Skocz do zawartości

Telefon mobilny który jest mobilny


Polecane posty

Może inaczej:

- przekątna ok. 5'' lub mniejsza (?)

- ekran dotykowy

- solidna budowa

- system obsługujący endomodo, strava (np. android)

- gps

- aparat

- do 1000 zł

Telefon w trasę, do przymocowania na ramieniu lub ramie rowerowej. Ogólnie muszę znać swoje położenie, mieć na nie podgląd. Przy okazji nie obraziłbym się na aparat i możliwość sprawdzenia mejla. Nie będę na tym urządzeniu grał, youtubował itp., jak już to słuchał muzyki.

Jesteście w stanie coś wskazać? Sam używam 7 letniego telefoniku i moje rozeznanie jest żadne. Być może moje wymagania to już standard dzisiejszych smartfonów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno w tej cenie znaleźć coś co tego nie obsługuje

Combo GPS plus aparat to bedzie bardzo dobry Lumia 830.

Nie ma oficjalnej aplikacji Strava, ale sa zamienniki obsługujące ten serwis :)

Chociaż do takich wymagań, jesli nie jest potrzebny super aparat szedł bym w tańsze rozwiązania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat byle nie był beznadziejny, teraz mam 2 Mpix i w sumie nie jest źle. Hierarchia:

1. Kupuję telefon ze względu na GPS i mobilność, tj. musi być względnie niewielki i solidny.

2. W gratisie żeby działało endomodo itp.

3. Nie obrazę się na aparat.

Jak nie będzie aparatu to trudno, w planach jest 1-2 zdjęcia terenu na miesiąc. Chętnie dopłacę za solidną budowę kosztem reszty składników.

Piszesz o tańszych rozwiązaniach - nie mam pojęcia co tym w tym biznesie oznacza dolna/średnia półka. Szukam czegoś, co się nie rozwali po roku i będzie działać płynnie w zakresie 1 funkcji - GPS. Reszta mnie nie obchodzi jakoś szczególnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o telefon zwyczajnie solidny, czy ze wzmacnianą konstrukcją jak np. Xcover 3 Samsunga? To robi różnicę, bowiem wśród 'niepancernych' modeli jest znacznie większy wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z bardziej pancernych masz ten co podał Ci emqi.

Lecz jak dla mnie dla Twoich wymagań taka cena to gruba przesada.

Lepiej zainwestować w Lumie 435 za ~350 zł(a to już górna granica cen tego telefonu). Wprawdzie ma 2MPx, ale sam mówisz że u Ciebie to nie jest priorytet.

Nie dość że masz Endomondo, to jeszcze masz wgraną darmową mapę na cały świat z działaniem offline.

Do tego do telefonu byś sobie dokupił taką obudowę http://www.aliexpress.com/item/For-Microsoft-Nokia-Lumia-435-Case-Hybrid-Kickstand-Rugged-Rubber-Armor-Hard-PC-TPU-2-In/32310731263.html

Płacisz około 12 złotych za bardzo solidną osłonę do telefonu i masz darmową przesyłkę. Jedyna wada że czas przesyłki może być do 4 tygodni.

Czyli oszczędzasz ponad połowę tego co chcesz wydać, a w zamian dostajesz coś, co w pełni spełni Twoje wymagania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to być towarzysz roweru crossowego, co oznacza jazdę po kamieniach, wertepach, żwirówkach przy 30 km/h. Będą to duże wstrząsy, nie chce by od naprężeń pękł wyświetlacz albo coś mu się w środku pourywało. Już mi odeszła chęć przymocowania go do ramy, bo tego chyba żaden nie przeżyje, ale na pewno nie chcę obchodzić się z nim jak z jajkiem.

Wiem tyle, że co drugi znajomy ma pęknięty wyświetlacz albo wymieniał telefon właśnie przez te szybki, więc chcę coś trwałego. Z drugiej strony jak upadnę, to chyba faktycznie nie ma sensu lądować na telefonie za 1300 zł, no chyba że to przeżyje...

Przyjrzę się tej Lumii - patrząc na cenę chyba lepiej wziąć 3 Lumie niż 1 Xcovera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że sam używam takiego typu obudowy do swojego telefonu i mimo kilku poważniejszych upadków, jedyne co ma na ekranie to malutka rysa.

W momencie kiedy telefon bezpośrednio ekranem spadnie na kamień, to i ten Xcover skończy z piękną pajęczynką. Ale w każdym innym przypadku, zabezpieczenie będzie równie dobre co w tej Lumii z taką obudową

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...