Skocz do zawartości

Dragon Age II dziwne artefakty graficzne


Sosna564

Polecane posty

Witam mam problem z grą Dragon Age II. Gdy ją zainstalowałem z płyty i odpaliłem zaczęły się pojawiać dziwne artefakty graficzne w najróżniejszych momentach a to nie ma połowy/ większości przeciwnika/ sojusznika a to u niektórych postaci pół twarzy to brak tekstury i tylko robi się czarna, co wygląda komicznie albo też niektóre elementy pancerza przypominają kolorowe kratkowane na różne kolory jarmarczne zabaweczki.

Gra jest oryginalna na patchu 1.04. Na patchu 1.00 występował ten sam problem. Mam wgrane tekstury HD z Origina, przed ich wgraniem problem również występował. Po próbie naprawienia przez Origina problem nie zniknął. Reinstal również nie pomógł.

Specyfikacja komputera Procesor: Intel core i5 2500k 3,3 ghz

Karta Graficzna : Gigabyte GeForce 560Ti

Płyta Główna : Gigabyte Z68P-DS3

Pamięć RAM 4,0 GB DDR3 Kingston 1600 HyperX

Zasilacz : Chieftec ATX Modularny

HDD: 320GB maxtor 7200obr/min sataII+ 500 GB Seagate 16MB Sata II

Napęd DVD: LG GSA-H22N Sata

System operacyjny : Windows 7 home premium 64 bit

Wszystkie sterowniki mam aktualne. Ktoś wie, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z interneta* wyczytałem, że problem wychodzi od DirectX i Geforce. Prawdopodobnie problemem jest za słaba karta, która ma problem z DA2 na ustawieniach DX11 i hi-res. Nie wiem czy też tak u ciebie jest, bo nie siedzę w sprzęcię, więc nie potrafię ocenić twojej. Polecane rozwiązania to:

1. Wymiana karty na mocniejszą (hah, któż by się domyślił?!)

2. Tak kombinowanie z ustawieniami w grze, aż będzie dobrze

Problemem też mogą być sterowniki. Instalacja starszej wersji 340.52 (64-bit) może też naprawić problem (podobno ostatnia wersja sterów na której DA2 działał dobrze)

Oczywiście mogę się mylić, posiłkuje się jedynie netem, nie własnym doświadczeniem.

*pisownia zamierzona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie z ustawieniami graficznymi również nie pomogło... a co do grafiki... cóż jest dość wydajna pociągnęła dużo bardziej wymagające gry od Dragon Age II bez zadyszki i żadnych dziwnych artefaktów a tu w DA II wyskakują artefakty? nie to się kupy nie trzyma... a poza tym nie stać mnie na inną kartę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo pomaga zapisanie i wczytanie gry, jednak jest to rozwiązanie na jakieś pół godziny do godziny, jednak chciałbym bardziej trwałe rozwiązanie, bo patrzenie na lewitujące, gadające głowy ewentualnie postacie w stylu raymana jest trochę komiczne, a nie chce mi się cały czas zapisywać i wczytywać gry, bo klimat się psuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłów. Miałem podobne problemy w Skyrim, bo za mało RAM miałem, tyle że ty masz 4 GB a gra w rekomendowanych ma 2 GB (Vista 4 GB), więc raczej to nie to.

Problemu bym szukał w grafice i Directx. Nie przegrzewa ci się karta?

Piszesz, że wszystko aktualne, ale DX też? Możesz sprawdzić.

A masz możliwość uruchomić grę z niższym directx? Czasami w luncherze jest taka opcja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie karta już dostała po dupci dość ostro polecam szykie pozbycie sie karty działa już na zadyszcze ewentualnie szybka wymiana pasty na procku karty zmniejszy bardziej temperaturę i pomoże wydajniej działać prockowi karty bez męczenia sie - artefakty - ciągłe artefakty to już przybliżony koniec żywata karty - podaj jeszcze jaką masz zasiłkę może ona szwankuje i podaje za słaby prąd sprawa drugorzędna Dragon Age za superowej optymalizacji też nie ma

na moim konfigu chodzi na Średnich w 1024x768 a grafa już dziadziuś jest ale się kula

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>artefakty pojawiają się w jednej, jedynej grze

>Wymień kartę graficzną, bo jej żywot zmierza ku końcowi

Sory ale byłoby to dziwne zachowanie z mojej strony biorąc pod uwagę fakt, że pojawiają się sporadycznie i raczej nie przeszkadzają w rozgrywce, tylko śmieszą i pojawiają się tylko w DA II. Nawet wczoraj, że się tak wyrażę, żyłowałem komputer na dużo młodszej i bardziej wymagającej, pod względem komputera, grze na maksymalnych detalach przez prawie cztery godziny i nie pojawił się nawet najmniejszy artefakt graficzny, więc raczej wątpię, że problem ten powoduje karta graficzna... A co do zasilacza to podam dokładny model później

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko jeśli masz jeszcze gwarancję najlepiej puść test karty graficznej są do tego progrmay które w 100% obciążają karte i jeśli dochodzi do takiej sytuacji zę dużo stopni ma karta i wyskakują artefakty ślij smiało na gwarancje bo czuję zę dożyje do końca gwary i pójdzie w niebiosa. Dzisiejsze karty to masów straszna i żyją krótko bardzo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie spróbowałem czegoś, na co bym nie wpadł... ustawiłem grę na maksymalne detale i pomogło... żaden artefakt się już nie pojawił nie wiem, jakim cudem to pomogło ale liczy się efekt :v tak czy siak problem rozwiązany, aczkolwiek prosiłbym o tymczasowe nie zamykanie go, w razie jakby problem wrócił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...