Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

up

Czy ja wiem czy taki dziwny przypadek? :P Wiem, że dystans to 400 metrów, i więcej niż tą odległość nie powinno dać się przejechać na dwóch kółkach, ale mi też się udawało nieraz taką odległość osiągnąć :biggrin: ^^ Do dragów i dragów "stójkowych" używałem Toyotę Suprę o mocy prawie 1000 koni mechanicznych :smile: I tak samo jak Ty "stawałem dęba" na samym starcie :wink: Potem przy zmianie na (ohoho, który to był bieg :rolleyes: ) około 3/4 bieg nitro do wyczerpania - i to zawsze wystarczało żeby wygrać :biggrin:

A tak w ogóle forumowicze, to może by tak parę osób zainstalowało sobie jakąś część serii i próbowalibyśmy wrzucać w tym temacie wyniki np z dragów/driftów/whatever :] Tak sobie pomyślałem o tym po tym co napisał mój poprzednik :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna uważałem Most Wanteda za najlepszą z części NFS-ów. Jednak pod naporem kolegów z klasy zagrałem w Hot Pursuita z podejściem "niech im będzie! Zagram, nie spodoba mi się jak na nowego NFS-a przystało i się odczepią". Efekt był całkiem inny. Otóż Hot Pursuit o dziwo bardzo mi się spodobał. Zacznę niezbyt konwencjonalnie: Od minusów.

-Niektóre próby czasowe gliniarzy (z karami za kolizje) potrafią wkurzyć... Chyba, że jedzie "swoim" Fordem GT lub Lamborghini :D

-Gdy jest się ściganym, gliniarze są czasem zbyt cziterscy, a gdy jest się gliniarzem i jest 1vs1 to czasem są duże problemy z dogonieniem Dodge Vipera ACR, mimo że jest się za kółkiem Lambo... ale nie jest to aż tak wkurzające.

-Echh te wszystkie Roadstery...

-Brak Tuningu(wizualnego)

Plusy:

+Model Jazdy

+Model Jazdy

+Grafika i Optymalizacja... przepiękne wozy i jednocześnie płynność gry. Jedynym problemem są spadki fpsów w momentach, kiedy nie powinny spadać... ale nie jest to wymienione w minusach, więc nie przeszkadza.

+Brak trybów takich jak Drift, Próba Prędkośći(PS Style)

+Most Wanted Style!

+Gadżety (kolczatki, zagłuszacze, EMP, Turbo, Helikoptery i Blokady!)

+Nie za łatwa, nie za trudna.

+Nie dość, że piękne wozy, to jeszcze jakie! McLaren MPC, Pagani Zonda, Aston Martin(wszystkie!), Ford GT, Lamborghini Reventon(a właściwie Nighthawk), Shelby GT500 Super Snake, Nissan GT-R i mój ulubiony przeciwnik Bugatti(SuX!): Koenigsegg (YeaH!)

+Piekielnie dobre wyścigi typu Hot Pursuit (obie strony konfliktu)

+Gliniarz and Street Racer

+Świetnie zrobione policyjne wozy

+Brak tuningu osiągów

Gdyby nie brak tuningu wizualnego byłoby równe 10/10 ale 10-/10.. po prostu nie mogę dać 9 ani 9+ bo gra zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Very Good Job Criterion!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Czy w Hot Pursuit da sie grac na podzielonym ekranie we 2 osoby zarowno na PC jak i x360? Bo na pudelku ponoc pisze ze tylko 1 osoba moze grac.... A chcialem kupic na x360 zeby sie z kuzynem scigac, dlatego pytam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zacząłem przygodę z NfS: HP i nie mogę wyjść z podziwu... Pięknę wozy i przepiękne krajobrazy, czasami wypadam z trasy, lub zderzę się z bandą, bo zagapię się na wodospad, lub inny klimatyczny widok. A gra się na prawdę przyjemnie. Wszystkie tryby gry są dobrze przemyślane i zrobione wzorowo. Póki co nie narzekam. Choć brakuje mi trochę zawodów czysto związanych z driftem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to NFS robiony przez studio Black Box, miałem spore obawy, ale po obejrzeniu tego krótkiego filmu już wszystko jest oczywiste. Będzie to Hot Pursuit 2, a nie NFS: The Run. Trasa jakby żywcem wyjęta z poprzedniego NFSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio męczę drift w 'Shift 2' dla aczików. Mógłby mi ktoś doradzić najlepszy samochód do driftu, ewentualnie dodatkowo setup do niego? Nienawidzę tego trybu, siedzę nad nim parę godzin, a nadal nie potrafię odstawić z kwitkiem VGJ'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yaper - Przejrzyj parę filmików na Youtubie, coś takiego jak na przykład

