zrobiłem nawet tak, że tylko ten kawałek leciał przez cały czas w grze - na okrągło - i w menu i podczas wyścigów :biggrin: Ale taki układ szybko mi się znudził, i powiększyłem nieznacznie ilość tych "lecących w kółko" utworów :cool:

Edytowano przez Treser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dobrze, jak bardzo spodobała mi się pisosenka Swallow zespołu Blindside w pierwszym Undergroundzie :wub: Zrobiłem nawet tak, że tylko ten kawałek leciał przez cały czas w grze - na okrągło - i w menu i podczas wyścigów :biggrin:

Ja zrobiłem tak samo z kawałkiem Riders on the Storm w Undergroundzie 2 i znudził mi się dopiero po przejściu całej gry :D

Ale w Shifcie w czasie jazdy i tak nie było muzy

Oryginalnie nie było, ale można było sobie ustawić w menu :)

Edytowano przez Kruczek11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam kilka podobało i z tych wszystkich soundtracków chyba najbardziej cenię OST z U1. Między innymi za piosenkę Swallow w wykonaniu Blindside, ale po za tym jeszcze było Story of The Year - And the hero will drown, czy też Lostprophets - Ride. Były inne piosenki których nie pamiętam. W U2 w zasadzie wszystkie te rockowe piosenki były fajne, bo te raperskie w ogóle mi nie pasowały do szybkiej jazdy... i w ogóle mi nie pasowały bo nie lubię rapu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie tej gry:

1. Czy istnieje możliwość tuningu?

2. Czy sterowanie padem (na PS3) jest wygodne, łatwe i przyjemne?

3. Czy bez problemu można zmieniać ścieżki kariery (np. jednego dnia jako policjant, a drugiego jako kierowca)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuningu brak niestety, ale to nie jedyna bolączka tej gry. Aut się nie kupuje, po prostu po zdobyciu iluś tam PD same się odblokowują. Brak jazdy wolnej na online i brak jakiejkolwiek komunikacji z innymi graczami (brak czatu w grze). To tyle jeśli chodzi o jej wady, może i są spore, ale i tak urzekła mnie ta giera, spokojnie i z czystym sumieniem mogłem odinstalować NFS World :D. A jeśli chodzi o karierę to chyba jest w tej grze chyba tylko jako dodatek.

Piter co do pytanka 3 to w karierze sam sobie wybierasz czy wolisz uciekać czy gonić. Doświadczenie zdobywasz osobno jako gliniarz i jako kierowca, ale na online już nie. Raz jesteś gliną raz kierowcą. No chyba ze będziesz się ścigał tylko na wyścigach, tam biorą udział tylko kierowcy bez glin.

A co do pytanka 2 to zdecydowanie z pada jest wygodniej, na klawiszach za dużo jest knefli do wciskania i nie raz się gubię, chyba trafiłem na pierwszą grę w którą nie będę grał na klawiszach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFS HP jest nawet fajny tylko myślę ze nie ma takiego samego wciągającego klimatu jak NFS MW. Myślę ze przydała by się taka mini fabuła jak w MW albo w Carbonie naprawdę o wiele ciekawsza gra by była.Trochę tez szkoda ze skończyły się czasy tuningu nocnych wyścigów itp NFS trochę się popsuł niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem co jest z wami ludzie naprawde ja rozumiem, ze konsolowcy maja z tym problem ale na piecu narzekac na muzyke w grze? No juz pomijam fakt iz jest ona calkowicie zbedna bo zazwyczaj slucha sie odglosow silnika albo sytuacji za pojazdem - na 5.1.

Ale zawsze mozna zarzucic swoja ulubiona muze w tle omg.

Wracajac do tematu to nie wiem czy wiecie ale do pokaznej kolekcji zmodowanych aut z:

PU, HP2, U2, CARBON, MW, SHIFT.

Niedlugo dojda auta do genialnego wedlug mnie (chyba tylko) pro street.

Co do miodnosci U2 np to powiem tylko iz gierka byla super miodna - w czasach w ktorych wyszla.

A co do starszych czesci niz PU to blagam was oldschoolowi nfsowcy przestancie je wychwalac!

Czasy byly minely a teraz trzeba czegos wiecej by czerpac radoche z arcadowej jazdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...