Odnośnie wozów, to tak naprawdę każdy z tylnim napędem się nada, to kwestia ustawień. Choć mnie najlepiej driftowało się muscle car'ami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zacząłem grać w Hot Pursuit (2010) i jak na razie udało mi się wbić 9 lvl tego złego. Gra się całkiem przyjemnie, jednak parę drobiazgów jest dość denerwujących (np. po czołowym zderzeniu światła dalej świecą czy niewytłumaczalne spadki płynności oczywiście w najmniej oczekiwanym momencie). Troszkę za mało jest, jak dla mnie, udziału policji w tych wyścigach. Niby ścigamy się po ulicach, po których jeżdżą "cywile", ale pościgów jest strasznie mało (w pierwowzorze jeżeli mnie pamięć nie myli było ich więcej). Co mnie na plus zaskoczyło to poziom trudności. Jak dla mnie jest on satysfakcjonujący (fakt, że nie jestem żadnym pro, ale co tam ;p, ba! w samochodówki gram raz na rok mniej więcej), wyścigów nie wygrywam z marszu, do niektórych muszę podchodzić po kilka razy co mnie cieszy, a zarazem powoduje lekką frustrację ;]

E: Co za baran wymyślił z tymi filmikami w trakcie wyścigu ?! Jak można "przerwać' wyścig i pokazać jak to typ co jedzie za mną wjechał w kolczatkę, gdy ja w tym samym momencie pędzę radośnie na spotkanie ze ścianą ?! Tak samo jak przesadą jest, po czołowym zderzeniu, rozpoczęcie jazdy w biegu, a nie z pozycji stojącej. I tak. Włącza się we mnie mały frustrat w tej chwili bo nie mogę ukończyć wyścigu :P

Edytowano przez bartpuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za baran wymyślił z tymi filmikami w trakcie wyścigu ?! Jak można "przerwać' wyścig i pokazać jak to typ co jedzie za mną wjechał w kolczatkę, gdy ja w tym samym momencie pędzę radośnie na spotkanie ze ścianą ?! Tak samo jak przesadą jest, po czołowym zderzeniu, rozpoczęcie jazdy w biegu, a nie z pozycji stojącej.

Ale przecież w poprzednich edycjach NFS z policyjnymi pościgami, podczas wpadnięcia na pułapkę dla policji w trakcie pościgu także towarzyszył temu krótki filmik z "lotu ptaka". Wiele razy wpadałem później w kolczatkę :/ A rozpoczęcie jazdy "w biegu" to raczej ułatwienie jeśli chodzi o NFS HP.

Btw. muszę się pochwalić takim skromnym osiągnięciem - ostatnio grając w NFS Undercover wjechałem na kolczatkę i myślałem, że to koniec pościgu, ale postanowiłem przycisnąć i po męczącej przeprawie przez jakieś ciasnawe uliczki i ułatwiacze pościgów udało mi się uciec na czterech przebitych kółkach. Do dziś żałuję, że nie nagrałem filmiku, ale po prostu wydawało mi się to niemożliwe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można "przerwać' wyścig i pokazać jak to typ co jedzie za mną wjechał w kolczatkę, gdy ja w tym samym momencie pędzę radośnie na spotkanie ze ścianą ?!
Różnie to działa, mnie przykładowo parę razy takie urwanie akcji uratowało skórę, bo akurat coś źle wszedłem w zakręt albo leciałem na ścianę i taki filmik był wielce pomocny :P Zamiast roztrzaskać się na kawałki na ogrodzeniu nadal znajdowałem się na trasie, czasami nawet będąc już w drifcie ;] Nie znaczy to, że akcja potrafiła wrócić akurat wtedy kiedy robiło się gorąco i już jako złom kończyłem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w poprzednich edycjach NFS z policyjnymi pościgami, podczas wpadnięcia na pułapkę dla policji w trakcie pościgu także towarzyszył temu krótki filmik z "lotu ptaka".

Bardzo możliwe, nie pamiętam. Jak pisałem wcześniej, nie jestem jakimś maniakiem, gier wyścigowych, jednak na fali emocji związanych z Hot Pursuit zakupiłem także Shifta 2 i będe go męczył jak tylko uporam się ze ścieżką policyjną w w/w tytule. Z braku czasu włączyłem go (Shifta) tylko na chwilkę żeby sprawdzić jak to chodzi i już teraz wiem, że będzie to dla mnie spore wyzwanie :)

Różnie to działa, mnie przykładowo parę razy takie urwanie akcji uratowało skórę, bo akurat coś źle wszedłem w zakręt albo leciałem na ścianę i taki filmik był wielce pomocny :P Zamiast roztrzaskać się na kawałki na ogrodzeniu nadal znajdowałem się na trasie, czasami nawet będąc już w drifcie ;] Nie znaczy to, że akcja potrafiła wrócić akurat wtedy kiedy robiło się gorąco i już jako złom kończyłem...

Też mi się to parę razy zdarzyło, bardzo przydatne przy blokadach. Prawdę mówiąc pod koniec starałem się jak mogłem doprowadzić do filmiku widząc przed sobą zastawioną ulicę :) Tak czy inaczej częściej mi te przerywniki psuły wyścig niż ratowały skórę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czasem przed blokadą rozłożyć kolczatkę (oczywiście tak, żeby ktoś w nią wjechał). Chociaż przejechanie blokady o własnych umiejętnościach, bez zarysowania lakieru jest satysfakcjonujące.. nie wiem dlaczego ale najlepiej przejeżdża mi się przez blokady Fordem Shelby Super Snake. Najgorzej oczywiście Bugattim. Jednak szczytem najbardziej beznadziejnej jazdy jest Bugatti. Najgorszy wyścig dla mnie był, gdy policja wysyła McLareny F1 vs Gayron 16.4(przymusowo). Masakra... Bugatti niby ma kierownice, ale nie jest ona dla mnie.

Dlatego cieszę się, że w Hot Pursuicie odzwierciedlili różnice między Bugattim a Koenigseggiem - Bugatti szybkość i nieudolność w skręcaniu. Koenigsegg - nieco mniejsza szybkość, za to dobra przyczepność (właściwie to bardzo dobra, lepszą ma już tylko McLaren).

Co do filmików, to jest różnie... Zwykle mi pomagają ratując przed EMP/Kolaczatką/Blokadą, jednak czasem komputer zapomina, że trzeba już zacząć wpadać w drift bo jak nie to nie zaliczy przymusowe spotkanie pierwszego stopnia z barierką/ścianą/innym samochodem.

I trzeba pochwalić twórców, za to, że najechanie na kolczatkę nie kończy się dla nas krytycznie, a jedynie spowalnia. Ogólnie Hot Pursuit to chyba najbardziej bezstresowy NFS w jakiego grałem. Brakuje mi tuningu wizualnego, ale da się przeżyć dzięki grafice, która jest na najwyższym poziomie. Szkoda, że nie udało się uniknąć tych spadków fpsów w całkowicie...nieprzewidywalnych momentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...